میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
سازماندهی «تروریست‌های دست‌آموز» برای جنگ نیابتی
همزمان با تشدید عربده‌جویی «ترامپ» علیه ۷ کشور اسلامی از جمله ایران، تلاش برای سازماندهی...

همزمان با تشدید عربده‌جویی «ترامپ» علیه ۷ کشور اسلامی از جمله ایران، تلاش برای سازماندهی گروهک‌های تروریستی دست‌آموز غرب، شدت گرفته است.
چنانکه می‌دانیم از چندی قبل، به میزبانی فرانسه و با حضور برخی از ایادی آل‌سعود، اجتماعی از گروهک منافقین (مجاهدین خلق) در این کشور برگزار شد. با روی کار آمدن ترامپ، رئیس‌جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا همانند اسلاف خویش، مجدداً اعلام کرده است که در مقابل ایران «همه گزینه‌ها» روی میز است. با این حال «جیمز ماتیس» وزیر جنگ آمریکا در توکیو گفته است: «ایران بزرگ‌ترین حامی تروریسم است اما... ما شمار نیروهای خود در خاورمیانه را افزایش نمی‌دهیم.»
بنابراین همزمان با ترس از ورود مستقیم آمریکا با قوای خود به منطقه، اراده کاخ سفید برای تداوم مداخله جوئی نیز تشدید شده است. از این رو احتمال سرمایه‌گذاری بیشتر بر روی «جنگ‌های نیابتی» و تحریک عناصر موثر در منطقه علیه ایران و محور مقاومت را باید جدی گرفت. همزمان، لندن نیز این رویکرد را تشدید کرده است. اظهارات «ترزا می» برای تحریک اعراب مرتجع و نیز اعلام ایجاد «کمیته مهار ایران» در شورای هماهنگی خلیج‌فارس را باید در همین راستا ارزیابی کرد.
با این حال، حلقه کوشش پاریس برای «احیای سازمان منافقین» را باید با حلقه کوشش برای احیای گروهک‌های تروریستی «کرد» را نیز یک زنجیره دانست. دو روز پیش پایگاه خبری «فرات‌نیوز»، نزدیک به حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به نقل از «زیلان وژین» از عناصر گروهک «پژاک» گفته؛ «احتمالا یک جبهه متحد بین چند حزب کرد مخالف ایران تشکیل بدهیم.» وی ابراز امیدواری کرده است «پژاک بتواند ایده "جبهه مشترک دموکراتیک خلق" را با اتحاد با "پ.ک.ک" و "کومله" و "حدکا" (حزب دموکرات کردستان ایران) ایجاد کند. البته هنوز دیگر احزاب کرد معارض با ایران، علائمی نشان نداده اند که به این طرح پژاک، روی خوش نشان دهند. اما این مساله را می‌توان نشانه امیدواری گروهک‌های تروریستی برای جلب حمایت اربابان غربی خود برای ایجاد سازماندهی جدید دانست. گویی آنها همگی اذعان دارند که آماده‌اند در صورت تأمین مالی مجدداً عناصر خود را به گرفتن یقه ملت ایران تشویق کنند.

کد مطلب: 98458
, مولف : دكتر محمد مهدي شيرمحمدي
 
Share/Save/Bookmark