میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۴
 
 
رهبر انقلاب اسلامی در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران:
وزرای فرهنگ و صنعت مسئله کاغذ را حل کنند
وزرای فرهنگ و صنعت مسئله کاغذ را حل کنند
 

رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز با حضور در مصلای امام خمینی(ره) به مدت دو ساعت و نیم از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کردند.
در این بازدید که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ضمن گفت‌وگو با ناشران در جریان تازه‌های نشر قرار گرفتند.
علی آبادی مسئول انتشارات افق ضمن ابراز خرسندی از بازدید رهبر انقلاب از این غرفه، گفت: ما باورمان نمی‌شد که رهبر انقلاب از غرفه انتشارات افق بازدید کنند.
در جریان بازدید به کتاب "دیلماج" نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی اشاره کردند و فرمودند؛ این کتاب بسیار خوب است. همچنین ایشان کتاب «پدرخوانده» را تورق کرده و بخشی از آن را مطالعه فرمودند. درباره ادبیات کلاسیک منتشره در انتشارات افق نیز توضیحاتی را خدمتشان ارائه کردیم که رهبر انقلاب گفتند: انتشار ادبیات کلاسیک کار خوبی است.
در این میان ایشان به کتاب داستان «دو شهر» اشاره کردند و توضیحاتی را برای وزیر ارشاد درباره این کتاب مطرح کردند. زمانی که من به ایشان گفتم که این کتاب پرتیراژترین کتاب جهان شده است ایشان تأیید کردند. پس از این همچنین رهبر انقلاب با اشاره به کتاب‌های رضا امیرخانی درباره میزان فروش و استقبال این کتاب‌ها پرسیدند که من عرض کردم کتاب‌های امیرخانی جزو پرفروش‌های انتشارات افق است.
شهرستان ادب دیگر غرفه مورد بازدید رهبر انقلاب بود که مسئول این غرفه به کتاب‌هایی که به رهبر معظم انقلاب معرفی کرده است، اشاره کرد و گفت: "من پناهنده نیستم"، مجموعه "آنجا که نامی نیست" و "قاف" از جمله کتاب‌هایی بود که به ایشان هدیه دادیم. همچنین مجموعه قصاید امیری‌اسفندقه با عنوان "سیاه مست قصیده ساقه تاک" کتابی بود که ایشان بخشی از آن را خواندند.
وی ادامه داد: زمانی که کتاب‌های خروجی مدرسه رمان و انجمن آفتابگردان‌ها را به ایشان معرفی کردیم، ایشان از این خروجی‌ها تعریف کرده و آفرین گفتند. کتاب "هیاهو" خروجی انجمن آفتابگردان‌ها از دیگر کتاب‌هایی بود که رهبری از آن تعریف کردند.
انتشارات علم دیگر غرفه‌ای بود که رهبر معظم انقلاب از آن بازدید کردند. مسئول غرفه انتشارات علم نیز با ابراز خرسندی از این بازدید گفت: معظم‌له از ما درباره میزان استقبال از کتاب‌های مرحوم باستانی پالیزی سوال کردند که ما گفتیم نسبتا استقبال خوب است.
انتشارات مسجد مقدس جمکران از جمله ناشرانی بود که مورد در جریان بازدید رهبر انقلاب قرار داشت و مسئول این غرفه انتشارات از تعریف رهبر انقلاب از صادق کرمیار و کتاب‌هایش سخن گفت و افزود: زمانی که کتاب "مستوری" صادق کرمیار را به ایشان معرفی کردیم، ایشان گفتند: آقای کرمیار دو کتاب خوب دیگر هم دارد. من عرض کردم "درد" و "نامیرا" که ایشان فرمودند "نامیرا" کتاب بسیار خوبی است. کتاب "نخل و نارنج" یامین‌پور نیز دیگر کتابی بود که به رهبری معرفی کردیم و ایشان آفرین گفتند.
مسئول غرفه انتشارات آگاه نیز از بازدید رهبر انقلاب از غرفه این انتشارات خبر داد و گفت: یک سری کارهای دکتر شفیعی کدکدنی را معرفی کردیم که ایشان درباره فروش این آثار و میزان استقبال سوال پرسیدند.
همچنین رهبر انقلاب در جریان بازدیدشان از نمایشگاه کتاب گفتند: صورت وضعیت نشان‌دهنده این است که مردم هنوز کتاب می‌خرند و برای خواندن، می‌خرند. ایشان در ادامه گفتند: دنیای کتاب، دنیای پیچیده‌ای است و این نکته‌ای است که آقای صالحی [وزیر ارشاد] باید توجه کند.
رهبر انقلاب در بخشی دیگر از صحبت‌هایشان به هنگام بازدید از غرفه‌ها گفتند: باید مسأله کاغذ را حل کرد؛ اینطور نمیشود. وزیر فرهنگ و وزیر صنعت بنشینند و این مسأله را حل کنند.
مدیر غرفه انتشارات سروش در نمایشگاه کتاب تهران ضمن اشاره به بازدید رهبر انقلاب از انتشارات این غرفه اظهار داشت: خوشحالم رهبر انقلاب غرفه انتشارات سروش را مزین کردند که این مسئله باعث افتخار مجموعه انتشارات سروش است و یک نعمت بزرگ شمرده می‌شود.
سینایی‌پور گفت: مقام معظم رهبری درباره کتاب‌ها اطلاعات خوبی داشتند و با حضور در سروش سراغ تازه‌های کتاب را گرفتند که یکی دو مورد به ایشان ارائه شد. ایشان توصیه کردند به امر کتابخوانی و ترویج آن همت کنید؛ به خصوص به انتشار کتاب‌هایی در حوزه مسائل روز تاکید مؤکد داشتند.
وی افزود:‌ ما در غرفه انتشارات سروش دو کتاب تجارةالامم و دختران آفتاب که تقریظ معظم‌له را به همراه دارد خدمت ایشان ارائه کردیم و رهبر انقلاب درباره استقبال مردم از کتاب دختران آفتاب سؤال کردند که بنده عرض کردم این کتاب بسیار مورد مطالبه بازدیدکنندگان قرار دارد.
همچنین میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی درباره بازدید رهبر انقلاب از غرفه مجمع گفت: مقام معظم رهبری پیرامون توزیع کتاب هم نکاتی را فرمودند و تاکید کردند در امر توزیع پیش بروید و تشویق کردند جبهه انقلاب در حوزه توزیع کتاب باید قوی‌تر باشد. ایشان تفقد و احوالپرسی با آقای آخوندی داشتند که مدیر نشر دارالکتب اسلامیه و از پیشکسوتان نشر هستند و گفتند بنده بچه‌های مجمع ناشران انقلاب را دعا می‌کنم.

تاکید رهبر انقلاب بر حمایت از ناشران نزدیک به فرهنگ انقلاب
قائم‌مقام نمایشگاه کتاب گفت: رهبر انقلاب در جریان بازدیدشان از نمایشگاه بر لزوم حمایت از نشری که به فرهنگ انقلاب نزدیک است، تاکید کردند.
قادر آشنا گفت: ما بسیار خرسندیم که ایشان از نمایشگاه بازدید کردند. حضور ایشان در نمایشگاه کتاب پیام‌های بسیاری هم برای بازدیدکنندگان و هم برای نمایشگاه و مسئولان اجرایی آن دارد. آن چیزی که در فرمایشات معظم‌له بود این بود که باید حمایت از نشری که به ترویج باورها و اعتقادات ما توجه دارد و به فرهنگ انقلاب نزدیک است و به هویت ایرانی و اسلامی می‌پردازد را در دستور کار قرار دهیم.
آشنا تصریح کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در جریان این بازدید به نکته‌های کلیدی مدنظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت، در حوزه بین‌الملل باید کشورهای همسایه را که در حوزه تمدنی و اسلام ما قرار دارند را مورد توجه قرار دهیم. همچنین گام دوم انقلاب در سرلوحه برنامه‌ها قرار گرفته است و سوم نیز ترویج برنامه‌های فرهنگی در محور مقاومت در کشورهای عضو محور مقاومت. ایشان همچنین به ترویج بیشتر کتاب و کتابخوانی در کشور نیز توصیه کردند.

کد مطلب: 108656
 
Share/Save/Bookmark