میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۰۵
 
 
مشت زنی در لیگ برتر والیبال
مشت زنی در لیگ برتر والیبال
 

مدعیان قهرمانی لیگ برتر والیبال رقابت فشرده ای برای قرار گرفتن در رده نخست این رقابت ها دارند اما پس از گذشت ۱۲ هفته از آغاز مسابقات، بی اخلاقی ها همه چیز را تحت الشعاع قرار داده است.
هر هفته که از این رقابت ها برگزار می شود شاهد درگیری لفظی میان بازیکنان، اعتراضات مکرر به عملکرد داوری و فحاشی تماشاگران و پرتاب اشیاي مختلف به داخل زمین هستیم اما ظاهرا هیچکس علاقه ای به پیگیری مسائل و کنترل این بی اخلاقی ها را ندارد.
کافیست یک بار در یکی از مسابقات لیگ برتر به رفتار بازیکنان دقت کنید و صحبت های آنها را لب خوانی کنید تا متوجه شوید که چه الفاظی را نثار هم می‌کنند، توهین های تماشاگران و یا اشیائی که به داخل زمین می اندازند هم که البته نیازی به لب خوانی هم ندارد.
جالب اینجاست که یا ناظرین مسابقات چیزی درباره این مسائل در گزارش‌های خود نمی نویسند و یا کمیته انضباطی حوصله ای برای رسیدگی به آنها را ندارد. اگر هم کمیته انضباطی درباره یک مسئله تشکیل جلسه دهد حداکثر یک رای خنثی صادر می شود تا آب در دل کسی تکان نخورد.
به عنوان نمونه وقتی در مسابقه تیم های پیشگامان و کاله، تماشاگران یزدی توهین های خود را نثار ملی پوشان تیم میهمان کردند و کاری کردند که آنها یک ساعت در سالن حبس شوند همه انتظار داشتند که حداقل یک تذکر به باشگاه پیشگامان داده شود اما وقتی خبرنگاران از علی فرخی رییس کمیته انضباطی در این باره پرس و جو کردند با این پاسخ جالب مواجه شدند که در گزارش ناظر بازی چیزی در این باره وجود ندارد تا بر اساس آن حکمی صادر شود.
و یا زمانی که احسن الله شیرکوند به قصد کتک زدن داور مسابقه سایپا و شهرداری تبریز به وی حمله کرد فقط دو جلسه محروم شد و رییس فدراسیون نیز با عنوان کردن اینکه احتمالا داور به دلیل لیز بودن سکو پایین افتاده است سعی کرد سیاست همیشگی شتر دیدی ندیدی را ادامه دهد.
این ها تنها دو مورد از بی اخلاقی های این فصل لیگ برتر والیبال بود و روز یکشنبه در ادامه این شرایط بازیکنان دو تیم آلومینیوم المهدی و پیشگامان کویر کتک کاری کردند.
زمانی که این مسابقه به پایان رسید، یاشار شاهینی بازیکني که امسال از پیشگامان به آلومینیوم منتقل شده است مقابل عباسعلی میرحسینی سرمربی سابق خود شادی کرد که این حرکت با واکنش بازیکنان حریف مواجه شد و کار به کتک کاری کشید.
سرمربی تیم والیبال آلومینیوم المهدی هرمزگان در این خصوص گفت: هر حرکتی بالاخره جوابی دارد و بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم پیشگامان کویر یزد شروع کننده درگیری و مسبب متشنج شدن جو سالن بودند.
دامغانی درباره حاشیه های دیدار برابر پیشگامان کویر یزد ، ابراز کرد: این درگیری ها به سبب شیطنت های بازیکنان تیم پیشگامان سبب شد. به هر حال کوبیدن مشت از سوی بازیکنان پیشگامان به بازیکن آلومینیوم دور از انتظار و غیر ورزشی بود. متاسفانه در شهر کاشان هم برای بازیکنانمان کمربند کشیده و بدترین ناسزاها را گفتند اما هیچ کس به داد ما نرسید!
پس از این دیدار میرحسینی، سرمربی تیم پیشگامان کویر یزد اعتراض‌های مکرری به ناظر مسابقه وارد کرد اما به هیچ وجه پاسخگوی سوالات خبرنگاران نشد.
محمدحسین شفقی ناظر این مسابقه ساعتی پس از پایان بازی در مصاحبه‌ای مدعی شد که هیچ درگیری بین بازیکنان رخ نداده است و جالب اینجاست که ساعتی پس از این مصاحبه منوچهر پورحسن رییس سازمان لیگ خبر از محرومیت سه بازیکن به خاطر این درگیری داد.
بعید است مشتی که مسعود رمضانی به صورت شاهینی کوبید و همه حاضران در سالن آن را دیدند خطای دید باشد، پس وقتی ناظر بازی آن را تکذیب می‌کند مشخص نیست به چه مصلحتی می اندیشد که خود را راضی به این دروغ گویی می کند.
والیبال یک ورزش دانشگاهی است این جمله ای است که بارها از دهان اهالی والیبال خارج شده است و همه مدعی هستند که یک رشته کلاس بالا و اخلاقی دارند، و البته همه آنها از شرایط بدی که تماشاگران حریف در مسابقات مختلف با آنها داشته اند شکایت می کنند. شاید بهتر باشد به جای این ادعاها و جوالدوز زدن به دیگران، یک بار هم به خودمان سوزن بزنیم و تلاش کنیم که ورزش از هر آلودگی پاک شود.

کد مطلب: 78955
 
Share/Save/Bookmark