میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
 
 
روحانی:
پایان نبرد با آمریکا پیروزی ملت ایران خواهد بود
رشد اقتصادی تا پایان سال مثبت خواهد بود
پایان نبرد با آمریکا پیروزی ملت ایران خواهد بود
 

رئیس‌جمهور گفت: امروز اساس جنگ بدخواهان با ما جنگ امید یا جنگ اراده‌ها است و آنها می‌خواهند ملت ایران را از آینده توسعه کشور ناامید کنند.
حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از پایانه مسافربری "سلام" فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اظهار داشت: با وجود همه فشارهای دشمنان و بدخواهانی که می‌خواهند اینگونه القا کنند که توسعه ایران متوقف شده و مردم نسبت به آینده کشور ناامید هستند، ما هر روز شاهد تحرک تازه‌ای در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور هستیم و این روند با شتاب ادامه خواهد یافت.
وی اساس جنگ بدخواهان با ملت ایران را جنگ امید یا اراده‌ها دانست و تاکید کرد: هدف نقشه‌های شوم دشمنان، ناامید‌کردن ملت ایران از آینده توسعه کشورشان است اما ملت ایران با امید وسرزندگی، دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناامید می‌کند و پیروز جنگ اراده‌ها خواهد بود.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه اقدامات دشمنان برای فشار به ملت ایران و در عین حال عکس‌العمل نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر این فشارها افزایش یافته است، تصریح کرد: پایان این نبرد پیروزی ملت خواهد بود چراکه طرف مقابل ملت نیست و ما نیز با هیچ ملتی نمی‌جنگیم بلکه طرف مقابل ما، عده‌ای سیاستمدار کم‌تجربه هستند. در این طرف نیز فقط گروهی از مسولان کشور نیستند، بلکه همه ملت ایران یکپارچه در این مبارزه حضور دارند و تحریم دشمنان به طور مستقیم علیه فرد فرد ایرانیان بویژه اقشار ضعیف و کم‌درآمد است. وی با تاکید بر اینکه دشمنان در این مبارزه علیه ملت ایران، پیروز نخواهند شد، گفت: مصداق این سخنان نیز افتتاح طرحهای بزرگ در سراسر کشور و همچنین بهره برداری ترمینال با شکوه "سلام" در فرودگاه امام خمینی(ره) است.
رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ترمینال سلام، عمدتا ظرف دو سال با تلاش متخصصین، کارگران و مدیران کشور ساخته شده، خاطرنشان کرد: اگر در گذشته ترمینالی ظرف یک تا دو سال ساخته می‌شد، تعجب می‌کردیم که چگونه امکان‌پذیر است که ظرف این مدت ترمینالی با شکوه ساخته شود، اما الان شاهدیم که فرزندان ایران با تکیه بر اراده، امید به آینده و عشق به وطن می‌توانند چنین پروژه هایی را که قابل رقابت با پروژه‌های مشابه جهانی است، بسازند.
رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه امروز نیازمند تحرک و جهش به سمت توسعه هستیم، اظهارداشت: امروز به رغم تحریم و فشار هواپیماها و صنعت هوایی کشورمان بطور منظم در حال فعالیت است و این موضوع برای کشوری که از لحاظ خرید هواپیما، قطعات و تعمیرات هیچ مشکلی نداشته باشند، اقدامی راحت محسوب می‌شود اما در کشور ما برغم همه فشارها و مشکلات، صنعت هوایی کشورمان مشغول فعالیت و تلاش شبانه‌روزی است لذا باید از همه بخش‌های هوانوردی کشور قدردانی کنیم.
وی با اشاره به اینکه یکی از تلاش‌های دولت، رونق صنعت هوایی کشورمان بوده است، گفت: بعد از توافق هسته‌ای و فضایی که در روابط بین‌الملل ایجاد کردیم توانستیم پس از چند ده سال، تعدادی هواپیمای مدرن و نو وارد کشور کنیم که شاید یکی از آرزوهای مردم عزیزمان بود و این روند می‌توانست ادامه یابد و در مسیر ادامه بود و دولت درپی خرید صدها فروند هواپیما در طول سال‌های آینده به منظور رفاه و آسایش مردم و رونق اقتصاد و حمل و نقل کشور بود.
وی توسعه گردشگری را از اهداف بزرگ دولت یازدهم و دوازدهم برای رونق اقتصادی کشور دانست و تصریح کرد: بهترین و راحت‌ترین وسیله برای توسعه صنعت گردشگری، پیشرفت روزافزودن صنعت هوایی کشور است چراکه مردم به صورت هوایی می‌توانند در کوتاه ترین زمان ممکن به مقاصد خود در داخل و خارج کشور سفر کنند.
روحانی ترانزیت و گردشگری را دو امتیاز مهم جغرافیای ایران دانست و اظهار داشت: کشورمان از جنوب به آب‌های بین‌المللی متصل است و از دو هزار کیلومتر ساحل برخوردار هستیم و در شمال نیز به آبهای منطقه‌ای متصل می‌باشیم و جایگاه جغرافیایی کشورمان برای عبور فیبرنوری، ریل، جاده و مسیر هوایی می‌تواند نقش برجسته‌ای در منطقه داشته باشد و باید از این موقعیت جغرافیایی و جایگاه خود به خوبی و در راستای منافع مردم استفاده کنیم. وی با بیان اینکه ترمینال "سلام" امام خمینی(ره) بدست مهندسان ایرانی و با مصالح و تجهیزات ایرانی احداث شده است، گفت: احداث این ترمینال به معنای خودکفایی کشورمان در بهره‌برداری از اینگونه ترمینال‌هاست.
وی با اشاره به تلاش‌های ناموفق آمریکا برای قطع ارتباط ایران با دنیا تاکید کرد: با وجود تلاش‌های آمریکا، مسئولان ایرانی در تمام اجلاس‌های بین‌المللی می‌درخشند و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها خوب است و اگر شرکتی در دنیا بدلیل فشارهای آمریکا نمی‌تواند با ما همکاری کند این موضوع را با تاسف اعلام و آمریکا را محکوم می‌کند. وی با اشاره به اینکه برغم تحریم‌ها حرکت‌های خوبی در بخش اقتصادی در کشور انجام شده است، افزود: آمارهای سه ماهه نشان می‌دهد برغم رشد منفی اقتصادی تا پایان سال رشد مثبت خواهد شد و برای پروژه‌های عمرانی برای سال‌جاری بودجه‌های لازم در نظر گرفته شده است و در سه ماهه اول سال با پرداخت این اعتبارات حرکت‌های خوب عمرانی ادامه خواهد داشت.
رئیس‌جمهور با اشاره به قول وزیر راه و شهرسازی برای تحویل ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به مردم، گفت: همه بخش‌های خصوصی برای این مهم به کار دعوت شده‌اند و سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها ورود خواهند کرد.

کد مطلب: 109457
 
Share/Save/Bookmark