میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۷
 
 
انصاری:
مزاحمان تجاری ایران پاسخ مزاحمت را خواهند دید

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه گفت: تا زمانی که دو کشور(ایران، ونزوئلا) اراده بر تجارت دارند،قطعا این رفت و آمدها ادامه خواهد یافت و اگر کسانی که مزاحمت ایجاد کنند باید بدانند که مزاحمت، مزاحمت می‌آورد.
غلامرضا انصاری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه امروز در حاشیه دیدار با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: تحریم آمریکا یک موضوع جدید و تازه‌ای نیست بلکه این کار را ۴۰ سال ادامه داده و تمام تلاش خود را بر افزایش آن انجام می‌دهد.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هم به موازات فشارها همیشه موفق بوده است، افزود: ایران در طول این چند سال در بخش صادرات و واردات و تنوع بازار موفق عمل کرده است. معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه نکته‌ای که در تحریم است، تحریم ممنوعیت نیست و نمی‌تواند ما را از تلاش‌های خود متوقف سازد، افزود: آن چیزی که تحریم بر ما تحمیل می‌کند، افزایش هزینه‌ها است.
وی ادامه داد: کاری که باید ما و تاجر انجام دهد این است که باید به شیوه‌ای تولید کنیم که هزینه را پایین بیاورد و اگر می‌خواهیم بازار را حفظ کنیم باید مشکل اصلی که استاندار، بسته‌بندی نفیس و بهداشت است را حل کنیم. انصاری خاطرنشان کرد: ما سال‌هاست که با ونزوئلا تجارت بسیار موفق و خوبی داشتیم، به طوریکه در حوزه صدور کالا، واردات کالا و صدور خدمات فنی مهندسی ارتباط خوبی با ونزوئلا داریم و سال‌ها هم این ارتباط وجود داشت و اراده هر دو کشور هم بر ادامه این روند است.
وی متذکر شد: تا زمانی که دو کشور(ایران، ونزوئلا) اراده بر تجارت دارند،قطعا این رفت و آمدها ادامه خواهد یافت و اگر کسانی که مزاحمت ایجاد کنند باید بدانند که مزاحمت، مزاحمت می‌آورد. انصاری در خصوص آخرین وضعیت مرزها در بحبوحه کرونا، گفت: بعد از شیوع کرونا یک وضعیت یکسان در سطح دنیا ایجاد شده و کنترل شدید در مرزها انجام گرفت که کنترل در مرزها ایران و بالعکس هم حاکم بود.
وی ادامه داد: با روشن شدن وضعیت کرونا طبیعتا مرزهای ما مرزهای باز و فعالی هستند و امیدواریم در آینده با موافقت‌نامه بهداشتی که با کشورهای مختلف امضا می‌کنیم بتوانیم وضعیت بهداشتی محکمی را در مرزها ایجاد کنیم و حتی بتوان فعالیت مرزها را به دوران قبل کرونا برگردانیم.
وی به شرایط تبریز و مناسبت‌های اقتصادی اشاره کرد و گفت: تبریز و استان آذربایجان‌شرقی یک استان موفق در حوزه تجارت و صنعت است و یک ظرفیت بالایی است که بتواند نقش فعالی با همسایه‌ها و اوراسیا داشته باشد.

کد مطلب: 114055
 
Share/Save/Bookmark