میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۴۲
 
 
بيانيه‌هاي دعوت به راهپيمايي روز قدس ازسوي نهادها و احزاب
ديروز تعدادي از نهادهاي دولتي و غير دولتي و احزاب در كشور ضمن انتشار بيانيه اي از مردم ايران دعوت به عمل آوردند كه را راهپيمايي در روزقدس انزجار خود را از رژيم اشغالگر قدس اعلام نمايند.
از جمله نهادهاي بيانيه دهنده مي توان به شورای نگهبان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، كانون سردفتران و دفترياران، وزارت دادگستري، سازمان نظام پزشكي، دانشگاه آزاد اسلامي،وزارت دفاع، دانشگاه جامع علمي كاربردي و احزابي چون مجمع اسلامي بانوان، مجمع نيروهاي خط امام،حزب موتلفه،اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان،بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي استان تهران،حزب اعتماد ملي و توسعه و عدالت نام برد.در متن اكثر اين بيانيه‌ها آمده است:روز قدس،ملت‌های آزاده جهان و امت اسلامی را به تلاش برای آزادی قدس شریف و حمایت همه جانبه از ملت ستمدیده فلسطین فراخواند. متن بیانیه به این شرح است:رایحه تحقق وعده الهی پیروزی مستضعفان بر بیدادگران،از سراسر گیتی به مشام می‌رسد و امید دستیابی به جهانی پر از عدل را در دل آزادیخواهان جهان قوت می‌بخشد و بی‌گمان،مقاومت صبورانه و عزتمند ملت مظلوم فلسطین که زمینه‌های خرد شدن استخوان‌های پوسیده رژیم غاصب صهیونیستی را فراهم کرده است، یکی از بارزترین جلوه‌های تحقق این وعده الهی است.
مع الاسف،در حالی که مسجدالاقصی و سرزمین مقدس فلسطین،هر روز و هر شب،زیر سایه چکمه‌پوشان سفاک صهیونیست،شاهد به خاک و خون کشیده شدن زنان و کودکان ستمدیده فلسطینی است،دولت‌های مرتجع منطقه همچنان این ملت مظلوم را به سازش و پذیرش یوغ بندگی و بردگی فرا می‌خوانند. همزمان،نظام رسانه‌ای استکبار،می‌کوشد فریاد تظلم‌خواهی ستمدیدگان سرزمین‌های اشغالی به گوش آزادگان جهان نرسد و مدعیان آزادی و دموکراسی،آخرین تمهیدات خود را برای سر پا نگه‌داشتن این رژیم نامشروع به کار می‌بندند.
اما بی‌گمان،مقاومت روزافزون این ملت صبور و مجاهد،یکباردیگر وعده الهی برای پیروزی مستضعفان و محرومان بر بیدادگران رژیم‌ صهیونیستی را محقق خواهد کرد. در این میان،نام‌گذاری هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ازجانب حضرت امام خمینی(ره)به نام روز قدس،فرصتی برای توجه بیشتر ملل مسلمان و مستضعف جهان به مسئله فلسطین را فراهم کرده است.
اعضای شورای نگهبان،ضمن اعلام حضور خود در صفوف به هم فشرده ملت مسلمان ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس،از آحاد امت اسلامی می‌خواهند که با شرکت پرشور خود در این حماسه دشمن‌شکن،با ملت مظلوم فلسطین همدردی کرده و آنان را در پایداری و مقاومت هر چه بیشتر در مقابل رژیم صهیونیستی، یاری نمایند.
کد مطلب: 26385
 
Share/Save/Bookmark