میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۱
 
 
سید حسن نصرالله از پشت پرده ناآرامی‌های اخیر بیروت خبر داد
از طرح جنگ داخلی تا نابود کردن اقتصاد لبنان
از طرح جنگ داخلی تا نابود کردن اقتصاد لبنان
 

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی دیروز که به مناسبت مراسم یادبود علامه سید مرتضی العاملی ایراد شد اعلام کرد که خواسته‌های مردمی در این کشور نباید وارد گروکشی‌ها و بهره‌برداری‌های سیاسی شود. وی در ابتدای سخنرانی خود که به مناسبت بزرگداشت علامه سید جعفر مرتضی العاملی برگزار شد به تجلیل از شخصیت ایشان پرداخت و تاکید کرد: علامه سید جعفر مرتضی العاملی روابط گسترده ای با مراجع دینی و حوزه در جمهوری اسلامی ایران داشت و در جبهه های مختلف حق علیه باطل نقش ایفا کرد. ایشان به طور مستقیم وارد عرصه سیاست نشد اما در تمامی عرصه ها حضور داشت. وی در بخش دیگر سخنان خود به موضوع تحولات اخیر لبنان پرداخت و گفت: ما وقتی جملاتی را بیان می کنیم برخی رسانه ها آن را کاملا تحریف می کنند و اخیرا در جریان اعتراضات داخلی شاهد این مسئله بودیم. نصرالله در ادامه به تحریف سخنان خود از سوی رسانه‌ها و محافل مختلف اشاره کرد و گفت: در حالی که سخنان من زنده و به صورت تصویری وجود دارد اما برخی رسانه‌ها پس از سخنان من مدعی شدند که نصرالله به معترضان گفته است که آنها پول گرفته‌اند در حالی که من صرفا به معترضان گفتم مراقب باشید منشأ این پول‌ها از کجا است. دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: باید همواره به نکات مثبت توجه کرد. لبنانی ها طی دو هفته گذشته توانستند مانع از تحقق توطئه هایی شوند که برخی در راستای ایجاد هرج و مرج در لبنان برای آن برنامه ریزی کرده بودند. بر اساس اطلاعاتی که داریم می‌دانیم چه کسانی پول می‌دادند و کسانی که به سمت نا امنی سوق می‌دادند، چه کسانی هستند.
وی افزود: بر اساس گزارش های موجود شکی نیست که تلاش هایی برای کشاندن لبنان به یک جنگ داخلی وجود داشته است. سید حسن نصرالله تصریح کرد: شاهد ناسزاگویی و تعدی به شهروندان و خبرنگاران شبکه‌های خبری بودیم. کسانی که بر موج تظاهرات سوار شدند، به دنبال کودتا و کشاندن کشور به سمت خلاء قدرت بودند.
سید حسن نصرالله با تأکید بر آگاهی و بصیرت مردم، آنها را به صبر و تحمل در برابر دشنام‌های زشت فراخواند و گفت که قانونمندی و التزام به قانون باید نصب العین مردم باشد و این در حالی بود که برخی مسئولان لبنانی برای تحریک مردم تلاش کردند.وی هشدار داد که خواسته‌های مردمی نباید وارد گروکشی‌ها و بهره‌برداری‌های سیاسی شود و جلوی هر کسی که به دنبال درگیری میان جریان‌های سیاسی و گروههای مردمی است، باید گرفته شود.دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به استعفای سعد الحریری، گفت که حزب‌ الله از ابتدا گفته بود که این استعفا را تأیید نمی‌کند و باید به سخنان مردم گوش داده شود. وی در ادامه سخنان خود به نقش واشنگتن در تحولات کنونی لبنان اشاره و تصریح کرد: باید از نقش آمریکایی سخن گفت که مانع خروج لبنان از وضعیت کنونی‌اش می‌شود. واشنگتن سعی دارد اقتصاد لبنان را هدف قرار دهد و این یک اتهام سیاسی نیست بلکه مدارک آن موجود است. آمریکا تمامی راهها را برای حل بحران‌های اقتصادی لبنان را بسته است و مانع از این می‌شود که لبنانی‌ها از مشکلات خود خارج شوند و به فشارهای خود به لبنان در جهت تحمیل شروط خود در آینده ادامه می‌دهد در حالی که تمامی مردم لبنان به دنبال استقلال سیاسی هستند.

کد مطلب: 111391
 
Share/Save/Bookmark