میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۴
 
 
آقای شهردار، خصلت شجاعت را زنده کنید
دیرینه بلدیه و امروز شهرداری اصفهان طی یکصد سال گذشته تنها یکی را به یاد دارد که اینگونه گفت و بلافاصله به آن عمل کرد...

دیرینه بلدیه و امروز شهرداری اصفهان طی یکصد سال گذشته تنها یکی را به یاد دارد که اینگونه گفت و بلافاصله به آن عمل کرد. بد نیست تاریخ ارگانی که مدیریت آن را هم‌اکنون شما به عهده‌ دارید از نیمه دوم دهه سی مطالعه کنید تا بهتر بدانید چگونه آن روستایی با استفاده از خصلت شجاعت پته‌ها را روی آب می‌ریخت و بلافاصله در خانه خود واقع در انتهای کوچه رشتی‌ها در خیابان چهارباغ پایین به بست می‌نشست!
البته به نظر می‌رسد برای سر زدن به گنجه‌ها کمی دیر باشد اما ماهی را هر وقت از آب بگیرند تازه است. حرف نشخوار آدمیزاد می‌باشد و از اینکه پیرامون استخدام‌ها و مدیریت‌های حزبی سخن گفته می‌شود واهمه نداشته باشید زیرا آنچه شما اظهار می‌کنید مستندتر است و اصول انتخاب یک مدیر در جامعه اسلامی همین است که ضمن دفع معضلات، چالش‌های باقیمانده از گذشته را نیز رفع‌ و رجوع نماید. یکصد و سی و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی کلان‌شهر اصفهان را می‌توان از پربارترین نشست‌ها دانست زیرا منهای گزارش‌های مرسومی که پیرامون فعالیت‌های سه ‌ساله داده شد و البته شرح وظایفی بود که باید انجام می‌گردید اما مطالبی در آن عنوان شد که خوراک رسانه است تا بجای نشست‌های تشریفاتی به چالش آنچه گذشته و مواردی که در جریان است، بپردازد. شما می‌توانید پس از گذشت نزدیک ۶ دهه روح شهرداری که امروز روی صندلی او نشسته‌اید شاد کنید تا بداند پس از او هم آمدند شجاعانی تا خصلت‌های پاک روستایی را صیقل بخشند. آقای شهردار، ما چراغ اول دراین‌باره را روشن کردیم تا بدانید رسانه تشنه شنیدن تازه‌های مستندی است که پیرامون استخدام‌های فامیلی در دوره‌های مختلف گفته شود و فرصت مناسبی است زیرا قوه قضاییه هم حجت‌الاسلام رئیسی را هم در رأس خود دارد تا اگر نیاز شد با روند این کار مساعدت نمایند.
شما امروز متولی مدیریت شهری هستید و باید قبل از اتمام دوره مسئولیتی نسبت به تشکیل تیمی بی‌طرف از بین کسانی که هیچگونه وابستگی شغلی با شهرداری و دیگر ارگان‌های وابسته به وزارت کشور ندارند که اولویت با قوه قضاییه است اقدام و فهرست فامیل‌های تکراری، دامادها، برادران، خواهران، همسران و فرزندان را تنظیم و حداقل در اختیار رسانه‌ها قرار دهید و این سندها را رو کنید. به‌جز این‌ها شهروندان کلان‌شهر که علاوه بر پرداخت‌های متفاوت ازجمله پروانه ساخت، تراکم و عوارض‌های متنوع که رقم بالای آن پیرامون نوسازی است حق دارند بدانند این دریافت‌ها در کجا هزینه می‌شوند و شرکتی که تنها ۱۵ درصد فعالیت خود را آغاز کرده و سپس متوقف ‌شده ظرف شش ماه چقدر پاداش دریافت کرده است و شرکتی که در اسلواکی بوده چه ربطی به شهرداری داشته و چگونه از پاریس در اصفهان شرکت ایجاد کرده‌اند اما شما اجازه نداده‌اید؟
و می‌طلبد تا پیرامون شرکت‌هایی در اوگاندا، ازبکستان و دفتری در مالزی هم سخن بگویید و افشا کنید چه کسانی در دوران پراید ۱۵ میلیونی، وام‌های ۳۰۰ میلیونی برای خود، همسر و دیگران دریافت داشته‌اند تا با یک وام ۲۰ دستگاه پراید بخرند؟ و ماجرای ۵۰۰ میلیون تومان پولی که به کمپانی دانمارکی داده شده و هیچ نتیجه‌ای گرفته نشده است، چیست؟ آقای شهردار با پاسخ واضح و مستند به این مطالبات شهروندی که خود شخصاً فهرست‌وار ابراز داشته‌اید ثابت خواهید کرد شما دومین شهردار یک قرن اخیر اصفهان هستید که خصلت شجاعت را بار دیگر زنده می‌کنید. 

نویسنده: حسن روانشید

کد مطلب: 115298
 
Share/Save/Bookmark