میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
سخنگوی دولت:
اقدام قضایی در قبال استفاده نکردن از ماسک در دست پیگیری است
اقدام قضایی در قبال استفاده نکردن از ماسک در دست پیگیری است
 

سخنگوی دولت گفت: اقدامات قضایی در قبال استفاده نکردن از ماسک در ستاد مقابله با کرونا در دست پیگیری است و ما درخواست داریم همه به پویش «استفاده از ماسک» بپیوندند. علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی با با اصحاب رسانه با تبریک ولادت امام رضا (ع) با اشاره به عملیات روانی در کشور خاطرنشان کرد: به دو نمونه اشاره میکنم. چندین بار گفتم دولت بنایی بر افزایش گازوئیل نداریم، اما باز هم در فضای مجازی مشاهده می کنیم در هفته صدها مطلب بر روان جامعه منتشر می شود.
سخنگوی دولت گفت: با فشارهای تحریم، صنعت ما مسیرهای جدیدی در تولید پیدا کرد و با ممنوع کردن واردات ۲ هزار قلم کالا شرکت های دانش بنیان جدیدی ایجاد شده است. وی تصریح کرد: به قول کنش‌گران صنعت، ایران در حال تبدیل شدن به یک کارخانه بزرگ تولیدی است و ما حداقل در فولاد و مس باید به ۱۰ درصد افزایش تولید برسیم. ربیعی با اشاره به اینکه در سال ۹۹، ۲/۲ میلیارد دلار طرح به بهره برداری می‌رسد، گفت: ایمیدرو کارش را در مناطق محروم شروع کرده و برنامه هایش به ثمر رسیده است.
وی با تاکید بر اینکه صادرات کشور در زمینه صنعت رشد داشته است، گفت: با طرح‌های دولت در سال ۹۹ چهل هزار ایجاد شغل مستقیم انجام می شود. وی تصریح کرد: ۲۶ درصد سرمایه‌گذاری ها در مناطق محروم بوده است. آمارها نوید ایجاد ۲۰۰ هزار شغل تا ۱۴۰۰ را می‌دهد.
ربیعی درباره وضعیت شیوع کرونا در کشور گفت: کرونا در خوزستان به ثبات نسبی رسیده اما امکان بازگشت است. در ستاد مقابله با کرونا مطرح شد که مهمترین علت افزایش ابتلا به کرونا، عادی شدن آن است و یکی از علل شیوع آن، پنهان کردن بیماری از طرف بیماران است.
وی خاطرنشان کرد: اردیبهشت متوسط همکاری در مقابله با کرونا به ۸۸ درصد رسیده بود، اما الان ۲۰ درصد کاهش داشته است. از ۱۵ تیرماه استفاده از ماسک در مناطق سرپوشیده قرمز و نارنجی اجباری خواهد بود. سخنگوی دولت گفت: توزیع ماسک ارزان قیمت با همکاری شهرداری ها و وزارت صمت انجام خواهد شد. ظرفیت ماسک صنعتی به ۵ میلیون در روز رسیده است. ربیعی خاطر نشان کرد: ما درخواست داریم همه به پویش استفاده از ماسک بپیوندند. سخنگوی دولت تصریح کرد: خوشبختانه تا امروز ۴۱۸۵ میلیون تن گندم خریداری شده که ۹۸ درصد از مطالبات گندمکاران و ۶۹ درصد مطالبات کلزا کاران پرداخت شده است.
سخنگوی دولت در باره عواقب استفاده نکردن از ماسک بیان داشت: اقدامات قضایی در قبال استفاده نکردن از ماسک در ستاد مقابله با کرونا در دست پیگیری است، اما فعلا برخی پاساژها و ادارات اجازه ورود نمی دهند. وی بیان داشت: خستگی تحمل کرونا باعث هنجارشکنی شده است و به بالای ۸۰ درصد خواهد رسید.

کد مطلب: 114299
 
Share/Save/Bookmark