میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۶
 
 
نهضت سلیمانی همیشه زنده است
غرب آسیا طی هفته‌های اخیر با تحولات قابل تاملی همراه شده است که محور آن را نیز تحرکات نظامی آمریکا تشکیل می‌دهد...

غرب آسیا طی هفته‌های اخیر با تحولات قابل تاملی همراه شده است که محور آن را نیز تحرکات نظامی آمریکا تشکیل می‌دهد. براساس گزارش‌های منتشره از یک سو آمریکا ادعای اعزام ناوگان دریایی به خلیج فارس را مطرح کرده و از سوی دیگر تحرکات نظامی آنها در عراق به ویژه در اقلیم کردستان شدت گرفته است رفتاری که جابه جایی نیرو در مرزهای سوریه و عراق حلقه تکمیلی آن را تشکیل می‌دهد. حال این سوال مطرح است که اهداف این رفتار چیست؟
در کنار مباحثی همچون فرافکنی آمریکا برای پنهان سازی بحران سیاسی و امنیتی جاری در درون این کشور که به جنگ پسا انتخاباتی مبدل شده و تقلای آمریکا برای ادامه حضور در عراق، یک اصل مشاهده می‌شود و آن تقارن این تحرکات با سالگرد ترو سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس جانشین حشدالشعبی و همرزمانشان در تروریستی آمریکا به فرودگاه بغداد است. این سناریو مطرح است که دولتمردان آمریکا برآنند با تحرکات نظامی چنان القاء سازند که توان پاسخ گویی به انتقام گیری سخت ایران و جبهه مقاومت را دارند تا از بحران روانی که ارتش آمریکایی ـ صهیونیستی را فرا گرفته است را کاهش دادند.
در اصل آمریکا به دنبال مانور قدرت ظاهری است تا در سالگرد فرماندهان مقاومت از شدت هراس نظامیان از انتقام مقاومت بکاهند و در عین حال با القای فضای جنگ، ایران را دچار اشتباه محاسباتی تن دادن به خواسته‌های اروپا و آمریکا در زمان بازگشت احتمالی آمریکا در دوران ریاست جمهوری بایدن سازند.
این نوع رفتارها در حالی صورت می‌گیرد که در رفتار آمریکایی‌ها همچنان اشتباه محاسباتی عدم شناخت رویحه ملت ایران است چرا که: نخست آنکه این روزها یازدهمین سالگرد حماسه بزرگ ملت ایران است که در ۹ دی ۱۳۸۸ با حضوری خودجوش بصیرت و آگاهی و ولایت مداری خویش را به رخ جهانیان کشیدند. ملت ایران نشان داد که پرچمدار کربلاست و حاضر به کوتاه آمدن در برابر فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان نمی‌باشد و همیشه در صحنه حضور دارد. دوم آنکه پس از ۱۰ سال به رغم تصورات غرب مبنی بر کاهش سرمایه اجتماعی نظام اسلامی و کم رنگ شدن ارزشها در میان ملت ایران، در ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ ملت بزرگ ایران در بدرقه پیکر سرداران مقاومت سنگ تمام گذاشت به اذعان جهانیان بزرگترین مراسم تشییع را برگزار کردند. ملت ایران با حماسه ای میلیونی نشان داد که همان ملت کربلایی است که همواره در میدان است و حاضر به تسلیم شدن نمی‌باشد. ملت ایران نشان داد که خیال خام آمریکایی‌ها که تصور می‌کردند با ترور سردار سلیمانی، ایران را زمین گیر و روحیه مقاومت را حاشیه نشین کرده است، هرگز تعبیر نمی‌‌شود چرا که ایران میلیونها سلیمانی دارد که در میدان حضور دارند و حاضر به عقب نشینی از مقاومت نیستند.سوم آنکه نکته مهم آنکه ملت ایران که طی ماه‌های اخیر با طرح سردار سلیمانی دستاوردهای بزرگی در مبارزه با کرونا رقم زده، حماسه ای دیگر را در پیش رو دارد و آن اعتماد به کادر درمان و بهداشت و مراکز دانش بنیان کشور است.
از دیروز واکسن کرونای ساخته شده توسط متخصصان ایرانی به مرحله تست انسانی رسیده است. دانشمندان جوان ایرانی طی ماه‌های اخیر توانسته اند در کنار برجای گذاشتن کارنامه ای موفق در مبارزه با کرونا، گامی مهم در این مبارزه و البته برافراشتن پرچم پرافتخار ایران در عرصه بهداشت و درمان جهان بردارند. طی هفته‌های اخیر محافل رسانه ای غرب تلاش بسیار کرده اند تا ضمن اهمیت زدایی از دستاوردهای ایران در عرصه واکسن کرونا، نوعی بی اعتمادی را در میان مردم ایجاد و چنان القاء ‌سازند که این واکسن نتیجه منفی داشته و ایران گزینه‌های جز خرید واکسن از خارج ندارد. این ادعا در حالی صورت می‌گیرد که به اذعان سازمان بهداشت جهانی، واکسن ایرانی تمام استانداردهای بین المللی را کسب کرده و آزمایش مقدمانی را با موفقیت طی کرده است و آماده تست انسانی است. ملت ایران امروز با اعتماد به کادر درمان و بهداشت در تولید واکسن کرونا و ثبت نام گسترده در تست انسانی بار دیگر وحدت و یکپارچگی ملی خود را به رخ جهانیان خواهد کشید و نشان می‌دهد که ملت ایران که زمانی حماسه ۹ دی، حماسه پرشور بدرقه سرداران مقاومت را رقم زد، امروز در میدان حمایت از کادر درمان و بهداشت در صحنه حضور دارد و با اعتماد به واکنش ایرانی کرونا نام خویش را در جهان به عنوان ملت مقاومت ثبت خواهد کرد. اراده ای ملی که در کنار اثبات توان ایران برای بی اثر کردن تحریم‌ها، دانش و برتری ایرانیان در عرصه علم و دانش را به رخ جهانیان خواهد کشید و اثبات خواهد کرد که ملت ایران ملت تسلیم شدن نیست و در راه مقاومت آرمان‌های خویش را محقق ساخته و نامش را همواره بر عرصه جهان پرآوازه خواهد ساخت.نهضت سلیمانی همیشه زنده است و این همان اصلی‌ است که برهم زننده محاسبات و توهمات آمریکا و شرکایش بوده و این بار نیز این مهم را تکرار خواهد کرد.

نویسنده: قاسم غفوری

کد مطلب: 116648
 
Share/Save/Bookmark