میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۷
 
 
ناصر چشم‌آذر راهی خانه ابدی شد
باران اشک در روز وداع با خالق «باران عشق»
باران اشک در روز وداع با خالق «باران عشق»
 

روز گذشته پیکر ناصر چشم‌آذر با بدرقه جمعی از هنرمندان و مسئولین و مردم از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شد.
در ابتدای این مراسم رعنا چشم‌آذر فرزند زنده‌یاد چشم‌آذر روی صحنه رفت و با چشمانی اشک‌بار از عشق به پدرش گفت. در ادامه اشکان خطیبی پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی گفت: ناصر چشم‌آذر را با بی‌توجهی‌هایمان کشتیم اما با وجود بی‌توجهی‌ها با انگیزه برای موسیقی فعالیت کرد؛ ما قرار بود امروز کنسرتی برگزار کنیم که متاسفانه نشد.
محمد سریر آهنگساز در ادامه این مراسم گفت: ناصر چشم‌آذر از جمله هنرمندان بزرگ کشورمان است که من از سال ۴۰ در جریان داوری مسابقات دانش‌آموزی با او آشنا شدم، وی از جمله هنرمندانی بود که از همان ابتدای نوازندگی خود به همه ما نشان داد که آینده بسیار خوبی در انتظار اوست.
وی افزود: زنده‌یاد چشم‌آذر در خانواده‌ای هنرمند رشد کرد و فضای ارزشمندی در کارهای او وجود داشت که توانایی‌هایش را به مخاطبان نشان داد. او از همان ابتدا در ردیف استعدادهای درخشان موسیقی کشورمان قرار داشت و کارهایش به شکلی بود که ذهن خلاقش همواره بر احساسش غلبه می‌کرد. او هنرمندی بود که همواره در آثارش عشق همراه و مشهود بود.
حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی در ادامه مراسم با بیان اینکه ضایعه درگذشت ناصر چشم‌آذر اتفاقی حیرت‌آور و ناباورانه است، گفت: او سراسر شور و انگیز بوده و هر جا می‌آمد با خود شور و نشاط می‌آورد. من به خوبی یاد دارم که بسیاری از هنرمندان جوان به او نگاه می‌کردند و از کارهای وی الگو می‌گرفتند. زنده‌یاد چشم‌آذر به راستی یکی از استوانه‌های خانه موسیقی بود که همواره کمک دهنده بسیار ارزشمندی برای ما بود.
حمید حامی خواننده موسیقی پاپ نیز در این مراسم گفت: هرکسی در زندگی خود قهرمان‌هایی دارد که با حضورشان می‌تواند به فعالیت ادامه دهد. در زندگی من سه قهرمان وجود داشتند. اول پدرم، دوم بابک بیات و سوم مرحوم ناصر چشم‌آذر که با مرگ این سه قهرمان من دیگر قهرمانی در زندگی‌ام ندارم.
شاهد احمدلو کارگردان سینما در ادامه این مراسم گفت: هر وقت با ناصر از مردم صحبت می‌کردیم، او می‌گفت «نگو مردم، بگو یاران باران عشق». ناصر رفیق جوانی من بود، ناصر دنیای من بود و من با ملودی‌های او بود که عاشق سینما شدم. او این مملکت را رها نکرد و در ایران ماند. یک هفته قبل از مرگ ناصر، او به یک برنامه تلویزیونی دعوت شده بود و بسیار خوشحال بود که دوباره این فرصت را دارد که می‌تواند با مخاطبان خود دیدار داشته باشد، او مثل همیشه خوش‌تیپ منزل را به سمت تلویزیون ترک کرد و ما هم منتظر بودیم که تا در خانه تصویر او را ببینیم اما بعد از ۴۰ دقیقه به خانه برگشت و وقتی از او پرسیدیم چرا به خانه برگشته گفت: «هنگام ورود گفتند که ممنوع‌الورود هستم». به هر حال امیدوارم پرواز ناصر عزیزم آینه‌ای باشد برای سیاستمداران و مدیرانی که قدرش را ندانستند.
در ادامه سیروس الوند پشت تریبون قرار گرفت و متنی را قرائت کرد. سپس منوچهر اسماعیلی گوینده پیشکسوت سینما و تلویزیون سخنرانی کرد.
منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما نیز در این مراسم بیان کرد: همه دوستان و نزدیکان زنده یاد ناصر چشم‌آذر می‌دانند که او از سر دوستی و مهر چه کارهای ارزشمندی انجام می‌داد، او همیشه در شرایطی قرار داشت که به همه ما جرعه جرعه بدون هیچ بهایی عشق می‌فروخت.
بیژن بیرنگ کارگردان تلویزیون نیز گفت: شاید الان باید بگوییم که حال همه خوب است و اهالی هنر به ویژه هنرمندان موسیقی در این مدت هرکاری که می‌خواستند انجام داده اند. اما اگر به چهل سال گذشته برگردیم و ببینیم که هنرمندان به ویژه موزیسین‌ها در این مدت چه دوره‌هایی را گذارنده‌اند نمی‌توانیم موزیسینی را بدون کارهایش تحلیل کنیم.
در ادامه پیکر ناصر چشم‌آذر پس از اقامه نماز توسط حجت‌الاسلام دعایی به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) تشییع شد.
هوشنگ کامکار، سامان احتشامی، همایون اسعدیان، بهرام حصیری، خشایار اعتمادی، سعید داخ، ایرج حسابی، ستار اورکی، محمدرضا عقیلی، بیژن کامکار، مهراج محمدی، پوری بنایی، غلامحسین شاه‌علی، فرهاد هراتی، بیتا فرهی، بابک چمن‌آرا، علی ثابت‌نیا، شهرام صارمی، همایون نصیری، رسول ترابی، بابک صحرایی، حسن رضایی، محمد فرشته‌نژاد، محمد ساربان، حبیب اسماعیلی و باربد بیات از جمله چهره‌های حاضر در این مراسم بودند.

کد مطلب: 104245
 
Share/Save/Bookmark