میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۵
 
 
سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر جنایات اشغالگران قدس همچنان قربانی می‌گیرد
وخامت حال اسرای فلسطینی در بند رژیم‌صهیونیستی
وخامت حال اسرای فلسطینی در بند رژیم‌صهیونیستی
 

سکوت مدعیان حقوق بشر غربی و سازنان ملل و سازشکاری قارون‌های منطقه موجب تشدید بحران برای اسرای فلسطینی شده است چنانکه هیأت رسیدگی به اوضاع اسرای فلسطینی از بی توجهی تعمدی مسئولان زندان های رژیم صهیونیستی به اوضاع اسیران فلسطینی بیمار در این زندانها خبر داد.
هیأت امور اسیران فلسطینی اعلام کرد که مسئولان زندانهای رژیم صهیونیستی به صورت عمدی به اوضاع جسمانی و پزشکی اسیران فلسطینی بی توجه هستند. این هیأت اعلام کرد: صهیونیستها عمدا توجهی به اوضاع بد جسمانی اسیران مجروح و مریض فلسطینی نمی کنند. هیأت مذکور هم چنین اعلام کرد: صهیونیستها کاری می کنند که بیماری اسیران فلسطینی تشدید شود و زندگی آنها به خطر افتد.بر اساس این گزارش، تعداد اسیران فلسطینی بیمار در زندان های رژیم صهیونیستی به بیش از ۷۰۰ نفر رسیده است. اسرای فلسطینی بارها دست به اعتصاب غذای سراسری زده‌اند که به انتفاضه اسرا معروف شده و هر بار نیز صهیونیست‌ها در برابر آن مجبور به عقب نشینی شده‌اند.
خبر دیگر از فلسطین آنکه دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سخنانی گفت: مسجدالاقصی باقی می ماند و این اسرائیل است که نابود می شود.«زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اقدامات صهیونیستها علیه مسجدالاقصی را محکوم کرد. وی در این خصوص گفت: علیرغم تداوم تجاوزگری های تل آویو علیه مقدسات فلسطینیان، قدس و مسجدالاقصی باقی می مانند و این اسرائیل است که نابود خواهد شد. دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین تأکید کرد که تا زمان خارج شدن صهیونیستها از اراضی فلسطینیان، گروه های مقاومت به مبارزه با آن ها ادامه می دهند. در این میان نماینده دائم اسرائیل در سازمان ملل از سران عرب خواست روابط خود با این رژیم را علنی کنند.دنی دانون، نماینده دائم اسرائیل در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت با محوریت اوضاع در خاورمیانه، خاطرنشان کرد: سران عرب باید به صراحت بگویند که همکاری ما در راستای منافع مشترک است. در این نشست مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و همتای لهستانی وی نیز حضور داشتند. این در حالی است مسؤولانی از کاخ سفید به همراه شهرک نشینان و با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی یورش بردند. ده‌ها شهرک نشین از باب المغاربه با حمایت نیروهای پلیس اشغالگر وارد مسجد الاقصی شدند. این یورش‌ها همزمان با پنجاهمین سالگرد به آتش کشیدن مسجد الاقصی بود.
نکته قابل توجه آنکه رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به صحبت‌های برخی اعضای حزب دموکرات درباره امکان قطع کمک‌های مالی به رژیم صهیونیستی، گفت باورش نمی‌شود کسی در این مورد صحبت کند. وی که پیش از آغاز دیدار با رئیس‌جمهور رومانی در کاخ سفید در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، در پاسخ به سؤالی در مورد اظهارات «ایلهان عمر» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که گفته واشنگتن باید در روابط خود با تل‌آویو تجدید نظر کند، این اظهارات را «وحشتناک» خواند و گفت عمر برای اسرائیل «فاجعه‌بار» است. ترامپ با بیان اینکه تصمیم تل‌آویو برای ممانعت از ورود عمر و «رشیده طلیب» دیگر نماینده مسلمان کنگره، به خود اسرائیل مربوط است و این تصمیم تحت فشار او اتخاذ نشده است، هرچند که او از این تصمیم حمایت می‌کند. وی افزود: «من کمک مالی به اسرائیل را قطع نمی‌کنم.
اصلا باورم نمی‌شود که الان داریم در این مورد بحث می‌کنیم. پنج سال پیش، حتی همین سه سال پیش، فرض قطع کمک به اسرائیل، به خاطر این دو نفر که از اسرائیل و از یهودی‌ها متنفر هستند، [غیرقابل تصور بود]. باورم نمی‌شود که داریم در این مورد صحبت می‌کنیم.» رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه توهین‌ها و انتقادات از مخالفان و رقبای خود، این بار آندسته از یهودیانی را که از دموکرات‌ها حمایت می‌کنند، فاقد آگاهی و عهدنشناس خواند. اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در پی موج جدید حملات وی به «الهان عمر» و «رشیده طلیب» دو نماینده زن مسلمان کنگره که رژیم صهیونیستی مانع سفر آنها به فلسطین اشغالی شد، مطرح شده است. خبر دیگر آنکه وزنامه هاآرتص اسرائیل با انتشار تحقیقی نوشت، امارات یک قرارداد بزرگ با رژیم صهیونیستی امضا کرده است که طبق آن این رژیم امکانات اطلاعاتی پیشرفته شامل دو هواپیمای جاسوسی به‌روز را به امارات تحویل می‌دهد. در این تحقیق آمده است، قرارداد مذکور با نظارت ماتی کوچاوی، تاجر صهیونیستی از یک دهه پیش نمود پیدا کرده است.

کد مطلب: 110446
 
Share/Save/Bookmark