میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۳
 
 
مدعیان شهر سوخته همچنان از تنور شهردار اسبق نان می‌خورند
فیگورهای افشانی با پروژه‌های قالیباف
فیگورهای افشانی با پروژه‌های قالیباف
 

می‌گفتند، تهران «شهر سوخته» است. می‌گفتند شهردار اسبق فقط بدهی روی دست‌شان گذاشته و منابع و درآمدها را پیشخور کرده است. می‌گفتند بودجه‌های شهرداری در جای دیگری خرج می‌شود. می‌گفتند جز بدهی‌ها چندده‌هزار میلیاردی، چیز دیگری در کارنامه قالیباف پیدا نمی‌شود.
اما معلوم نیست چطور وسط این همه تخلف و بریز و بپاش و خرابی در تهران، آقایان یک سال است که یا کار ملموسی برای تهران نمی‌کنند، یا اگر دست‌شان به روبان و قیچی می‌رسد، از صدقه‌سر همان فردی است که متهم به کارنامه خالی و تحویل دادن «شهر سوخته» بود، به کارنامه خودشان می‌چسبانند.
هر پروژه‌ای که در این یک سال افتتاح شد، از بداقبالی آقایان پای «قالیباف» در میان آن بوده است و متاسفانه! بیشتر راه را شهردار اسبق رفته بود و همه هنر حضراتِ بعد از آن رساندن پروژه‌های ۸۰،۹۰ درصدی به مرحله روبان بریدن بود.
پس از قطعی شدن رفتن افشانی از شهرداری تهران، شورای شهر تهران تصمیم گرفت تا در یک جلسه علنی از زحمات ۶ ماه افشانی شهردار سابق تهران قدردانی کند.
افشانی در این مراسم گزارشی از اقدامات خود در ۶ ماه گذشته ارائه کرد اما نکته قابل توجه درباره عملکرد وی در این مدت و به نام زدن پروژه‌های شهری به نام خود در این مدت تعجب‌برانگیز بود چرا که بخش قابل توجهی از پیشرفت این پروژه‌ها در زمان قالیباف انجام شده بود.
افشانی در این مراسم از راه‌اندازی تونل‌های زیرگذر آرش، بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح امام علی، دوربرگردان امام رضا(ع) و احداث چندین کانال آب‌های سطحی و بخشی از خط ۷ را از برنامه‌های شهرداری تهران در این مدت عنوان کرد.
تکمیل بزرگراه شهید صیادشیرازی از تقاطع بزرگراه شهیدبابایی تا بلوار ارتش (۸۰ درصد پیشرفت) تکمیل و بهره‌برداری از خط ۷ مترو تهران (بهره‌برداری از ۶ کیلومتر و ۵ ایستگاه پیشرفت ۹۰درصدی) تونل و زیرگذر آرش ــ اسفندیار پیشرفت ۸۰درصدی را در دوره قبل داشته‌اند و این نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از فعالیت‌های عمرانی پروژه‌هایی که در این دوره و در زمان افشانی به بهره‌داری رسیده است در زمان مدیریت شهری قالیباف انجام شده است.
اما با مروری بر این پروژه‌ها مشخص می‌شود این پروژه‌ها در گذشته آغاز شده است و حتی پیشرفت ۸۰ تا ۹۰ درصدی را داشته‌اند و در واقع افشانی تنها اقدام به قیچی کردن روبان این پروژه‌ها کرده است. به هر حال بهره‌برداری این تعداد از پروژه را نیز در این مدت به‌فال نیک می‌گیریم چرا که طی ۱۵ ماه گذشته از شورای پنجم اتفاق خوبی در پایتخت نیفتاده است.

کد مطلب: 106937
 
Share/Save/Bookmark