میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۳۸
 
 
نويدكيا هم رفتنی است؟
نويدكيا هم رفتنی است؟
 

ظاهرا مساله بازی نکردن محرم نویدکیا برای سپاهان را باید جدی گرفت و بعید است کاپیتان خلاق و خوشفکر زردهای نصف جهان به ترکیب این تیم برگردد. طولانی شدن دوره مصدومیت محرم نویدکیا باعث شده در آستانه سفر مجدد او به آلمان برای ادامه مراحل درمانی اش، شایعه خداحافظی او از دنیای بازیگری فوق العاده جدی شود به طوری که اعضای باشگاه سپاهان در پچ پچ های خودمانی شان در این باره صحبت می کنند و خبر از خداحافظی نویدکیا می دهند.
اخیرا شایعه حضور محرم نویدکیا در هیات مدیره باشگاه سپاهان به گوش می رسید که این مورد تکذیب شد ضمن اینکه در مقطعی که سپاهان در لیگ خوب نتیجه نمی گرفت هم شایعه حضور نویدکیا در کادر فنی به گوش می رسید. چنانچه محرم نویدکیا از دنیای بازیگری کنار برود یکی دیگر از بازیکنان طلایی دهه گذشته از جمع تک چهره های باقی مانده این نسل کنار خواهد رفت.
کاپیتان محبوب سپاهان تصمیم اش برای خداحافظی از سپاهان را جدی دانست و از دلایل خود برای این تصمیم گفت.
محرم نویدکیا در مورد علت اصلی خود برای خداحافظی از فوتبال گفت: «از وقتی که لیگ شروع شده حرف و حدیث‌های زیادی در مورد مصدومیت خودم شنیدم. اینکه مدام می‌گویند رحیمی که از مصدومیت من با خبر بوده چرا با من قرارداد بسته. این موضوع یاعث شده که تصمیم به فسخ قرارداد با سپاهان بگیرم چرا که به هیچ عنوان دلم نمی‌خواهد سپاهان از ناحیه من متضرر شود.»
کاپیتان سپاهان اما قصد ندارد برای همیشه از فوتبال خداحافظی کند و تصمیم او در این مورد تا زمانی است که مصدومیت‌اش کاملا رفع شود: «من برای همیشه از فوتبال خداحافظی نخواهم کرد اما دلم نمی‌خواهد در دوران مصدومیت خودم از باشگاه سپاهان پولی دریافت کنم چرا که حق خودم نمی‌دانم.» پیش از نویدکیا محمود کریمی بازیکن خوش اخلاق این تیم هم چند سال پیش وقتی با مصدومیت از ناحیه چشم مواجه شد مبلغ قرارداد خود با باشگاه سپاهان را پس داده بود چرا که این مبلغ را حق خود نمی‌دانست.
نویدکیا که طی سال‌های گذشته تاثیرگذارترین بازیکن این تیم بوده در خصوص رقم قرارداد خود در این فصل توضیحاتی داد که مشخص می‌کند رقم قرارداد این فصل او بسیار کمتر از فصل‌های گذشته بوده «تاکنون کل دریافتی من از باشگاه ۲۹۱ میلیون تومان بوده است. پس از کسر هزینه‌های جراحی ام در سال ۸۷ و ۹۲ و دو سال مالیاتم که به عهده باشگاه بوده، تسویه کرده و باقی مبلغ را به باشگاه باز می‌گردانم و قراردادم را فسخ می کنم. این در حالی است که قرارداد من در فدراسیون موجود است و می‌توانم کل مبلغ قراردادم را از سپاهان بگیرم مبلغ قراردادم را می‌بخشم. هرگز سپاهان را به خاطر پول با ناراحتی ترک نمی کنم چون بعد از خانواده ام، سپاهان با ارزش ترین چیزی است که در زندگی ام دارم. جراحی سنگینی داشتم و مشخص نیست که چه زمانی می توانم بازی کنم. چون مشخص نیست که چه زمانی می توانم بازی کنم. چون مشخص نیست قراردادم را فسخ کرده و هر زمان که بتوانم بازی کنم قرارداد جدید امضا می کنم تا پول اضافه ای به من ندهند! چرا که من سر سفره یک کارگر بزرگ شدم و هرگز نان با منت سر سفره خانواده‌ام نمی‌گذارم.» به نظر می‌رسد، قرارداد بازیکنانی چون آرش افشین، هادی عقیلی، امید ابراهیمی، یعقوب کریمی، محمد غلامی و شجاع خلیل‌زاده از محرم نوید کیا در این فصل بیشتر بوده است. به هر حال باید منتظر بمانیم که آیا نویدکیا این بازیکن خلاق فوتبال کشورمان نیز از فوتبال جدا می شود؟ البته با شناختی که از نویدکیا داریم او در ایران غیر از سپاهان در تیم دیگری فوتبال باری نمی کند و اگر از زردپوشان جدا شود به احتمال زیاد برای همیشه از فوتبال خداحافظی می کند بالاخره باید بنشینیم و امیدوار باشیم که باز هم می توانیم بازی یکی از خوشفکرترین فوتبالیست های ایران را ببینیم. محرم بدون شک این محبوب اصفهانی اسطوره بی چون و چرای این دیار است، او پرافتخارترین کاپیتان فوتبال ایران است با ۴ قهرمانی لیگ برتر و ۴ قهرمانی جام حذفی که دو عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر نیز در کنار این افتخارات او جای می‌گیرد. او اولین قهرمانی خود را وقتی ۲۲ ساله بوده است به عنوان کاپیتان تیم جشن گرفت تا جوانترین کاپیتان تاریخ لیگ برتر باشد.
نایب قهرمانی با سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین شرکت در جام باشگاه‌های جهان افتخارات بین المللی نویدکیا با سپاهان به شمار می‌رود.
البته نویدکیا به دلیل فیزیک بدنی که دارد تجربه کمی در عرصه ملی دارد اما در همان اندک حضور خود در سطح ملی نویدکیا قهرمانی بازی‌های آسیایی بوسان و همچنین شرکت در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان را در کارنامه دارد. او یک گل ملی نیز در دیدار برابر کره شمالی دارد، دیداری که در مقدماتی جام ملت‌های آسیا بود و با برتری ۳ بر یک ایران به پایان رسید.

ابراهيم زاده در سپاهان
خبر دیگر از سپاهان اینکه پس از استعفای زلاتکو کراچار منصور ابراهیم زاده به عنوان جدی‌ترین گزینه جانشینی مربی کروات مطرح شده است.
ابراهیم زاده که در تهران و در راه آهن سورینت وضعیت خوبی ندارد حالا با بهترین پیشنهاد ممکن روبرو شده است و به احتمال زیاد به تیم سپاهان نقل مکان خواهد کرد.
این مربی اصفهانی نیز عنوان کرده بود دوست دارد در کنار خانواده اش زندگی کند. ضمن اینکه او و خانواده اش سپاهانی دو آتشه نیز هستند و ابراهیم زاده دو سال در این تیم بازی کرده است. همچنین وی قبلا به عنوان دستیار در این تیم به فعالیت می پرداخت. در دوره ای به عنوان دستیار لوکا بوناچیچ همراه وی بود و دوران موفقی را برای سپاهان رقم زد. باید دید تحولات باشگاه سپاهان در روزهای آینده چگونه رقم خواهد خورد!؟

نقش جهان آماده ميزباني
گویا ورزشگاه نقش جهان نیز پس از سال ها آماده پذیرایی از مسابقات لیگ برتر شده است و شهردار اصفهان وعده داد در نیم فصل دوم ۷ بازی تیم سپاهان در این ورزشگاه برگزار خواهد شد. شهردار اصفهان ضمن بیان اینکه قرار است ۷ بازی برگشت سپاهان در ورزشگاه نقش جهان برگزار شود، اظهار داشت فضای سبز این مجموعه و همچنین راههای دسترسی به این ورزشگاه نیز در دست ایمن سازی است.

کد مطلب: 84363
 
Share/Save/Bookmark