میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۲
 
 
پیام‌های ۱۰ سال مقاومت
۲۳ مرداد یادآور روزی بزرگ در صفحه تاریخ جهان اسلام وحتی عصر معاصر است. ۲۳ مرداد ۲۰۰۶ به نام...

۲۳ مرداد یادآور روزی بزرگ در صفحه تاریخ جهان اسلام وحتی عصر معاصر است. ۲۳ مرداد ۲۰۰۶ به نام مردانی نگاشته شده که با تکیه بر داشته‌های درونی و روحیه جهاد و مقاومت ارتش مدعی شکست ناپذیری را به زانو در آوردند. مردان حزب‌الله لبنان پس از ۳۳ روز مقاومت در برابر ارتش صهیونیستی و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آنها، به جهانیان نشان دادند که با روحیه جهاد و مقاومت می‌توان پیشرفته‌ترین ارتش‌ها را به زانو در آورد چنانکه حزب‌الله لبنان ارتش صهیونیستی را از پای درآورده و آن را وادار به تسلیم شدن نمود. مرحله تکمیلی این پیروزی تحقق وعده حزب‌الله مبنی بر آزادسازی اسرای دربند رژیم صهیونیستی از جمله سمیر قنطار بود که در سال ۲۰۰۸ صهیونیست‌ها اجبارا به آن تن دادند. واقعه‌ای بزرگ که محافل رسانه‌ای و نظامی صهیونیستی از آن به عنوان حقارتی بزرگ برای این رژیم یاد کرده‌اند. از دیگر دستاوردهای مهم مقاومت ایجاد روحیه در میان مقاومت فلسطین بود که نتیجه آن شکست صهیونیست‌ها در سه جنگ ۲۲، ۸ و ۵۱ روزه غزه بود.
نکته بسیار مهم آنکه معادلات آمریکا که به گفته کاندولیزا رایس وزیر خارجه وقت آمریکا با جنگ ۳۳ روزه باید به چینش خاورمیانه بزرگ منجر می‌شد، با پیروزی حزب‌الله و شکست صهیونیست‌ها همراه گردید. آنچه بسیاری از ناظران سیاسی و نظامی بر آن تاکید دارند آن است که آنچه امروز در معادلات منطقه با محوریت جنایات گروه‌های تروریستی در جریان است برگرفته از شکست‌های سنگین آمریکا و متحدانش در جنگ ۳۳ روزه است. آنها با مهندسی معکوس مقاومت در قالب گروه‌های تروریستی و تسلیح و حمایت گسترده از آنها برای نابودی مقاومت و چینش ساختار جدید در منطقه گام برداشته‌اند. بحران سالهای اخیر سوریه، عراق ودرگیری‌های جاری در لبنان با همین هدف صورت می‌گیرد. آنچه آمریکا و متحدانش را به شدت هراسان ساخته آن است که جنگ ۳۳ روزه موجب شد تا مقاومت با محوریت جمهوری اسلامی ایران، سوریه و حزب‌الله و گروه‌های مقاومت فلسطین به عرصه جهانی راه یابد چنانکه در طول ۱۰ سال گذشته افکار عمومی جهان به یکی از ابزارهای قدرت مقاومت مبدل شده است. با تمام این تفاسیر طراحی‌های دشمنان مقاومت برای نابودی آن با ناکامی همراه شده است چنانکه امروز مبارزه مقاومت با تروریسم اجاره‌ای به نقطه نهایی یعنی حلب رسیده است. تقلای کشورهای غربی و شرکای منطقه‌ای آنان جلوگیری از ادامه محاصره حلب نشانگر هراس آنان از دستاوردهای آینده مقاومت در مبارزه با تروریسم اجاره‌ای است که می‌تواند تمام معادلات منطقه را دگرگون سازد.
آنچه به عنوان تجربه ۱۰ سال مقاومت می‌توان از آن یاد کرد آن است که هیچ قوایی توان مقابله با روحیه مقاومت و جهاد را ندارد و نصرت الهی مبنی برپیروزی حق بر باطل برای پیروان راه حقیقت همواره محقق می‌گردد.

کد مطلب: 96612
, مولف : قاسم غفوري
 
Share/Save/Bookmark