میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۱۷
 
 
نقدي بر صحبت‌هاي مظلومي
مشکل از درون استقلال است نه گوش خبرنگاران
مشکل از درون استقلال است نه گوش خبرنگاران
 

سرمربی تیم فوتبال استقلال در حالی برای چندمین بار خبرنگاران را به فال گوش ایستادن پشت در رختکن این تیم محکوم کرد که مشکل اصلی این روزهای آبی‌پوشان از درون تیم است و ارتباطی به گوش خبرنگاران ندارد!
استقلال که فصل یازدهم رقابت‌های لیگ برتر را با جمع آوری بهترین‌های فوتبال ایران آغاز کرد و نتایج قابل قبولی نیز تا پایان هفته نهم این رقابت‌ها کسب کرده است، در شرایطی دیدار برابر ملوان را واگذار کرد که بیش از همه بازیکنان و کادر فنی این تیم در این شکست مقصر هستند اما ظاهرا پذیرفتن این واقعیت برای آنها سخت است.
در شرایطی که مظلومی با میلاد میداودی درگیری لفظی پیدا کرده - که البته این حق هر سرمربی است تا با بازیکنش در مواقعی که لازم می بیند با تندی صحبت کند - اما اینکه سرمربی آبی پوشان به دنبال انعکاس این درگیری در رسانه‌ها خبرنگاران را متهم به فال گوش ایستادن پشت در رختکن می کند، عجیب و غیرحرفه‌ای و البته راهی برای فرار از کالبدشکافی اصل ماجراست.
حتی اگر بپذیریم که خبرنگاران پشت در رختکن استقلال فال گوش ایستاده‌اند بازهم مشکل از خود استقلالی‌هاست که اصول حرفه‌ای را رعایت نکرده و اجازه داده‌اند تا خبرنگاران به پشت در رختکن این تیم برسند. اگر استقلالی‌ها اعتقاد دارند که کار حرفه‌ای در باشگاه‌شان انجام می دهند باید محل حضور خبرنگاران و محل انجام مصاحبه‌های آنها با بازیکنان و کادر فنی را مشخص کنند تا دیگر خبرنگاری مجبور نشود برود پشت در رختکن!
اما همه حاشیه‌هایی که این روزها برای استقلال شکل گرفته است تنها به "گوش" خبرنگاران مربوط نمی‌‌شود. پرسش از پرویز مظلومی که می خواهد تیمش را قهرمان لیگ یازدهم کند این است که آیا قهر کردن جاسم کرار از انزلی و بازگشتش به تهران و سپس عراق هم به حضور خبرنگاران مربوط می شود؟ در کجای فوتبال حرفه‌ای به یک بازیکن تحت قرارداد با یک باشگاه چنین اجازه‌ای داده می شود؟
و پرسش بعدی اینکه بر اساس کدام قانون نوشته یا نانوشته یک بازیکن می تواند به خودش اجازه دهد هر وقت خواست به تمرینات بیاید و هر وقت نخواست نیاید و یا نهایتا با یک تلفن غیبتش را اعلام کند و راهی سفر خارج از ایران شود؟
آیا چنین اتفاقاتی هم مربوط به حضور خبرنگاران می شود؟ وقتی بازیکن تحت قرارداد باشگاه شما به خودش اجازه می دهد هر طور می خواهد به کادر فنی و اعضای هیئت مدیره حمله کند و آنها را به باد انتقاد بگیرد، آیا بازهم مشکل از گوش خبرنگاران است که این مسائل را می شنوند و منعکس می کنند؟
در همین فوتبال نیمه حرفه‌ای ما کدام بازیکن است که به خودش اجازه بدهد به اعضای هیئت مدیره به عنوان تصمیم گیرندگان اصلی یک باشگاه حمله کند و آنها را مورد انتقاد قرار دهد؟ اتفاقی که در باشگاه استقلال افتاده است و هر روز هم پررنگ‌تر از قبل می شود. آیا مقصر این اتفاقات هم خبرنگاران هستند؟
به گزارش مهر، واقعیت این است که مشکل اصلی این روزهای استقلال از درون تیم و باشگاه است نه گوش خبرنگاران. اگر پرویز مظلومی می خواهد تیمش آرامش گذشته را داشته باشد و به سمت مسائل حاشیه ای نرود، راهش توهین به خبرنگاران نیست. چه بسا این رفتار سرمربی آبی‌پوشان شرایط را بدتر از قبل خواهد کرد و حداقلش این است که فاصله بین رسانه‌ها و باشگاه را بیشتر خواهد کرد. امید می رود مظلومی بیش از آنکه به فکر تعیین تکلیف برای خبرنگاران باشد به فکر تعیین تکلیف برای بازیکنان بی انضباط تیمش باشد تا دیگر شاهد دریافت چهار گل در یک بازی از تیم کهکشانی نباشیم!

کد مطلب: 68532
 
Share/Save/Bookmark