میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۲
 
 
ارزش کفشهای شهید سلیمانی از سر ترامپ بیشتر است!
هنگامی که مردم فرانسه علیه سیاستهای دولت حاکم خود روزهای شنبه به خیابانها میآمدند و هنوز هم میآیند، صحنهای اتفاق افتاد که بسیار نادر و بی نظ

هنگامی که مردم فرانسه علیه سیاستهای دولت حاکم خود روزهای شنبه به خیابانها میآمدند و هنوز هم میآیند، صحنهای اتفاق افتاد که بسیار نادر و بی نظیر بود.
جلیقه زردهای فرانسوی را که هنوز به یاد دارید، مردم فرانسه روزهای شنبه با پوشیدن جلیقه زرد به خیابانها می آیند و علیه سیاستهای حاکمان خود تظاهرات میکنند و البته با استقبال سرکوب گرایانه پلیس و نیروهای امنیتی روبرو میشوند!
تظاهرات آنها آرام و مسالمت آمیز است اما با برخورد تند و خشن پلیس روبرو میشوند، همین مردم فرانسه، در دفاع از حقوق بشر و قبح نژاد پرستی افراطی وحشیانه از سوی آمریکا علیه شهروندان سیاه پوست ایالات متحده، بی توجه به ویروس کرونا به خیابانها آمدند و با برخوردهای لطیف مدعی ترین نظام دموکرات و آزاد جهان روبرو شدند!
در زمانی که جلیقه زردها به خیابان های پاریس و دیگر شهرهای فرانسه میآمدند تا اعتراض خود را به بی عدالتیهای نظام حاکم نشان دهند، اتفاقی افتاد جالب توجه، هنگامی که گزارشگر ایرانی از تظاهرات مردم فرانسه گزارش تصویری تهیه میکرد، یک معترض فرانسوی عکسی از سردار سلیمانی مقابل دوربین خبرنگار صدا و سیما در پاریس گرفت و آن را نشان داد. این رفتار معترض فرانسوی با بازتابهای بسیاری در جهان همراه بود.
آن زمان که معترض فرانسوی عکس سردار ایرانی را نشان داد، فرمانده سپاه قدس زنده بود، اما این اتفاق نادر و بینظیر بار دیگر در یک گوشهای از جهان غرب افتاد که شاید برای سران آمریکا هم قابل تصور نبود.
آمریکا چند هفتهای است که به خاطر رفتارهای نژاد پرستانه و البته خشم فرو خفته مردم این کشور از نظام حاکم بر ایالات متحده، به خیابانها آمده و اعتراضات گسترده خود را همراه با سرکوب و تهدید دولتمردان ادامه میدهند.
در چند روز گذشته تاکنون چندین سیاه پوست بی گناه به دست پلیس و نیروهای امنیتی آمریکا کشته شدهاند، حتی جسد یک سیاه پوست به دار آویخته شده را پیدا کردند که بار دیگر بر خشم مردم آمریکا افزود.
اما آن اتفاق مشابهی که در آمریکا افتاد، نشان دادن تصویری از سردار شهید و دلاور ایران اسلامی «سپهبد حاج قاسم سلیمانی» در دست یک معترض آمریکایی بود که جمله زیبایی از دبیرکل حزب الله لبنان در کنار تصویر سردار شهید سلیمانی که از سوی ارتش تروریسم آمریکا در بغداد به شهادت رسید، دیده میشد.
سخن سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان که در کنار عکس سردار نوشته شده این بود؛« ارزش کفش سردار سلیمانی از سر ترامپ بیشتر است.»
سردار سلیمانی و اندیشه او حتی تا قلب آمریکا هم پیش رفته تا جایی که در کنار کاخ سفید فردی معترض، عکس او را با جملهای از سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به رخ سردمداران ایالات متحده میکشد و آنها را وحشت زده میکند.
عکس سردار سلیمانی در دست جوان آمریکایی معترض بازتاب گستردهای در رسانهها به ویژه فضای مجازی داشت، چرا که رسانههای غربی و آمریکایی انتشار اینگونه اتفاقات را سانسور میکنند و اجازه نمیدهند که افکار عمومی از چنین واکنشهایی آگاه شوند. اما سران آمریکا چه بخواهند چه نخواهند، با ترور سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اتفاقی را باعث شدهاند که گریزی از آن ندارند.
دی ماه سال ۱۳۹۸ نیز مردم معترض آمریکا که علیه جنگ طلبیهای سران خود تظاهرات کردند، ترور سردار سلیمانی را نیز محکوم کردند.
هزاران نفر از مردم آمریکا و فعالان ضد جنگ، در شهرهای مختلف آمریکا تجمع کرده و جنگ افروزیهای واشنگتن علیه تهران را محکوم کرده و شعار دادند. مردم معترض تصاویر سردار شهید سلیمانی را نیز در دست داشتند.
در نیویورک، معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین ضد جنگ، خروج نظامیان آمریکایی از غرب آسیا و پایان دادن به جنگهای این کشور در منطقه را خواستار شده بودند.
شرکت کنندگان که برخی از آنها تصاویر سردار قاسم سلیمانی و پرچم ایران را هم به دست داشتند، حمله تروریستی اخیر آمریکا که سردار سلیمانی را به شهادت رساند، محکوم کردند.
از دی ماه سال ۹۸ تا تیر ماه ۹۹ بیش از ۵ ماه میگذرد و اوضاع و شرایط ایالات متحده به گونهای پیش رفته است که نشان از تحولاتی در آمریکا دارد. در اقدام جوان آمریکایی، این تنها عکس سردار شهید سلیمانی و سخن سید حسن نصرالله نیست که بر روی یک پلاکارد نقش بسته است، بلکه تفکرات و اندیشههای آنها است که تا قلب آمریکا نیز نفوذ کرده و معترضین اکنون مفهوم سخن دبیرکل حزب الله را درک می کنند که گفته بود «ارزش کفشهای سردار سلیمانی از سر ترامپ بیشتر است.»

نویسنده: سیاوش کاویانی

کد مطلب: 114226
 
Share/Save/Bookmark