میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۴
 
 
ذوالفقاری:
دستورالعمل عزاداری‌های محرم نهایی شد
دستورالعمل عزاداری‌های محرم نهایی شد
 

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور از نهایی‌شدن دستورالعمل‌های عزاداری ماه محرم خبر داد.
حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در بیست و نهمین جلسه کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک عید غدیر خم و هم‌چنین تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: جمع‌بندی جلسه به ستاد ملی کرونا ارسال خواهد شد و در صورت تصویب به‌عنوان قانون قابلیت اجرا پیدا خواهد کرد. وی افزود: ضرورت دارد همه دستگاه‌ها بر اساس درخواستی که وجود دارد مکلّف شوند که حداقل برنامه یک‌ساله خود را برای مقابله با بیماری کرونا آماده کنند تا ما در این کمیته با تعامل وزارت بهداشت یکی از این برنامه‌ها را نهایی کنیم. این کار با هدف صیانت از کارکنان، مراجعین و مورد توجه قرار گرفتن بایدها و نبایدهای هر یک از این دستگاه‌ها در حوزه‌های کاری مربوط به خود، انجام می‌شود. معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: باید کتاب یک سال همزیستی با کرونا برای حداکثر صیانت از جان مردم تهیه و تدوین شود.
ذوالفقاری بیان کرد: طرح ترافیک با توجه به شرایط کرونا در تهران، یک هفته دیگر لغو و در این مدت بررسی خواهد شد که لغو طرح ترافیک چه‌میزان در کاهش این بیماری مؤثر بوده است که اگر مؤثر بوده باشد ادامه پیدا می‌کند، هم‌چنین اگر مشخص شود که تأثیر چندانی ندارد تصمیم دیگری اتخاذ خواهد شد.
وی تصریح کرد: ضمانت اجرایی عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مردم و دستگاه‌ها که پیشتر پروتکل‌ها برای آنها اعلام شده است امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا اگر این پروتکل‌ها رعایت نشود، چه برخوردی صورت بگیرد. امروز برای دستگاه‌های رسمی و دولتی اصناف و مردم ضمانت‌هایی برای اجرای پروتکل‌ها در نظر گرفته شده است که پس از تصویب ستاد ملی اجرایی خواهد شد؛ بی‌تردید باید بخش نظارت‌ها بسیار قوی عمل کند. معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور هم‌چنین گفت: دستورالعمل عزاداری‌های محرم نیز امروز نهایی شده است که برای اجرا به سراسر کشور ابلاغ خواهد شد.

کد مطلب: 114820
 
Share/Save/Bookmark