میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان مقاله
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۵۷
 
 
"یارپا" از تجزیه و تحلیل اطلاعات تا کنترل مغز انسان (1)
درباره سازمان یارپا چه می‌دانید؟ افسران اطلاعاتی آمریکا چه ارتباطی با یارپا دارند؟ چه ارتباطی میان دارپا و یارپا وجود دارد؟...

درباره سازمان یارپا چه می‌دانید؟ افسران اطلاعاتی آمریکا چه ارتباطی با یارپا دارند؟ چه ارتباطی میان دارپا و یارپا وجود دارد؟ پروژه‌های یارپا با گذشت زمان چه ارتباطی دارد؟ برای پاسخگویی به این سؤالات با اين گزارش‌ همراه شوید.
***
به گزارش مشرق، بشر در عصر ارتباطات شاهد شکل‌گیری انقلابی است که ماشین های هوشمند قادرند نقش او را در بسیاری از زمینه‌های خدماتی ، علمی ، صنعتی و کشاورزی ایفا نمایند. و بدون شک موجب تحول عظیمی در زندگی فردی و اجتماعی وی خواهند شد.
از سوی دیگر، با رشد تکنولوژی های مدرن و فضای سایبر، جنگ اطلاعات میان سرویس های اطلاعاتی و حکومت ها برای برتری نسبت به سایر رقبا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به حدی که در فضای کنونی اطلاعات عین قدرت معنی می شود و در اين مبارزه معمولاً كساني پيروز مي شوند كه از قدرت و توان ارتباطي، اطلاعاتي و فناوري بالاتر و برتري برخوردار باشند.
با سازمان دارپا مخفف "Defense Advanced Research Projects Agency" به معناي آژانس پروژه‌های تحقیقاتی دفاعی پیشرفته كه به صورت مستقيم زير نظر وزارت دفاع آمريكا و شخص وزير دفاع، به فعاليت‌هاي خود می‌ پردازد، در گزارش هاي قبل آشنا شدید.
به دنبال گسترش فعالیت‌ های دارپا در ابعاد مختلف سایبری، نظامی، صنعتی و حتی پزشکی، وزارت دفاع آمریکا برای حمایت اطلاعاتی و حمایت از پروژه‌های صنعتی دانشگاه‌ های آمریکا و دیگر آزمایشگاه‌ های داخلی آمریکا در دو بعد اطلاعاتی و بیومتریک، اقدام به ایجاد سازمانی به نام یارپا کرده است.

معرفی سازمان یارپا
یارپا "IARPA" مخفف "Intelligence Advanced Research Projects Activity" به معنای فعالیت پروژه‌های تحقیقات پیشرفته اطلاعات است که در سال ۲۰۰۷ با هدف کمک اطلاعاتی به آژانس دارپا و تحقیقات پیشرفته برای تأمین امنیت و قدرت بلامنازع آمریکا در آینده، زیر نظر رئیس اطلاعات ملی آمریکا تأسیس شده است.
بنابر ادعای این سازمان، یارپا با سرمایه‌ گذاری بر روی تحقیقات و برنامه‌ های پیشرفته با ویژگی بازدهی بالا و در معرض خطر که پتانسیل تأمین امنیت شهروند آمریکایی را دارد، به دنبال فناوری اطلاعات و نابود کردن دشمن شهروند آمریکایی در آینده است.

لوگوی یارپا
شعارهای یارپا: عدم تلاش برای پیروزی سریع/ شکست کاملا پذیرفته شده است/ تلاش برای دستیابی به غیر ممکن‌ها/ تولید برتر
این سازمان در راستای معرفی خود و اهداف سازمانیش، عدم تلاش برای پیروزی سریع را به عنوان یکی از مقدمات تلاش این سازمان می‌ داند، بنابر وبسایت رسمی این سازمان، شکست و ناتوانی در دستیابی به اهداف اگر مشروط به پیشرفت باشد، هیچ اشکالی ندارد و سبب افزایش مهارت‌ها خواهد شد. یارپا تلاش خود را در موضوعاتی متمرکز می‌ کند که در زمان حال از نظر ذهن انسان بعید به نظر می‌‌رسد و یا از خطرپذیری بسیار بالایی برخوردار است، البته لازم به ذکر است که تمام فعالیت‌‌های این سازمان در موضوعات فرا تکنولوژی نبوده و در پیشرفت صنایع با سازمان دارپا و ناسا همکاری می‌ کند و برای افسران اطلاعاتی و جاسوس‌های آمریکایی نیز دوره‌های آموزشی لازم را برگزار می ‌کند. یارپا فعالیت‌های خود را با دوشرط لازم شروع می‌‌کند و بدون این دو شرط هیچ فعالیتی در این سازمان شروع نخواهد شد.
۱- انتخاب بهترین ایده از نظر سودمندی و خاص بودن در میان ایده‌های روی میز
۲- پیدا کردن بهترین شخصی که می‌تواند این ایده را مدیریت کرده و به سرانجام برساند

کد مطلب: 77352
 
Share/Save/Bookmark