داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۰۹:۳۰
 
 
اسرار كشته شدن ايراني مقيم ايتاليا در قلب راشين مي‌تپيد
گروه حوادث، حديث نسيمي - حكم مرگ مردي كه با همدستي همسر و دوست خود، همسايه ثروتمندش را كشت ديروز دردادگاه كيفري تهران صادر شد.
به گزارش خبرنگار ما، رسيدگي به اين پرونده از سال 1382همزمان با ناپديد شدن «يعقوب» 55 ساله كه به تازگي از ايتاليا به تهران برگشته بود و به تنهايي در
خانه اش- نزديك ميدان گلها- زندگي مي‌كرد در دستور كار افسران دايره 10 اداره آگاهي مركز قرار گرفت.
يك ماه از اين ماجرا گذشته بود و تلاش براي رازگشايي معما ادامه داشت كه ضد و نقيض گويي همسايه «يعقوب» به نام «راشين» در بازجويي، تحقيق پليس جنايي را وارد مرحله تازه اي كرد.
اين زن كه مي‌ديد ديگر هيچ راهي براي گمراه كردن كارآگاهان ندارد به ناچار لب به بيان حقيقت گشود و به همدستي با شوهرش «رضا» و دوست او «جعفر» در اجراي نقشه كشتن همسايه ثروتمند اعتراف كرد. بدين ترتيب «رضا» 38 ساله كه به جرم دستبرد، زنداني بود تحت بازجويي قرار گرفت و گفت : «يعقوب» تازه از ايتاليا به تهران برگشته بود و بعضي وقتها پيش او مي‌رفتم و با هم حرف مي‌زديم.مشكلي با هم نداشتيم تا اين كه يك شب فهميدم به زنم نظر دارد.به همين خاطر با «راشين» و «جعفر» سراغش رفتم؛ دست و پايش را بستم، روسري را دور گردش پيچيدم و آنقدر فشردم تا جانش درآمد.
اين حرفها در شرايطي بيان مي‌شد كه انگيزه آدمكشي، واقعي به نظر نمي‌رسيد. بنابراين بازجويي از «راشين» ادامه يافت و اين زن، دروغگويي شوهرش را برملا كرد.در نتيجه، مشخص شد كشته شدن «يعقوب» با انگيزه دستبرد بوده است و «رضا» كه دستش را رو شده مي‌ديد اين بار حقيقت راگفت : يك روز كه به خانه يعقوب رفته بودم با ديدن دلارهايش وسوسه شدم.بعد نقشه دستبرد را با راشين و جعفر در ميان گذاشتم و....
به دنبال اعتراف‌هاي زن و شوهر جنايتكار، همدست آنان نيز 10 آذر 1387 با گذشت چهار سال از جنايت در خيابان استاد «معين» تهران دستگير شد و در شعبه سوم بازپرسي دادسراي ناحيه 27 جزئيات ماجرا را به زبان آورد.
به دنبال بازسازي صحنه جنايت، كيفرخواست مجرمان صادر شد و آنان ديروز در شعبه 71 دادگاه كيفري پايتخت، پاي ميز عدالت ايستادند.
در اين نشست كه به ریاست قاضی «نورا... عزيز محمدي» و با حضور چهار مستشار تشكيل شد ابتدا نماینده دادستان، کیفرخواست را خواند.
«محمد شادابی» اعلام کرد : جرم «رضا» و همدستانش به اثبات رسيده و از طرف اولياي دم، براي آنان اشد مجازات خواهانم.
وقتی نوبت دفاع به مجرم ردیف نخست رسید، تلاش كرد جنايت را بر گردن همدستانش بيندازد اما «راشين» و «جعفر» او را قاتل اصلي «يعقوب» خواندند.
در پایان، هیئت قضایی وارد شور شد و «رضا» را به اشد مجازات (قصاص نفس) 75 ضربه شلاق و سه سال زندان محكوم كرد.برای «راشين» و «جعفر» نيز 75 ضربه شلاق و سه سال زندان (به طور جداگانه) در نظر گرفته و اعلام شد حکم تا 20 روز پس از ابلاغ، قابل تجديد نظرخواهي است.
کد مطلب: 24332
 
Share/Save/Bookmark