میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۲
 
 
سردار مهری خبر داد
آغاز طرح ترافیکی نوروزی پلیس از ۲۵ اسفند در سراسر کشور
افزایش ساعت کار مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک

رئیس پلیس راهور ناجا در کمیته هماهنگی اجرای طرح ویژه ترافیک نوروز ۹۸ با اشاره به اینکه سرعت و سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب‌آلودگی و عدم توجه به جلو عامل ۸۵ درصد تصادفات نوروز پارسال بوده است، اظهار کرد: بیشترین تصادفات در نوروز پارسال بین ساعت ۲۰ تا ۲۴ رخ داده است.
سردار تقی مهری گفت: بیش از یک هزار نفر در نوروز پارسال بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که ۶۰ درصد کشته‌های تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهر‌ها بوده‌اند.
وی افزود: واژگونی با سهم ۳۸ درصدی بیشترین شکـل تصادفات نوروز را به خود اختصاص داد.
سردار مهری بیان کرد: به طرح نوروز ۹۸ اشاره کرد و گفت: برابر تدابیر اتخاذ شده اجرای این طرح از ۲۵ اسفندماه ۹۷ آغاز شده و تا ۱۷ فروردین‌ماه ۹۸ ادامه می‌یابد. از سوی دیگر این آمادگی وجود دارد در صورتی که بار ترافیک بازگشت تداوم داشته باشد اجرای این طرح پس از ۱۷ فروردین‌ماه نیز ادامه داشته باشد.
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به آمادگی ۱۰۰ درصدی پلیس راه و راهور در تعطیلات نوروز، از بکارگیری ۵ هزار نیروی کمکی از سایر بخش‌های ناجا با تدبیر فرمانده نیروی انتظامی برای کمک به مأموران پلیس راه و راهور در سراسر کشور نوروز ۹۸ خبر داد و گفت: در عین حال پیش از آغاز سفر‌های نوروزی آماده‌باش همیاران پلیس را نیز خواهیم داشت.
وی به نقش همیاران پلیس اشاره کرد و گفت: برابر آمار‌ها همیاران پلیس حدود ۱۸ درصد در کاهش رخداد تصادفات رانندگی نقش داشتند.
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: نظر به افزایش مراجعه به مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در کشور، ساعت پذیرش در این مراکز تا ساعت ۱۵ افزایش یافت. وی افزود: از ۱۰ تا ۲۰ اسفند ماه ساعت پذیرش این مراکز تا ساعت ۱۷ و از ۲۰ تا پایان اسفندماه ساعت پذیرش مراکز، تا ساعت ۱۹ خواهد بود.
رئیس پلیس راهور ناجا در پایان با اشاره به اینکه این تصمیم در راستای افزایش خدمات‌رسانی به شهروندان اتخاذ شده است خاطرنشان کرد: تمامی مراکز موظفند نسبت به ارائه خدمات به خودرو‌های پذیرش شده تا هر ساعتی که کار آن‌ها به اتمام برسد، اقدام کنند.

کد مطلب: 108106
 
Share/Save/Bookmark