میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۰
 
 
روایت روحانی از گزارش وزارت اطلاعات:
عصبانیت آمریکا از وضعیت ایران
عصبانیت آمریکا از وضعیت ایران
 

رئیس‌جمهور گفت: اخیراً‌ وزارت اطلاعات ۲ گزارش را از مؤسسات آمریکایی در اختیار من قرار داد که نشان می‌داد چقدر ناراحت و عصبانی هستند که ایران در حال تحریم و در شرایط کرونا چطور هم مغازه‌اش باز است هم مردم رفت و آمد دارند؛ هم مجالس عزا به پاست و هم بیمارستان‌ها به مردم می‌رسند و با کمبود دارو مواجه نیستند.
حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، (شنبه ۲۲ شهریور) در جلسه ستاد ملّی مبارزه با کرونا با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: همه تلاش ما این است که همزمان با مقابله با کرونا بتوانیم بقیه کارهای لازمی که برای زندگی مردم و آینده‌شان نیاز است با حفظ پروتکل‌های بهداشتی اجرایی کنیم.
وی با بیان اینکه جمعیت قابل ملاحظه‌ ۱۴ میلیونی دانش‌آموز داریم، گفت: با احتساب دانشگاه و فرصت‌های تحصیل تکمیلی، یک جمعیت بیست میلیونی داریم. یعنی آن‌هایی که می‌گویند درس و علم و دانش مهم نیست، باید بدانند بحث زندگی بیست میلیون نفری است که خود را برای یادگیری آماده کرده‌اند تا آینده خودشان را بسازند.
رئیس‌جمهور ادامه داد: ما می‌گوییم اگر این جوان‌ها نسبت به آینده خودشان هیچ اطمینانی نداشته باشند و هراس داشته باشند، درس نخوانند و بیکار در خانه و خیابان‌ها بنشینند، آثار سوئی که در روحیه این جوانان ایجاد می‌کند بسیار خطرناک است. خیلی مهم است که درِ مدرسه و دانشگاه را باز بگذاریم، امّا آن را منحصر نکنیم که صرفاً حضوری باشد. اگر کسی مشکلی دارد باید بتواند از طریق مجازی آموزش ببیند.
روحانی با بیان اینکه از خانواده‌های عزیز می‌خواهم در برابر شبهه‌افکنی‌ها تسلیم نشوند و کاملاً ‌هوشیار باشند، گفت: مردم بدانند وزارتخانه‌های ما همه توان خود را به کار گرفته‌آند تا نوجوان‌ها و جوانان عزیز ما بتوانند در محیط سالمی درس خودشان را ادامه دهند.
وی با بیان اینکه کانال‌های ضد ایرانی خارج نشین خیلی عصبانی هستند که در داستان کرونا همه چیز در ایران به روال درست پیش می‌رود، گفت: اخیراً‌ وزارت اطلاعات ۲ گزارش را از مؤسسات آمریکایی در اختیار من قرار داد که نشان می‌داد چقدر ناراحت و عصبانی هستند که ایران در حال تحریم و در شرایط کرونا چطور هم مغازه‌اش باز است هم مردم رفت و آمد دارند؛ هم مجالس عزا به پاست و هم بیمارستان‌ها به مردم می‌رسند و با کمبود دارو مواجه نیستند.
روحانی ادامه داد: این موسسات نوشته‌اند ما این همه به ایران فشار آوردیم که در ایام کرونا مردم به خاطر فشار بیمارستان و تخت و دارو به تنگ بیایند و به خیابان‌ها بریزند و حالا این موضوع موجب تشکر برای دولت ایران شده است و کشورهای منطقه همه نگاهشان به ایران است و می‌بینند که چطور به خوبی کرونا را مدیریت کرده است. این نشان می‌دهد دشمنان ما ناراحت هستند. وی در ادامه دشمنی‌های آمریکا علیه ملت ایران را یادآور شد و گفت: ما ۵ میلیارد دلار وام از IMF (صندوق بین‌المللی پول) تقاضا کردیم تا برای واکسن و دارو در ایام کرونا به ما کمک کنند؛ همه قبول کردند، امّا آمریکا نمی‌گذارد ما این وام را بگیریم. این‌ها تا این حد از انسانیت فاصله گرفته‌اند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه کاخ سفیدِ امروز آمریکا بویی از انسانیت نبرده است، گفت: بالاتر از این، مردم ایران بدانند کشورهایی هستند که دوست ما هستند و پول ما در بانک‌های آن‌هاست امّا سه قفل بر روی آن زده‌اند و حاضر نیستند آن را آزاد کنند برای نیازمندی‌های خودمان. می‌گویند آمریکا به ما فشار آورده‌ است و ما هم عقب‌نشینی کرده‌ایم. 

کد مطلب: 115306
 
Share/Save/Bookmark