میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۷
 
 
آن بیچاره‌هایی که نمی‌رقصد!
چندی است که بازداشت چند نوجوان فعال در شبکه‌های مجازی و پخش اعتراف یک رقاصه به مجالی برای جدل تبدیل شده است...

چندی است که بازداشت چند نوجوان فعال در شبکه‌های مجازی و پخش اعتراف یک رقاصه به مجالی برای جدل تبدیل شده است. عده‌ای در مدح قوه‌ قضاییه که یک بچه ‌۱۷ ساله رقاصه را می‌گیرد می‌نویسند و عده‌ای هم نقدهای اساسی دارند، فارغ از اقدامی که این نوجوان جویای نام انجام داده و با تاکید فراوان بر قبح موضوع انتشار رقاصی برای عموم، این نکته قابل تامل است که چرا در حول و ولای فرمان دستگیری متخلفان، مفسدین ارزی و سکه‌ای و محتکرین، نوبت به دستگیری این دخترک رسیده ‌است! آن هم با آن آب و تاب و پخش مصاحبه اعتراف‌گونه از رسانه ملی!
شاید در این بین برخی انتقادات از قوه ‌قضاییه مانند انتقاد معاندین معلو‌م‌الحال، سعی در عقده‌گشایی و انتقام‌ از دستگیری جیره‌خواران‌شان باشد اما چنین اقدام بی‌موقعی آن هم زمانی که اخباری مربوط به خرید تناژی سکه و جمع کردن ارز و خروج سکه از کشور می‌شود تا بازار اقتصادی به هم ریزد قطعا باید بررسی و تحلیل شود، درست مانند قطع دست دزد گوسفند و فرار متهم اصلی پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان!
انتظارمان از قوه ‌قضاییه جمهوری اسلامی به قدری بالاست که وقتی می‌شنویم برای اعتلای خانواده قاچاقچی موادمخدر تلاش دارد تا طرحی در مجلس ارائه شود که اعدام قاچاقچیان به حبس ابد تقلیل یابد از این میزان توجه به خانواده وی خوشحال می‌شویم ولی انتظار برخورد با دختر ۱۷ ساله و عمومی کردن جرمی که شاید تنها علتش مشکلات روانی باشد و با یک دوره روانکاوی حل می‌شود را نداریم.
شاید قوه‌ قضاییه که مجازات‌های جایگزین حبس را پیشنهاد می‌دهد تا آسیب‌های حبس کشیدن را پایین آورد انتظارمان را بالا برده باشد که وقتی می‌شنویم به جای فعالان اقتصادی و اخلال‌گران دخترک ۱۷ ساله‌ای را گریان و بهت زده از کاری که مرتکب شده مقابل دوربین سیما می‌نشانند، باور نمی‌کنیم چنین اقدامی در چنین شرایطی واقعا رخ داده باشد!
همانطور که وقتی می‌بینیم که حتی بعد از اعلام حکم اعدام بابک زنجانی صداوسیما به او «ب.ز» می‌گوید و یا یک مجرم اقتصادی کلان که ید طولایی در برداشتن کلاه‌ اقتصادی دارد، از داخل زندان توان شکایت از نشریات را دارد، از حرمت قائل شدن قوه‌ قضاییه جمهوری اسلامی و صداوسیما حتی برای مجرمین و اعدامی‌ها خوشحال می‌شویم امروز برای اقدامی که این قوه و رسانه ملی جهت شهرت منفی دخترکی که در میان خوش‌رقصی دلار، سکه، اقلام ضروری مردم و واردات خاک دستشویی گربه با دلار دولتی! تنها برای جلب توجه می‌رقصیده انجام داده و خواسته یا ناخواسته آینده این دخترک را تحت تاثیر قرار داده ناراحت می‌شویم و در دل می‌گوییم خوش به حال آنهایی که نرقصیدند و ۳ هزار میلیارد بردند، خوش به حال آنهایی که رقاصه نبودند و توانستند فرصت بخرند تا با حاصل دسترنج فرهنگیان از کشور بگریزند و خوش به حال آنهایی که... بگذریم، آقایان قوه‌ قضاییه امیدواریم این روند که در اعتماد مردم به قوه تاثیر منفی داشته و بنای خانه‌ای را که با خون شهید بهشتی آغشته شده را تحت تاثیر قرار می‌دهد را رسیدگی کنید چون انتظار ما از شما بالاست، همین. 

نویسنده: مائده شیرپور

کد مطلب: 105109
 
Share/Save/Bookmark