میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
ترامپ ضمن تاکید بر سرکوب تظاهرات‌های ضد نژادپرستی عنوان کرد
معترضان در آمریکا به‌دنبال نابودی سرمایه داری
معترضان در آمریکا به‌دنبال نابودی سرمایه داری
 

ترامپ که این روزها با ادعای تقلب بر عدم تحویل دادن قدرت در صورت شکست در انتخات تاکید دارد، ضمن وعده دادن اعلام شدن گروه چپ‌گرای آنتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی، تاکید کرد معترضان به دنبال نابودی سرمایه داری در آمریکا هستند.
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ضمن سخنرانی انتخاباتی در شهر «آتلانتا» گفت، معترضان در این کشور به دنبال نابودی نظام سرمایه‌داری هستند.ترامپ در این سخنرانی گفت: «هدفی که سازمان‌دهندگان جنبش "جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد" اعلام کرده این است که بنیان خانواده، پلیس، زندان‌ها، امنیت مرزی، کاپیتالیسم و حق انتخاب رفتن به مدرسه را نابود کنند».ترامپ در این سخنرانی «طرح پلاتین» برای تقویت جامعه سیاه‌پوستان آمریکا را مطرح کرد و که یکی از اهداف آن تروریستی اعلام کردن گروه‌ سفید برتر پندار «کوکلاکس کلان» و گروه چپ‌گرای «آنتیفا» را به‌عنوان سازمان‌های تروریستی اعلام کند. ترامپ همچنین وعده داد روز رهایی سیاه‌پوستان از بردگی و اتمام جنگ داخلی آمریکا را روز جشن ملی اعلام خواهد کرد.او در این مراسم که «سیاه‌پوستان حامی ترامپ» نام داشت بدون ارائه دلیلی مشخص مدعی شد اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا «جان سیاه‌پوستان زیادی را گرفته است».
در همین حال رئیس‌جمهور آمریکا در یک تجمع انتخاباتی بار دیگر مسئله احتمال تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش را مطرح کرد. ترامپ گفت: «ما برنده می‌شویم. نمی‌بازیم مگر اینکه تقلب کنند. نگاه من اینطور است. نمی‌توانیم اجازه بدهیم تقلب کنند. کشورمان در خطر است، چون این آدم‌ها کشورمان را نابود می‌کنند.»ترامپ اضافه کرد: «نمی‌توانیم اجازه بدهیم این کار را انجام بدهند. خودشان خبر دارند، رسانه‌ها خبر دارند ولی نمی‌خواهند آن را پوشش بدهند. دقیقاً می‌دانند چه خبر است من هم می‌دانم ولی دموکرات‌ها بهتر از همه ما می‌فهمند چه خبر است. بنابراین نباید اجازه بدهیم این اتفاق بیفتد و شما هم اگر چیزی دیدید گزارش کنید.»ترامپ در ادامه به مسئله تحویل قدرت به رقیبش «جو بایدن»، در صورت باخت در انتخابات که در روزهای اخیر نگرانی‌هایی را به همراه داشته هم اظهارنظر کرد.
او گفت: «ما خواستار انتقال قدرت به صورتی بسیار دوستانه هستیم ولی نمی‌خواهیم علیه ما تقلب شود و [نمی‌خواهیم] در حالی که می‌دانیم که در هزاران هزار رأیی که سرنوشت متفاوتی را رقم می‌زدند تقلب صورت گرفته احمق‌بازی در بیاوریم و بگوییم، اوه، بیایید قدرت را انتقال دهیم.»
سران آمریکا در حالی درگیر جنگ قدرت هستند که همچنان وضعیت ضد مردمی و نژادپرستانه در این کشور ادامه دارد چنانکه با تبرئه شدن افسران پلیسی که با ۸ گلوله «برونا تیلور» را به قتل رساندند، موج جدیدی از اعتراضات به نژادپرستی آمریکا را فرا گرفت. با اعلام حکم دادگاه کنتاکی مبنی بر تبرئه شدن افسران پلیسی که به ضرب‌گلوله برونا تیلور، دختر سیاه‌پوست آمریکایی را به قتل رسانده بودند، موج جدیدی از اعتراضات ضدنژادپرستی در کانون وقوع این جنایت یعنی شهر کنتاکی ایجاد شده است.
در همین حال ویدیویی دیگر از جدیدترین خشونت پلیس آمریکا منتشر شده است که در آن دو معاون کلانتر به یک مرد بی‌خانمان سیاهپوست حمله می‌کنند و او را با شلیک گلوله می‌کشند. در ادامه خشونت‌ پلیس آمریکا علیه اقلیت‌ها به ویژه سیاهپوستان، تصویری از یک دوربین امنیتی اداره کلانتری شهرستان «اورنج» واقع در جنوب «کالیفرنیا» نشان می‌دهد که دو معاون کلانتر به یک مرد سیاهپوست بی‌خانمان حمله می‌کنند و یکی از آنها به ضرب گلوله جان او را می‌گیرد. روزنامه‌آمریکایی «لس آنجلس تایمز» در این خصوص گزارش کرد که شلیک مرگبار دو معاون کلانتر شهرستان «اورنج» در حین یک درگیری در «سن کلمنت» به یک مرد سیاهپوست بار دیگر موجی از اعتراضات را در خیابان‌های آمریکا علیه خشونت و رفتارهای تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا به راه انداخت.در ادامه روند سیاسی آمریکا نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، در مصاحبه‌ای روسیه را به دخالت در انتخابات متهم کرد و مدعی شد «ولادیمیر پوتین» پیامد‌های این کار را خواهد دید. «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات‌ انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در مصاحبه با شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی روسیه را به دخالت در انتخابات متهم کرد. بایدن در پاسخ به این پرسش که آیا روسیه در تلاش است در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دخالت کند مدعی شد که «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه برای این کار پیامد‌هایی را خواهد دید. خبر دیگر آنکه رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد یک قاضی محافظه‌کار را به عنوان نامزد پر کردن سمت قاضی دیوان عالی آمریکا معرفی کند.

کد مطلب: 115504
 
Share/Save/Bookmark