میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۳۱
 
 
پرسپولیس همچنان بدون فرمانده

به راستی باید پرسید مسئولان تیم فوتبال پرسپولیس به چه دلیل قبل از اینکه تکلیف مربی تیم مشخص باشد، اقدام به جذب بازیکن آن هم با قیمت‌های هنگفت کرده‌اند؟ بی تردید مربی در هرم باشگاه در جایگاه بالاتری نسبت به بازیکن قرار می‌گیرد و نقش او از اهمیت بالاتری برخوردار است اما در پرسپولیس چنین نیست. پرسپولیس در دوران آماده سازی که بسیار هم مهم است، زمان را از دست می‌دهد و مربی لاجرم زمانی تیم را در دست می‌گیرد که دیگر فرصتی برای شناخت نفرات تیم به معنای واقعی در اختیار ندارد.
در شرایطی که ۲۰ روز دیگر به برگزاری اولین دیدار تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ دوازدهم باقی مانده است سرگیجه برای انتخاب سرمربی سرخپوشان همچنان ادامه دارد و بعید به نظر می‌رسد که این تیم بتواند با شرایط مطلوبی در رقابت‌های لیگ برتر شرکت کند. در صورتیکه محمد رویانیان نتواند از بین گزینه‌های خارجی با یکی به توافق برسد، از گزینه‌های داخلی استفاده خواهد کرد که او هم بهانه‌های تکراری نبستن تیم، ناهماهنگی بازیکنان و .. را به عنوان دلایل نتیجه نگرفتنش مطرح خواهد کرد.
محمد رویانیان روز پنجشنبه در نشستی با بازیکنان شرکت کرد و آخرین وضعیت انتخاب سرمربی را برای آنها تشریح کرد. او همین کار را پس از این جلسه با حضور در میان خبرنگاران انجام داد اما در پایان صحبت‌های او بازهم مشخص نشد که کدام گزینه از شانس بیشتری برای حضور روی نیمکت پرسپولیس برخوردار است.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هرچند حضور علی دایی را منتفی اعلام کرد اما با قید "فعلا" این راه را باز گذاشت که اگر با گزینه خارجی به توافق نرسیدند بتواند دوباره به سمت گزینه‌های داخلی چرخش کند. او در صحبت‌هایش همچنین از محمد مایلی کهن و حمید درخشان نیز به عنوان مربیان خوب فوتبال ایران نام برد.
اما تاکید محمد رویانیان روی دو گزینه خارجی بود که هر کدام‌شان به دلایلی نتوانستند با شرایط پرسپولیس کنار بیایند. رویانیان در مورد متسو تاکید کرد که برخی‌ها علیه او موضع گیری کردند و برخی دیگر نیز اقداماتی انجام دادند که خود او از آوردن متسو به ایران منصرف شده است و به خاطر این اقدامات دیگر نمی‌خواهد این مربی فرانسوی را بیاورد.
با این حال مدیرعامل سرخ‌های تهران هنوز هم برای متسو شانس قائل است و ابراز امیدواری کرد در مذاکرات بعدی با وی به این نتیجه برسند که متسو به ایران بیاید. این در حالی است که متسو از طریق مدیر برنامه‌هایش به باشگاه پرسپولیس اعلام کرده حاضر نیست به تهران بیاید اما رویانیان تاکید دارد که می‌تواند در صورت برطرف شدن مشکلات نظر متسو را برگرداند.
اینکه چه کسانی نمی‌خواهند متسو به ایران بیاید سئوالی است که رویانیان هم در صحبت‌هایش اشاره‌ای به آنها نکرد و تنها به کلی گویی پرداخت اما او در صحبت‌هایش به شدت از عملکرد فدراسیون فوتبال انتقاد کرد و به نظر می‌رسد برخی از اهالی فوتبال نمی‌خواهند اجازه دهند رویانیان در فوتبال موفق شود.
از سوی دیگر کالدرون که به گفته رویانیان اصلی‌ترین گزینه نشستن روی نیمکت پرسپولیس است مبلغی نزدیک به چهار میلیارد تومان به پرسپولیسی‌ها پیشنهاد کرده که بعید است این باشگاه حاضر باشد به خاطر دو سال چنین پولی را پرداخت کند. ضمن اینکه کالدرون در مذاکراتش با رویانیان تاکید کرده که هیچ قولی برای قهرمانی در یک فصل هم نمی‌دهد.
از قدیم الایام گفته اند:"وقت طلاست." اما آیا برای محمد رویانیان، مدیرعامل پرسپولیس نیز چنین است؟ اینکه مسئولان باشگاه از سر استیصال نام علی پروین را به عنوان سرمربی تیم معرفی کنند، آیا بی‌حرمتی به تماشاگران نیست؟
سرمایه اصلی پرسپولیس هواداری است که در سرما و گرما در ورزشگاه حضور پیدا می‌کند پس با این حساب ای کاش مسئولان باشگاه به سرمایه‌های خود توجه می‌کردند و با امروز و فردا کردن، آنها را از فوتبال سرخورده نمی‌کردند.

کد مطلب: 74940
 
Share/Save/Bookmark