میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۶
 
 
ولایتی:
حضور ایران در سوریه برای دفاع از «مقاومت» ادامه خواهد داشت

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: حضور ایران در سوریه برای دفاع از خط مقاومت بر اساس توافق جمهوری اسلامی ایران و سوریه ادامه خواهد داشت.
به گزارش مهر، علی اکبر ولایتی بعد از ظهر دیروز ( دوشنبه ) در حاشیه نشست کشورهای اجلاس جهانی محبان اهل بیت در جمع خبرنگاران، درباره اظهارت رئیس جمهور فرانسه درباره برجام، تصریح کرد: آنچه مسلم است جمهوری اسلامی ایران برجام را امضا کرده و به تعهدات خود همواره عمل کرده است. به هیچ وجه برجام قابل بازبینی و بازنگری نیست و ما زیر بار هیچ پیش شرطی نمی‌رویم. برجام چیزی است که به صورت مکتوب به امضا ۷ کشور رسیده است و کمتر و بیشتر از آن نیست.
وی درباره اظهارات کشورهای غربی مبنی بر نگرانی از ثبات حضور ایران در سوریه، با بیان اینکه منطقه متعلق به کشورهای آن است، خاطرنشان کرد: ما کشور مهم غرب آسیا هستیم و حق داریم به ندای ملت‌های دوست خود پاسخ مثبت دهیم. اگر از ما درخواست مشورت یا کمکی برای تقویت محور مقاومت کردند، پاسخ مثبت می دهیم. اگر ما در سوریه یا عراق هستیم به دعوت دولت های آنها است.
ولایتی ادامه داد: انگلیس و آمریکا و فرانسه در منطقه نیستند پس چطور به خود اجازه دخالت در را منطقه می‌دهند اما نگران دخالت ایران هستند. دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی درباره سقوط جنگنده اسرائیلی، عنوان کرد: این اتفاق یک نقطه عطف در تاریخ مبارزات فلسطینی بود. اسرائیل حساب کار خود را بکند، اگر باز چنین تجاوزی را داشته باشد، دولت‌ها حق دارند از حریم خود دفاع کند.

کد مطلب: 103200
 
Share/Save/Bookmark