میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۲
 
 
کبری خزعلی:
سند ۲۰۳۰ در حال اجرا است

رئیس سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان در نشست بررسی مدیریت چندگانه دولت در مواجهه با سند ۲۰۳۰، اظهار داشت: در حال حاضر سند ۲۰۳۰ به طور وسیع در مدارس، مهدکودک‌ها، مراکز بهداشتی و ... اجرا می‌شود و در مرحله جدید رسانه ملی را هدف گرفته‌اند.
کبری خزعلی ادامه داد: شبکه سلامت رسانه ملی به شکل وسیع و دیگر شبکه‌ها در حال آموزش مسایل جنسی در قالب سند ۲۰۳۰ است.
رئیس سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان تاکید کرد: در دانشگاه‌ها، فضای مجازی و امروز صداوسیما و حتی مساجد هدف اجرای سند ۲۰۳۰ قرار گرفته‌اند.
خزعلی با اشاره به بررسی اساسنامه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: این اساسنامه هنوز قانونی نشده اما قرار است با تکیه بر سند پشتیبان آن که به صورت مخفیانه در حال بررسی است، مساجد از اختیار روحانیت خارج شود و تحت کنترل دولت قرار بگیرد.
وی گفت: در تاریخ اسلام شاهد نبودیم که دولت مساجد را تصرف کند. مسجد از شئون ولی فقیه است و وظیفه مدیریت امور دینی برعهده ولی فقیه است که باید با کمک سازمان‌هایی چون تبلیغات اسلامی و تربیت نیرو در حوزه‌های علمیه انجام شود اما با این طرح مسجد در اختیار وزارت ارشاد قرار می‌گیرد. حتی رشته دانشگاهی مسجدداری همانند هتل داری تاسیس کرده‌اند و افرادی وارد شده‌اند که قرابتی با فضای مسجد ندارند.
خزعلی افزود: حتی مباحث اقتصاد مسجد را هدف گرفته‌اند تا در تصرف دولت در آید و در چارچوب سیستم استخدامی، از روحانی سلب اختیار کنند و روحانی فقط بتواند در حد پیشنهاد مدیریت مسجد در امور دخالت کند. وی ادامه داد: با اجرای این طرح، مدیرکل ارشاد یک شهرستان بر روحانیان سلطه می‌یابد و در سند پشتیبان اساسنامه آمده است که فعالان مسجد باید راه را باز کنند تا مجاوران به مسجد بیایند و به اصطلاح فضا را بانشاط کنند. جوانان و هنرمندان را جذب کنند و مسئولان مسجد تاب‌آوری داشته باشند و تحمل کنند تا مسجد با نشاط شود.
خزعلی اضافه کرد: می‌خواهند اختیار روحانی مسجد در حد خواندن نماز جماعت باشد. می‌گویند مسجد باید یک نهاد غیردولتی، غیرانتفاعی و فرهنگی باشد اما این با دولتی شدن مساجد در تناقض است. در بدنه مساجد شوراهایی شوراهایی تعیین کرده‌اند که دولتی است و با تغییر دولت‌ها ممکن است تغییر کند و این یعنی سیاست‌های فرهنگی در مساجد با تغییر دولت‌ها عوض شود. مهر

کد مطلب: 104705
 
Share/Save/Bookmark