میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۵
 
 
خبر خوش رئیس ستاد اجرایی
ساخت داروی جدید ضدکرونایی توسط محققان این ستاد
ساخت داروی جدید ضدکرونایی توسط محققان این ستاد
 

۳۰۰ هزار روستایی در مناطق محروم کشور از امروز از آب شرب برخوردار و به شبکه آبرسانی کشور متصل شدند.
آئین رونمایی از طرح تأمین آب شرب ۱۰۰۰ روستای محروم کشور، صبح دیروزچهارشنبه ۲۵ تیر در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد. در این مراسم طرح آبرسانی به ۵۰۰ روستا افتتاح و برای آبرسانی به ۵۰۰ روستای محروم دیگر تفاهمنامه‌ای با اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومان بین ستاد اجرایی فرمان امام و وزارت نیرو امضا شد. محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم با اشاره به اقدامات گسترده ستاد برای مقابله با کرونا گفت: با دستور رهبرمعظم انقلاب از اولین روز شیوع کرونا، با تمام قوا وارد میدان مبارزه با این ویروس شدیم و در هر زمینه‌ای که کشور دچار خلأ بود، ورود کردیم و کشور را از واردات اقلام بهداشتی نظیر ماسک و محلول ضدعفونی کننده بی‌نیاز کردیم. مخبر با اشاره به توزیع بسته‌های حمایتی این ستاد برای حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا خاطرنشان کرد: این طرح شامل یک‌میلیون بسته بهداشتی و ۵ میلیون بسته معیشتی و پروتئینی بوده است که البته توزیع آنها در مناطق محروم ادامه هم خواهد داشت.وی درخصوص اشتغال‌زایی برای آسیب دیدگان کرونا نیز گفت: در حال حاضر روزانه ۳۰۰ طرح با ظرفیت ایجاد ۱۰۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم در کشور اجرا میکنیم که این مشاغل بطور روزانه در سامانه‌های ما ثبت میشوند و قابل رهگیری هستند. مخبر با اشاره به شکل‌گیری یک جریان جهادی در این زمینه، ادامه داد: ستاد اجرایی سال گذشته ۱۶۵ هزار شغل ایجاد کرد که این رقم امسال به ۳۰۰ هزار شغل خواهد رسید.
وی افزود: ستاد اجرایی درکنار این کارها از طرح‌های زیربنایی و آب و برق رسانی نیز غفلت نکرده است. وی با اشاره به احداث بیمارستان و خانه بهداشت در سراسر کشور از سوی این ستاد تصریح کرد: همه اقدامات ما با توجه به درخواست دستگاههای اجرایی و وزارتخانه‌ها صورت میگیرد و تلاش میکنیم در راستای محرومیت‌زدایی درکشور ، خلأهای موجود را برطرف کنیم. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به رونمایی از طرح آبرسانی به ۱۰۰۰ روستا تأکید کرد: مجری اصلی این طرح خود وزارت نیرو بوده و ستاد اجرایی صرفا کمک دهنده به آنها در این حوزه بوده و با امضای این تفاهمنامه ۵۰۰ روستای دیگر تا پایان سال از آب شرب برخوردار و طرح ۱۰۰۰ روستا تکمیل خواهد شد. محمد مخبر همچنین خبری خوش درخصوص درمان بیماران کرونایی داد و گفت: محققان دارویی ستاد موفق به تولید، ساخت و اخذ تأییدیه یک داروی تحریمی مخصوص بیماران کرونایی شدند. وی افزود: قیمت نسخه ایرانی داروی Remdesivir که در بازار سیاه به ۶۰میلیون تومان رسیده، با قیمتی بسیار پایین تر با قیمت مصوب وزارت بهداشت از هفته آینده وارد بازار خواهد شد. وی افزود: محققان دارویی ستاد اجرایی از چندین روش علمی روز دنیا، درحال تحقیق و ساخت داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی و برطرف کردن خلأهای موجود درکشور و نیازهای وزارت بهداشت با توجه به مسائل تحریمی هستند. مخبر خاطر نشان کرد:جزئیات بیشتری از داروی جدید تولید شده را در روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
سیدامیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم گفت: تاکنون ۳۵۰۰ طرح عمرانی و زیرساختی اعم از مدرسه، راه و پل و آبرسانی داشته‌ایم و رسالت اصلی ما توانمندسازی مردم مناطق محروم و ایجاد اشتغال است و ۷۵ درصد منابع ما نیز در برای همین مهم صرف می‌شود.

کد مطلب: 114506
 
Share/Save/Bookmark