میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۸
 
 
سردار کارگر:
رژه نیرو‌های مسلح در تهران و هرمزگان جزء برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال است
رژه نیرو‌های مسلح در تهران و هرمزگان جزء برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال است
 

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در حال حاضر برگزاری رژه نیرو‌های مسلح در تهران و هرمزگان با رعایت اصول بهداشتی در برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال قرار دارد. سردار بهمن کارگر در جریان نشست خبری در پاسخ به سؤالی درباره «چگونگی برگزاری رژه هفته دفاع مقدس با توجه به وجود ویروس کرونا در کشور» گفت: در حال حاضر برگزاری رژه نیرو‌های مسلح در تهران و هرمزگان با رعایت اصول بهداشتی در برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال قرار دارد. وی افزود: اگر اتفاق خاصی در زمینه بیماری کرونا در کشور رخ بدهد، ممکن است برنامه برگزاری رژه هفته دفاع مقدس تغییر کند. تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری رژه نیرو‌های مسلح در هفته دفاع مقدس با ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد کل نیرو‌های مسلح خواهد بود. وی همچنین در باره رونمایی از سامانه موشکی جدید سپاه گفت: از جزئیات رونمایی از سامانه موشکی سپاه اطلاعی ندارم. قرار است برنامه‌های مهم نیرو‌های مسلح در حول و حوش هفته دفاع مقدس انجام شود، ولی ما دست نیرو‌ها را باز گذاشتیم تا آن‌ها خودشان زمان برنامه‌های‌شان را مشخص کنند. زمان دقیق این رونمایی که قرار است امسال برگزار شود، مشخص نیست. رییس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اعلام کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امسال به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، یک سامانه موشکی رونمایی می‌کند. وی افزود؛ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سال ۹۹ شعار «ما قوی هستیم» را برای تمامی برنامه‌های خود برگزید. سردار کارگر گفت: ملت ما در عرصه‌های نانو، سلول‌های بنیادی، هسته‌ای، مباحث نظامی و ... دستاورد‌های بسیار بزرگی داشته است و به عنوان مثال امروز ما انواع سلاح‌ها را خودمان تولید می‌کنیم و از این نظر خودکفا هستیم. رییس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ادامه داد: گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس قرار است با مشارکت همه دستگاه‌های کشوری و لشکری برگزار شود و ما برای این منظور، ۴۳ هفته را برنامه‌ریزی کرده‌ایم. سردار کارگر ادامه داد: امسال ۳ هزار و ۸۸۹ برنامه شاخص در کل کشور برای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس خواهیم داشت. وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امسال به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، یک سامانه موشکی را رونمایی خواهد کرد، گفت: یادمان شلمچه امسال به نام «یادمان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» تغییر نام پیدا می‌کند.
وی گفت: امسال افتتاح نمایشگاه و موزه مقاومت شهید سلیمانی در تیرماه، اختتامیه جایزه ملی سرو ویژه برترین کتاب‌های دفاع مقدس، برگزاری جشنواره ملی کتاب دفاع مقدس، برگزاری جشنواره ملی فانوس، برگزاری اسوه‌های صبر و مقاومت، ثبت ملی ۱۲ یادمان دفاع مقدس، رونمایی از کتاب دو واحد درسی برای مدارس علمیه، رونمایی از کتاب جامع فرهنگ‌نامه سیمای دفاع مقدس را در بنیاد حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس اجرا خواهیم کرد.
سردار کارگر همچنین از رونمایی ۱۲ دایرةالمعارف استانی در تبیین نقش ناجا در دفاع مقدس خبر داد و افزود: تجلیل از ۱۲۰ فرمانده دفاع مقدس ژاندارمری و نیروی انتظامی و برگزاری یادواره شهدای پلیس‌های کشور‌های اسلامی در چهلمین سالگرد دفاع مقدس توسط ناجا انجام خواهد شد. وی با بیان اینکه در حوزه صدا و سیما برنامه‌های مفصلی پیش‌بینی شده است که در این راستا معاونت صدا سه هزار و ۲۰۷ برنامه به‌مدت ۹۰۹ ساعت برنامه و معاونت استان‌ها ۲ هزار و ۳۱۳ برنامه تولید و پخش خواهند کرد، افزود: حوزه‌های علمیه در این ایام برنامه‌های همایش مراجع و روحانیت در دفاع مقدس، برگزاری نشست جنایات جنگی آمریکا، بررسی سبک زندگی رزمندگان دفاع مقدس و افتتاح مرکز اسناد روحانیت در دفاع مقدس را خواهند داشت.

کد مطلب: 114308
 
Share/Save/Bookmark