میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۲
 
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خبر داد
ارسال گزارش طبقه ‌بندی شده درباره حادثه نطنز به مقامات ارشد نظام
ارسال گزارش طبقه ‌بندی شده درباره حادثه نطنز به مقامات ارشد نظام
 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد گزارش کمیته امنیت ملی مجلس درباره حادثه نطنز به صورت طبقه‌بندی شده به مقامات ارشد نظام ارسال خواهد شد. ابوالفضل عمویی ضمن تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: محمدرضا شانه‌ساز رییس سازمان غذا و دارو مهمان جلسه این کمیسیون بود و در این جلسه از منظر مرتبط با کمیسیون به موضوع تأمین داروی مورد نیاز کشور پرداخته شد. وی افزود: بر اساس گزارش آقای شانه ساز، در حال حاضر ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود و جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌ها و دستاورد‌های خوب و قابل توجهی در تولید دارو، فرمولاسیون آن، دانش داروسازی و حتی تأمین مواد اولیه داخلی داشته است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نیاز واردات دارویی کشور، حدود ۳ درصد از داروی مصرفی است؛ که حدود نیمی از آن مربوط به دارو‌هایی که جدیدا به شبکه دارویی دنیا معرفی شده و ما پس از طی یک فاصله زمانی، امکان تولید این دارو‌ها را فراهم می‌کنیم. به همین جهت و به دلیل توجه به تولیدات داخل، کشور در تأمین داروی مورد نیاز مردم با مشکلی مواجه نیست. عمویی ادامه داد: شانه ساز به کارشکنی برخی شرکت‌های غربی در تأمین دارو‌های خاص مورد نیاز هم اشاره کرد و گفت؛ دشمنان برای ایجاد مشکل از طریق ایجاد کمبود برخی دارو‌های خاص برنامه ریزی کرده بودند که تلاش کرده ایم با اتکا به داخل از این مشکل عبور کنیم.
عمویی ادامه داد: در هفته گذشته، کمیته‌های ذیل کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم جلسات تخصصی برگزار کرده بودند که از جمله آن‌ها کمیته امنیت مجلس، گزارش خود را درباره حادثه نطنز به استماع اعضا رساند. این گزارش به صورت طبقه بندی شده برای مقامات ارشد نظام ارسال خواهد شد. کیوان خسروی ۱۳ تیر با اشاره به انجام بررسی‌های فنی و امنیتی از سوی دستگاه‌های ذیربط در پی وقوع حادثه در مجتمع غنی‌سازی نطنز، اظهار کرد: علت وقوع حادثه در مجتمع هسته‌ای شهید احمدی روشن در نطنز که بامداد پنج شنبه ۱۲ تیر به وقوع پیوسته، به صورت دقیق مشخص شده است. سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: کارشناسان بخش‌های مختلف مسئول ارزیابی و رسیدگی به حادثه در سایت نطنز از نخستین ساعات وقوع این حادثه در این محل حاضر و اقدام به فعالیت کردند. وی افزود: فرضیه‌های متفاوتی پیرامون علت وقوع این حادثه مطرح شده است که با بررسی دقیق آثار، نحوه و میزان تخریب ایجاد شده، علت اصلی حادثه مشخص شده است.
خسروی اظهار کرد: به دلیل برخی ملاحظات امنیتی علت و چگونگی بروز این حادثه در زمان مناسب اعلام خواهد شد. 

کد مطلب: 114803
 
Share/Save/Bookmark