میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۵
 
 
خیانت به وقت منامه

بحرین طی روزهای اخیر مواضع سوال برانگیزی علیه کشورهای منطقه از جمله جمهوری اسلامی ایران و عراق اتخاذ کرده و تلاش نموده تا خود را حامی امنیت منطقه معرفی نماید. این ادعاها در حالی صورت می گیرد که منابع خبری اعلام کردند کاخ سفید بخش نخست طرح صلح خاورمیانه را که طی آن مقامات در نشستی خواستار تشویق به سرمایه گذاری در کرانه‌باختری، غزه و منطقه خواهند شد را اعلام می‌کند.
این نشست در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیرماه) در منامه بحرین برگزار خواهد شد و طی آن وزیران اقتصاد به همراه سران شرکت‌های تجاری منطقه‌ای و بین‌المللی حضور خواهند داشت. در این نشست ۴ موضوع اصلی مورد بحث قرار خواهد گرفت: زیرساخت‌ها، صنعت، توانمند سازی مردم و اصلاحات حکومتی تا از این طریق این منطقه قابلیت سرمایه‌گذاری پیدا کند. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که نکاتی چند در باب آن قابل تامل است. طرح معامله قرن نابودی حقوق ملت فلسطین و فروش مجانی فلسطین است که بر اساس آن حق بازگشت و تعیین سرنوشت ملت فلسطین با این طرح نابود می شود بر این اساس اقدام کشورهای عربی در اجرای معامله قرن خیانت به فلسطین و جهان اسلام است در این میان اقدام بحرین که مخالف خواست ملت این کشور است ادامه خیانت به فلسطین است چنانکه اخیرا نیز صحبت از سفر هیات صهیونیستی به منامه شده بود. بحرین با هوچی گری علیه کشورهای منطقه به دنبال پنهان سازی ابعاد این خیانت است.
نکته دیگر آنکه موضوعات ۴ گانه این نشست وعده‌هایی بدون پشتوانه است که صرفا توجیه سازشکاری عربی است اگر آمریکا و کشورهای عربی به دنبال معیشت فلسطینی‌ها هستند چرا در طول ۱۰ سال به محاصره غزه ادامه داده‌اند بحران اقتصادی در کرانه باختری واهی بودن ادعای کمک اقتصادی را نشان می دهد مسئله دیگر آنکه نشست مذکور فروش فلسطین با ادعای سازندگی است حال آنکه آمریکا و صهیونیست‌ها هیچ هزینه‌ای نمی دهند و این کشورهای عربی هستند که هم فلسطین فروشی می کنند و هم هزینه می دهندصهیونیست‌ها همواره اعلام کرده‌اند که پذیرنده واژه ای به نام فلسطین نیستند لذا ادعای معامله قرن برای تشکیل فلسطین ادعایی واهی است.
نکته مهم در این عرصه آنکه واژه قابلیت سرمایه گذاری پیدا کردن ادعایی ناشدنی است چرا که تا زمانی که رژیم صهیونیستی وجود دارد آرامشی برای سرمایه‌گذاری ایجاد نخواهد شد طرح مذکور ادامه توجیهات برای خلع سلاح و نابودی مقاومت فلسطین است که تشدید تجاوزات صهیونیست ها را به همراه خواهد داشت این نکته را باید توجه داشت که آمریکایی که قدس را به صهیونیست‌ها داده و جولان را خاک صهیونیست‌ها می داند قطعا حاضر به پذیرش حقوق ملت فلسطین نیست و نشست بحرین کلاه برداری و خدمت دیگر آمریکا به صهیونیست‌هاست حال آنکه ملت فلسطین با جمعه های بازگشت و قیام سراسری در سالروز نکبت، نشان داده که تسلیم نمی شود و مقاومت تنها گزینه آن است. در جمع بندی نهایی از آنچه ذکر شد می‌توان گفت که اقدام صورت گرفته از سوی بحرین ادامه خانیت‌های این کشور و ارتجاع عربی به ملت فلسطین و جهان اسلام است که برگ دیگری از رسوایی سرسپردگی و عدم استقلال آنها در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا را اشکار می‌سازد. 

نویسنده: فرامرز اصغری

کد مطلب: 109007
 
Share/Save/Bookmark