میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۷
 
 
ایستاده پشت نظام
مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شور و هیجان عجیبی داشتند، هیج صندوق رایی نبود که...

مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری شور و هیجان عجیبی داشتند، هیج صندوق رایی نبود که حتی در کوچه و پس‌کوچه باشد و صفی مقابل آن وجود نداشته باشد. مردم آمده بودند تا بار دیگر با نظام تجدید بیعت کرده و برای آنهایی که بارها و بارها در فواصل مختلف فریاد ملت را در پشتیبانی از جمهوری اسلامی ایران و آرمان‌های امام راحل نشنیده گرفته‌اند دوباره این خواسته را تکرار کنند.
مردم همه آمده بودند، فقیرو غنی و حتی در خارج از مرزها تا یکبار دیگر همبستگی ملی خود را به رخ آنهایی بکشند که فکر می‌کنند می‌توانند با گزینه‌های روی میز خود ملت فهیم ایران را تهدید کنند. مردم آمده بودند تا بار دیگر بگویند که پای نظامی که انتخابش کردند و برای آن شهید دادند ایستاده‌اند. هر چند برخی دلشان می‌خواهد این حضور را مصادره مطلوب کنند و بگویند آنها هستند که مردم را پای صندوق رای کشانده‌اند؛ اما واقعیت این است که مردم قبل از اینکه به اسامی کاندیداها توجهی داشته باشند برای اجابت خواست رهبری و لبیک به ایشان است که در انتخابات شرکت می‌کنند.
مردم می‌دانند حالا که رئیس‌جمهور ماجراجوی امریکا دلش می‌خواهد با همه دنیا سرشاخ شود، حالا که حمایت از تروریست علنی‌تر شده و حتی آل‌سعود که باید خادم‌الحرمین باشد به خادم التروریست تبدیل شده آنها هم باید علنی‌تر و با صلابت بیشتری خواستشان را فریاد بزنند و حضورشان را به رخ آنهایی بکشند که شاید ثانیه‌ای از مخیله‌شان گذشته که مردم ایران را هدف بگیرند.
مردم روز جمعه در گرمای طاقت فرسایی که در اغلب استان‌های کشور حاکم بود آمدند و داد زدند که پشت نظام ایستاده‌اند و برایشان مهم است که سکان ریاست جمهوری را به دست چه کسی می‌دهند، آمدند و از بین گزینه‌های مورد تایید نظام بدون توجه به آنهایی که رد صلاحیت شده‌اند، رای دادند.
آمدند تا نشان دهند خط قرمزشان نظام جمهوری اسلامی است و هر کس در این چارچوب نباشد از نظرشان مردود است حتی اگر قبلا یکبار از این ملت در همین چارچوب رای گرفته باشد. آمدند تا ثابت کنند شعاری که فرزندان انقلاب با خونشان روی دیوارهای استبداد حک کردند پاک نشدنی است و گذشت دهه‌های مختلف باعث فراموشی ملت نسبت به دینی که به خون شهدا دارند نمی‌شود.
مردم ایران یکپارچه بدون درنظر گرفتن قومیت و مذهب و نژاد آمدند و به امید روزهای پرامید آینده یکبار دیگر پای نظامی که با خون شهدا بیمه شده است ایستادند و امیدوارند که هرکس توانست رای حداکثری را از ملت بگیرد قدردان حضور مردم بوده و سنگینی بار رای ملت را تا روز آخر خدمتگزاری‌اش حس کند و امانت ملت را خواسته یا ناخواسته مورد تعرض قرار ندهد.

مائده شیرپور

کد مطلب: 99340
 
Share/Save/Bookmark