میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷
 
 
الگویی که رهبری به مسئولان می‌دهد
الگویی که رهبری در بیان صحبت‌هایشان ایجاد کردند می‌تواند مورد استفاده دیگر مسئولان کشور برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی...

الگویی که رهبری در بیان صحبت‌هایشان ایجاد کردند می‌تواند مورد استفاده دیگر مسئولان کشور برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی جهان و وادارسازی ابرقدرت‌ها به کاهش حتی ظاهری زورگوی‌های بی‌منطقشان مبدل شود. رهبر معظم انقلاب در صحبت‌های خود؛ چندی پیش به میزان نقض حقوق بشر توسط امریکایی‌هایی اشاره داشته و با بیان اتفاقاتی نظیر زندان گوانتانامو، زندان مخوف افغانستان و شکنجه‌‌های وحشتناک در آنجا در کنار کشتار وحشیانه فرقه داوودی توسط امریکایی‌ها مطالبات جامعه جهانی در قبال نقض حقوق بشر توسط سردمداران این کشور را خواستار شدند در کنار این ایشان در صحبت‌های اخیر خود با نمایندگان مجلس اشاره‌ای به جدایی فرزندان کوچک پناه‌جو از مادرانشان طی دستور سردمداران امریکایی داشته و این اقدام را غیرانسانی و غیربشری معرفی کردند.
اما در هر دو موردی که ایشان صحبت کردند به قدری هجمه جهانی علیه اقدامات غیرانسانی امریکایی‌ها زیاد شد که شاهد واکنش‌هایی از سوی مقامات این کشور برای کم‌ کردن فشار جامعه جهانی بودیم. در مورد نخست امریکایی‌ها با خروج از شورای حقوق بشر سعی در مدیریت افکار عمومی و بد جلوه دادن این شورا داشتند و به نوعی اقدامات وحشیانه خود را در لوای خروج از این شورا که به گفته نیکی هیلی کثافت‌کاری دارد، پنهان کردند.
این اقدام آنها نوعی فرار رو به جلو برای کاهش فشار مطالبه‌گری جهانی برای کودک‌کشی‌هایی است که در یمن و غزه اجرا می‌شود، اما در مورد دوم چند ساعت بعد از بیان این صحبت توسط مقام معظم رهبری که جدایی کودکان از مادرانشان غیرانسانی‌ است، امریکایی‌ها که هجمه شدید جهانی را در پس این افشاگری شاهد بودند به ناچار با دستور شخص ترامپ به ظاهر دستور توقف این اقدام وحشیانه را صادر کردند.
این مدل صحبت‌های مصداقی و ورود با مثال‌های ملموس به اقدامات غیراخلاقی و غیرانسانی امریکا می‌تواند جایگزین ادبیاتی که به کلی‌گویی‌هایی مانند بدعهدی، بی‌قیدی و امثالهم این کشور و جامعه غرب اشاره دارد شده و تغییر لحن توسط مسئولان مطالبه‌گری‌های افکار عمومی را به قدری از این کشورها بالابرد که به واکنش‌هایی از سوی آنها منجر شود. بر همین اساس توصیه می‌شود مسئولان به جای کلی‌گویی به بیان ضعف‌ها به شیوه مصداقی بپردازند. 

نویسنده: سوشیانت آسمانی

کد مطلب: 104840
 
Share/Save/Bookmark