میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۵
 
 
از شما انتظار نداشتیم
صحنه تاسف‌باری در روز عید غدیر رقم خورد، درست در روزی که حضرت علی(ع) به ولایت رسیدند، درست شخصی که...

صحنه تاسف‌باری در روز عید غدیر رقم خورد، درست در روزی که حضرت علی(ع) به ولایت رسیدند، درست شخصی که از عدالت و حکمت رهبری چند دقیقه‌ای برای مردم سخنرانی کرده است! به منتقدی که از اوضاع معیشتی و بالا رفتن ثانیه‌ای قیمت‌ها به ستوه آمده است می‌گوید: «خیلی احمقی، خیلی نادانی» هر چند که منتقد با ادبیات غیرمتعارفی صحبت کرد و انتقادش را در چارچوب ادب مطرح نکرد اما از کسی که درباره حضرت علی(ع) آن هم در روز عید غدیر سخن می‌گوید انتظاری بیش از این داشتیم.
حتما علی مطهری به واسطه آشنایی بیشتر با جایگاه حضرت علی(ع) می‌داند که این امام بزرگوار حتی در برابر تهمت دزدی یک یهودی بدون توهین و فحاشی، راهی دادگاهی عادلانه می‌شود، حتما نایب رئیس مجلس می‌داند که حضرت علی برای بی‌حرمتی به ناموسش هم براساس شخصی ندیدن ماجرا، وارد عمل نمی شود، حتما می‌داند که آنجا که کسی آب دهان بر روی این حضرت در میدان کارزار پرت می‌کند برای اینکه کشتن سرباز دشمن از روی عصبانیت شخصی نشود، حضرت او را رها می‌کند!!! حتما علی مطهری بیش از ما درباره صعه‌سدر حضرت علی می‌داند، حتما بیشتر از ما می‌تواند از متانت آن امام بزرگوار مثال بزند و درباره ملاطفت این امام بزرگوار حتی با دشمنان خونی برایمان سخنرانی ایراد کند، برای همین است که از این نماینده مجلس انتظار رفتاری بهتر با منتقد را داشتیم، هر چند که ادبیات منتقد جای نقد داشت.
از علی مطهری در روز عید غدیر، آن هم چند دقیقه بعد از اتمام سخنرانی‌اش درباره این عید انتظار داشتیم که با آرامش پاسخ فردی را که ناملایمات زندگی شاید فشاری را روی او آورده می‌داد، فردی که شاید فشار امروزش ناشی از تصمیمات کلانی باشد که خود علی مطهری به صورت غیرمستقیم در آنها تاثیرگذار بوده است.
همانطور که از روحانی حاضر در مراسم انتظار داشتیم به جای اینکه به خاطی بگوید: «آبروی لباس مرا بردی، عکسش را بگیرید تا تو گونی‌اش کنم» به آرام شدن فضا کمک کند نه اینکه فرد معترض را یکبار دیگر با لباسی که حضرت علی و پیامبر بزرگوارمان بر تن داشت، بیش از نایب رئیس مجلس به باد انتقاد بگیرد!! شاید در پس سخنان آن منتقد می‌توانستیم حرف‌هایی را بیابیم که حق را به او دهیم، از ادبیات و لحنش که بگذریم، شاید او راست می‌گفت که تمام مراسم سخنرانی نباید در سخنرانی غدیر خلاصه می‌شد و با اولویت‌سنجی جامعه و براساس جایگاهی که نایب رئیس مجلس دارد، حداقل توضیحاتی در راستای اقدامات برای آرام کردن اقتصاد ارائه می‌شد.
اما حتی اگر این منتقد حق نداشت و همه حق با نایب رئیس مجلس و آن روحانی بود هم انتظارمان این بود که حداقل در روز عدیرغدیر و روزی که سخن از عدالت و سیره حضرت علی است، علی‌وار رفتار کرده و منتقد را آرام کنیم نه با چند لفظ ناخوشایند مانند احمق و نادان و نه با تهدید در گونی کردنش!! به همین راحتی پشتوانه نظام را به مخالف نظام تبدیل کنیم! اگر این منتقد به نظام بدبین شود، علی مطهری‌ها و آن روحانی‌ها مقصرند همانطور که مسلمان شدن آن یهودی زره دزد، به حضرت علی ارتباط داشت.

نویسنده: مائده شیرپور

کد مطلب: 105849
 
Share/Save/Bookmark