میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۶
 
 
رای الیوم:
آمریکا در دور نخست جنگ با ایران شکست سختی خورد

سردبیر روزنامه الکترونیکی رای الیوم با تاکید بر اینکه آمریکا در دور نخست جنگ با ایران شکست خورده است، یاد آور شد: ملت ایران اکنون در کنار رهبری هستند که مدیریتی هوشمندانه در تعامل با همه رویارویی‌های روانی یا نظامی با آمریکا از خود نشان داده است و همین مسئله در شرایط کنونی کافی است.
عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم در یادداشت خود نوشت: خوب به ما گوش کنید.. آمریکا در دور نخست جنگ با ایران و محور آن شکست خورد و ناامید بیرون آمد و در چشم متحدان اسرائیلی و عرب خلیج فارس به ابرقدرتی تبدیل شد که نمی‌شود به آن تکیه کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در نخستین رویارویی واقعی یعنی سرنگون کردن پهپاد گلوبال هاوک، پرچم سفید را بلند کرد و جرأت نکرد به حمله‌ای انتقام جویانه دست بزند. اینکه ترامپ، در برابر دوستان خود پیش از دشمنان، با چهره یک دورغگو، ترسو و مردد نمایان شد شکست بزرگی برای آمریکا به عنوان یک ابرقدرت به شمار می‌رود و هر آنچه درباره توقف عملیات انتقام جویانه مبنی بر حمله به برخی اهداف ایرانی گفت نمایشی است که حتی یک کودک ده ساله و حتی کوچکتر از آن را هم متقاعد نمی‌کند.
آخرین مرحله از سلسله دروغ پردازی‌های آمریکا در واضح‌ترین شکل خود زمانی نمایان شد که نهاد نظامی آمریکا تایید کرد هواپیمای جاسوسی سرنگون شده در آب‌های بین المللی بوده است و حاکمیت ایران را نقض نکرده، اما ایرانی‌ها بقایای این پهپاد را با مهارتی عالی و رکوردی بالا از آب بیرون کشیدند.

کد مطلب: 109548
 
Share/Save/Bookmark