داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۳
 
 
كي‌روش: فراموش كرده‌ايد از سال 98 يكي در ميان به جام جهاني رفته‌ايد؟ قبل از اينكه اخراجم كنند، خودم را بازنشسته مي‌كنم
 كي‌روش: فراموش كرده‌ايد از سال 98 يكي در ميان به جام جهاني رفته‌ايد؟  
قبل از اينكه اخراجم كنند، خودم را بازنشسته مي‌كنم
 
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: آنهايي كه به اردوي اتريش انتقاد مي‌كنند فراموش كرده‌اند از سال 1998 تاكنون يكي در ميان به جام جهاني رفته‌اند.
كارلوس كي‌روش گفت: براي رسيدن به جام جهاني برزيل بايد كار را از همين امروز شروع كنيم و گرنه بازهم به اين رقابت ها راه نخواهيم يافت.
وي درباره اردوي اتريش و اهداف آن گفت: از آنجا كه انتخاب ما نبوده تا با مالديو در تاريخ هاي اول و ششم مرداد بازي كنيم و آن را فيفا تعيين كرده، اين اردو را ترتيب داديم و هدف آن ابتدا اين بود كه بازيكنان به آمادگي جسماني مطلوب برسند، چون فصل به پايان رسيده و آنها بايد تعطيلاتشان را سپري مي كردند. اين اردو در واقع مانند بازي‌هاي اول و دوم فصل جديد است. وقتي بازيكنان بازمي‌گردند هنوز از تعطيلات باقي‌مانده و اين دو بازي در وسط فصل تعطيلات است و به اين دليل ما ابتدا بايد بازيكنان را از لحاظ بدني آماده نگه مي داشتيم.
سرمربي تيم ملي افزود: بايد بازيكنان را به گونه‌اي آماده مي‌كرديم كه تعطيلي ميان فصل بي اثر شود. بر اين اساس كار را شروع كرديم و روي تاكتيك هايي كه براي بازي با مالديو مدنظرمان بود و بيشتر روي اصول پايه اي به ويژه نوع و نحوه حركت بازيكنان در زمين بود، خيلي كار كرديم.
كي‌روش درباره ديدارهاي تداركاتي در اين اردو گفت: چون بازيكنان در آمادگي كامل نبودند نمي‌توان براساس اين سه بازي روي آنها و تيم ملي قضاوت كرد. من آنها را براي زحمتي كه در اين چند روز كشيدند و تلاشي كه كردند، تحسين مي كنم. ما تصميم گرفتيم اين ديدارها را برگزار كنيم چون بخشي از برنامه آماده سازي تيم بود و خوشحالم بازيكنان هرآنچه را كه از آنان خواستيم در تمرينات انجام دادند.
وي ادامه داد: شنيده ام برخي مي گويند چرا براي بازي با تيمي مانند مالديو، در اتريش اردو برپا كرده ايد. سوال من از آنهايي كه اين نظر را مي دهند اين است كه مگر فراموش كرده ايد كه تيم ايران از جام جهاني 1998، يكي درميان به جام جهاني راه يافته؟ اين عدم يكنواختي در عملكرد تيم تنها با برنامه ريزي حل مي شود. فوتبال اينگونه نيست كه يك روز صبح بيدار شوي و حال تمرين كردن داشته باشي و روز بعد اينگونه نباشد و به نوع صبحانه ات فكر كني. بايد برنامه اي داشته باشيم كه حداقل به تمام دوره هاي جام جهاني راه يابيم و جزو 32 تيم باشيم. به اين جهت وقتي اردويي در اتريش برپا مي‌كنيم، هدف ما تنها مالديو نيست و مسابقات بعدي را هم درنظر گرفته ايم.
سرمربي تيم ملي ايران درخصوص نوع هماهنگي ميان باشگاه ها و تيم ملي گفت: باشگاه ها با بازيكن قرارداد مي بندند و به آنها پول مي دهند و براساس آنچه مورد نيازشان است به او تمرين و آموزش مي دهند اما من معتقدم بايد ارتباطي خوب و منطقي بين من و همكارانم در باشگاه ها با هدف پيشرفت بازيكنان تيم ملي برقرار شود. كار پيشرفت بازيكنان تيم ملي بسيار سخت و پيچيده است و ممكن است سال ها به طول بينجامد. به اين دليل بدون همكاري متقابل باشگاه ها و تيم ملي نمي‌توان انتظار داشت كه يك تيم ملي خوب و پرقدرت داشته باشيم. من تلاش خودم را مي كنم تا يك كانال ارتباطي منطقي بين من و همكارانم در باشگاه‌ها برقرار شود.
كي‌روش درباره غيبت جواد نكونام در اردوي اتريش و شايعات در اين زمينه گفت: هيچ مسئله پيچيده اي نبوده و شايعات هم به دليل نداشتن اطلاعات صحيح ساخته مي شود. واقعيت اين است كه نكونام به باشگاه اوساسونا تعهد دارد. ما با مسئولان باشگاه مذاكره كرديم و آنها نيز با روي باز از ما استقبال كرده و دو گزينه را به ما پيشنهاد كردند. نخست آنكه نكونام در اتريش همراه ما باشد اما در بازي با ماداگاسكار نباشد و تنها سه روز قبل از ديدار با مالديو به ما ملحق شود. گزينه دوم اين بود كه يك برنامه تمريني انفرادي به او بدهند و او اين برنامه را اجرا كند و وقتي تمام شد، براي هر سه بازي دراختيار ما باشد كه ما هم گزينه دوم را انتخاب كرديم.
كي‌روش پيرامون حذف تيم اميد از المپيك لندن و مسايلي كه پيش آمد، گفت: به نظر من دو كار بايد انجام شود. نخست اينكه يك بررسي خيلي شفاف براي يافتن دليل اشتباه صورت گيرد و وقتي اين دليل پيدا شد بلافاصله تصحيح شود و ديگر تكرار نشود و بايد ديد كساني كه در پست هاي مختلف قرار مي گيرند، ويژگي‌هاي انجام آن كار را دارند يا نه. دوم اينكه وقتي اتفاق بدي مي افتد بايد اصلاح كرد، تغيير داد و اوضاع را بهبود بخشيد.
وي افزود: مسئله اين است كه المپيك لندن براي فوتبال ايران تمام شد و ديگر نبايد به آن فكر كنيم و از اين پس بايد به برزيل بينديشيم. مطلبي را كه من مي خواهم به هواداران فوتبال ايران بگويم اين است كه اگر ما از همين امروز كار را براي رسيدن به برزيل آغاز نكنيم، به آنجا نخواهيم رسيد.
كي‌روش اظهار داشت: من و دستيارانم به اين دليل اينجا هستيم كه تغيير ايجاد كنيم و يك سري موارد را بهبود بخشيم. از نظر من فقط انسان هاي ضعيف به دنبال بهانه جويي هستند و من شخصا وقت كاركردن با چنين افرادي را ندارم. هيچگاه از اين نمي ترسم كه بگويم اشتباه كرده ام. از چيزي كه مي ترسم اين است كه براي اشتباهي كه كرده ام، راه حلي نداشته باشم و اگر چنين روزي برسد، قبل از اينكه اخراجم كنند، خودم را بازنشسته خواهم كرد.
کد مطلب: 67354
 
Share/Save/Bookmark