میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۵۵
 
 
سئول ۲- استقلال صفر
هنوز ۹۰ دقیقه باقی است
هنوز ۹۰ دقیقه باقی است
 

ديدار رفت تيم هاي فوتبال استقلال ايران و «اف.سي.سئول» كره جنوبي در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان باشگاه هاي آسيا با ۲ گل به سود تيم ميزبان به پايان رسيد تا آبي پوشان ايران براي جبران اين نتيجه چشم به بازي برگشت در ورزشگاه آزادی داشته باشند. برای اف‌سی سئول دژان دامیانوویچ در دقیقه ۳۸ و کو یو هان در دقیقه ۴۷ دو گل را به ثمر رساندند.
گزارش نیمه نخست: در این نیمه نماینده ایران بازی متوسطی ارائه داد و توانست با ارائه یک بازی نسبتا منطقی و دفاعی چند لایه نماینده کره را متوقف کند.
نخستین فرصت این دیدار را جواد نکونام در دقیقه ۱۵ از دست داد. شوت سنگین جواد نکونام از پشت محوطه جریمه اف‌سی سئول را دروازه‌بان این تیم با جاگیری مناسب، در آغوش خود گرفت. در ادامه کره‌ای ها کم کم بازی روبه جلویی را به نمایش گذاشتند و در دقیقه ۲۰ بود که ارسال مولینا می‌رفت تا دروازه استقلال را با تهدید جدی روبه‌رو کند که خروج به موقع مهدی رحمتی مانع از فروپاشی دروازه آبی‌پوشان شد.
در اواسط نیمه نخست آبی‌های ایران تلاش کردند با حفظ توپ در میانه میدان کار را پیش ببرند و روی شوت‌زنی‌ها حساب ویژه‌ای باز کردند. از همین روی در دقیقه ۲۲ بار دیگر جواد نکونام شانس خودش را با شوت زنی از پشت محوطه جریمه اف‌سی سئول امتحان کرد که ضربه او با اختلافی اندک از کنار دروازه حریف کره‌ای گذشت.
در دقیقه ۳۰ این دیدار، ارسال یک کرنر برای نکونام با ضربه سر این بازیکن همراه شد که توپ برگشی برابر تیموریان قرار گرفت و شوت سنگین این بازیکن با فاصله‌ای اندک از کنار دروازه اف‌سی سئول به اوت رفت.
اما تک گل نیمه نخست در دقیقه ۳۸ برای اف‌سی سئول به ثمر رسید. ارسال یک توپ از جناح چپ استقلال با ضربه سر مهاجم اف‌سی سئول همراه شد که واکنش دیدنی رحمتی مانع از فروپاشی دروازه این تیم شد اما در ادامه دژان دامیانوویچ ساده‌ترین کار ممکنه را کرد و درحالیکه رحمتی روی زمین بود، توانست دروازه استقلال را از نیم متری باز کند. اما در دقیقه ۴۰ باز هم اف‌سی سئول شانس گلزنی را داشت. فرار یون ایل لوک از عمق دفاع استقلال، او را در موقعیت تک به تک با رحمتی قرار داد که ضربه این هافبک کره‌ای را دروازه‌بان استقلال به زیبایی دفع کرد تا نیمه نخست با همان حساب یک بر صفر به سود اف‌سی سئول به پایان برسد. در نیمه نخست این دیدار کویوهان از تیم اف‌سی سئول با کارت زرد داور جریمه شد.
گزارش نیمه دوم: درحالیکه تنها دو دقیقه از آغاز نیمه دوم گذشته بود، بازیکنان اف‌سی سئول در یک یورش همه جانبه روی دروازه استقلال و کلکسیونی از اشتباهات فردی مدافعان استقلال موفق به زدن گل دوم خود شد. در این صحنه ابتدا منتظری و عمران زاده اشتباه کردند و در ادامه اشتباه ساموئل و صادقی منجر به این شد که شوت کو یو هان دور از دستان رحمتی وارد دروازه استقلال شود.
در ادامه و در دقیقه ۵۱ بازیکنان استقلال تلاش کردند تا کمی از فشار دربیایند، از همین روی با یورش چند نفره روی دروازه اف‌سی سئول می‌توانستند یکی از گل‌ها را جبران کنند که شوت سنگین جواد نکونام را دروازه‌بان اف‌سی سئول با واکنشی خوب در آغوش خود گرفت.
در دقیقه ۶۱ این دیدار، جواد نکونام با کارت زرد داور روبه‌رو شد و بازی برگشت را به دلیل دو اخطاره شدن از دست داد.
در بیشتر دقایق نیمه دوم، تیم کره‌ای بازی بهتری را ارائه دادند و چند فرصت نصفه و نیمه را هم بدست آورند ولی نتوانستند تهدیدی جدی را روی دروازه استقلال ایجاد کنند اما در دقیقه ۷۱ ارسال یک ضربه کاشته از سوی تیموریان با ضربه سر نکونام همراه شد که این توپ به از کنار دروازه اف‌سی سئول به شکلی خطرناک راهی اوت شد. همچنین در دقیقه ۷۵ این دیدار احمد جمشیدیان فرصتی بسیار خوب را پشت محوطه جریمه اف‌سی سئول بدست آورد که شوت بی دقت و خودخواهانه‌ او، از بالای دروازه میزبان راهی اوت شد.
در اواخر بازی آبی‌ها فشارشان را برروی دروازه اف‌سی سئول بیشتر کردند و در دقیقه ۷۸، شوت سنگین محمد قاضی از فاصله‌ای سی متری، از کنار دروزاه اف‌سی سئول راهی اوت شد. در ادامه تیم کره‌ای در یک ضد حمله می‌توانست کار را سه بر صفرکند. یک ارسال خوب از کو یو هان با ضربه سر خوب مولینا همراه شد که این توپ با فاصله‌ای ناچیز از کنار دروازه استقلال و به شکلی خطرناک راهی اوت شد. آخرین فرصت استقلالی‌ها را هم محمد قاضی در دقیقه ۸۴ از دست داد. ارسال یک سانتر خوب از سوی بیک‌زاده با ضربه سر خوب قاضی همراه شد اما واکنش دیدنی دروازه‌بان اف‌سی سئول مانع از فروپاشی دروازه‌ تیم کره‌ای شد.
در دقیقه ۸۸ ضربه سر زیبای دژان دامیانوویچ می‌رفت که گل سوم را برای اف‌سی سئول به ارمغان آورد که ضربه او با فاصله‌ای اندک راهی اوت شد و تنها یک دقیقه بعد او درون محوطه جریمه استقلال بار دیگر صاحب توپ شد که ضربه‌اش را رحمتی در آغوش گرفت تا این دیدار با پیروزی دو بر صفر اف‌سی سئول برابر استقلال به پایان برسد.
برای استقلال در این دیدار مهدی رحمتی، پژمان منتظری، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، هاشم بیک‌زاده، جواد نکونام، ساموئل ( احمد جمشیدیان ۶۷)، آندرانیک تیموریان (فردین عابدینی ۸۵)، پژمان نوری، محمد قاضی و محمدمهدی نظری ( فرهاد مجیدی ۴۵) به میدان رفتند.
ديدار برگشت اين دو تيم ساعت ۱۹ روز چهارشنبه هفته آينده در ورزشگاه آزادي تهران برگزار مي شود و در نهايت، تيم برتر در مجموع دو ديدار به ديدار نهايي ليگ قهرمانان آسيا صعود خواهد كرد. 

قلعه‌نویی: با کمک ۱۰۰ هزار تماشاگر سئول را شکست می‌دهیم
امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پس از دیدار برابر سئول گفت: اجازه بفرمایید من ابتدا به خاطر این مسابقه زیبا به دو تیم تبریک بگویم. البته به تیم سئول هم بابت این پیروزی تبریک می‌گویم. ما نیمه اول را باختیم اما نیمه نهایی در تهران برگزار می‌شود. با توجه به کیفیت بازی شاگردانم به هیچ وجه ناامید نیستیم. من به آنها خسته نباشید می‌گویم. تا قبل از گل اول همه چیز در اختیار ما بود و ما بر خلاف جریان بازی گل خوردیم. من به شاگردانم تاکید کرده بودم که نباید گل دوم را بخوریم اما بی‌دقتی کردیم.
وي افزود: کنترل بازی دست ما بود. تا قبل از اینکه گل بخوریم چند کرنر هم بدست آوردیم و یکی، دو فرصت گل هم داشتیم اما متاسفانه گل خوردیم. برای بازی برگشت امیدوار هستیم و با کمک یکصد هزار هوادار استقلالی به امید خدا سئول را شکست خواهیم داد.

کد مطلب: 83707
 
Share/Save/Bookmark