میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
۱
تاریخ انتشار : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۶
 
 
انصارالله تصاویر و جزئیات حمله پهپادی به فرودگاه ابوظبی را منتشر کرد
رسوایی و حقارت جدید برای امارات

در حقارتی دیگر برای امارات مدعی برخورداری از تسلیحات جدید آمریکایی، شبکه المسیره یمن فیلم حمله پهپاد این کشور به فرودگاه ابوظبی در امارات متحده عربی در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد. در فیلمی که المسیره منتشر کرد، پهپادی از نوع صماد، به دو خودروی پارک شده در فرودگاه برخورد می‌کند و انفجار بزرگی رخ می‌دهد. یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چهارم مرداد ماه گذشته (۹۷) اعلام کرد که با پهپاد صماد۳ فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را هدف قرار داده است. در آن موقع فرودگاه بین‌المللی ابوظبی امارات در حساب توییتری خود به طور ضمنی به وقوع این حمله اعتراف کرده بود ولی مدعی شد که «حادثه‌ای» در این فرودگاه رخ داده و باعث آن، «یک وسیله نقلیه» بوده است.
فیلمی که المسیره امشب منتشر کرد، به خوبی نشان می‌دهد که حمله پهپادی به این فرودگاه رخ داده بود و پهپاد یمنی به خودروهای این فرودگاه اصابت کرده است. این حمله همان روزی اتفاق افتاده بود که ارتش یمن از پهپاد صماد ۳ رونمایی کرده بود. یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بعد از یک ماه از حمله به فرودگاه ابوظبی، به فرودگاه بین‌المللی دبی نیز حمله کرده که مقام‌های اماراتی همانند گذشته منکر وقوع چنین حمله‌ای شدند. طی دو هفته اخیر، یگان‌ پهپادی ارتش یمن چهار حمله به عربستان داشته است. در اولین حمله، یمنی‌ها به تأسیسات آرامکو در مرکز و غرب عربستان حمله کردند و انتقال نفت سعودی از خلیج فارس به بندر ینبع را برای چند روز متوقف کردند. ارتش یمن همچنین طی دو روز گذشته سه بار به فرودگاه نجران واقع در جنوب غربی عربستان سعودی حمله کرده است که در آخرین مورد، توانست در روز پنج‌شنبه سامانه دفاع موشکی پاتریوت آمریکا را که در این فرودگاه مستقر بود هدف قرار دهد. «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در گفت‌وگو با المسیره گفت که بیشتر عملیاتی که یگان پهپادی در عمق خاک دشمن انجام می‌دهد، مستند است.
او با بیان این که مقابل هرگونه تشدید حملات از سوی دشمن، «عملیات منحصر به فرد» انجام خواهد شد به متجاوزان توصیه کرد که آن‌ها باید این مسئله را در نظر بگیرند که عملیات‌های آینده «دردناک‌تر» خواهد بود. سرگرد سریع تأکید کرد که نیروهای یمنی این توانایی را دارند که به اهداف جدیدی در عمق یمن حمله کرده و پاسخ متجاوزان را بدهند. او در مورد چرایی توقف عملیات‌های موشکی و پهپادی برای چند ماه نیز گفت که توقف این عملیات به مثابه پیام صلحی بود ولی تشدید حملات از سوی دشمن متوقف نشد بنابراین این پاسخ‌ها دوباره آغاز شد. «محمد عبدالسلام»، سخنگوی جنبش انصارالله یمن در مورد این که این کشور چگونه به این فیلم دست یافته است، گفت: «این تصاویر را از منابعی در داخل فرودگاه اوظبی به دست آوردیم». او گفت که تصاویری از عملیات‌های دیگر نیز داریم و به وقتش آن‌ها را منتشر خواهیم کرد.
لازم به ذکر است سخنگوی وزارت بهداشت یمن از کشته و زخمی شدن بیش از ۵۰ هزار نفر در نتیجه حملات ائتلاف سعودی خبر داد و گفت، ۳۸۰۰ کودک در میان کشته‌شدگان است. از سوی دیگر کمیته ملی امور اسرای یمن گفت که در ادامه کارشکنی های عربستان برای اجرای توافق تبادل اسرا، طرحی را که این کمیته قبل از ماه مبارک رمضان برای مبادله هزار اسیر ارائه داد، بی جواب گذاشته است.

کد مطلب: 109070
 
Share/Save/Bookmark
 


مهدی
۱۳۹۸-۰۳-۰۵ ۰۹:۰۶:۱۳
دمتون گرم