۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۱۴
 
 
شهر مورچگان

دانلود فيلم خانه مورچگان 


فيلمي که می بینید یک لانه مورچه‌ می باشد. برای مطالعه اینکه شهر مورچگان چه فرمی دارد محققان آنرا با سیمان رقیق پر کردند تا پس از خشک شدن شکل شهر را به خود بگیرد. آنها حدود سه روز متوالی مشغول ریختن سیمان بودند و بالغ بر ده تن سیمان حواله این شهر مورچگان کردند.
بعد از اینکه شهر از سیمان پرگشت و میلیون‌ها مورچه زنده به گور شدند، محققان شروع به کندن و بیرون آوردن این شهر از دل خاک شدند آن هم با بیل و کلنگ. اما به زودی پی بردند که کار با بیل و کلنگ پیش نمی رود، از همین رو با بولدزر و ماشین آلات ساختمانی كار را ادامه دادند.
بالاخره بعد از مدت زیادی این شهر سر از خاک بیرون آورد و شهر مورچگان همه را حیرت زده کرد. شهر مورچگان درست مانند شهر انسان‌ها می مانند، خیابان کشی دارد و در کنار هر خیابان مجتمع‌های مسکونی. این شهر مجهز به سیستم تهویه هوا بوده و مسیرهای شهر به گونه ای طراحی شده اند که کوتاه ترین مسیر حمل و نقل را برای مورچگان فراهم سازد. گویی معماری خلاق پشت همه این طراحی ها بوده است.
این شهر حاصل اراده و تصمیم گیری‌های تک تک مورچگان است. یعنی این مورچگان برای ساختن این شهر با هم از پیش هماهنگي نکردند و خود مطابق با نیاز طبیعی که در همه یکسان بوده است شروع به ساخت این شهر کرده اند و نتیجه شهری ارگانیک و دارای نظم است. این شهر ۵۰ متر مربع مساحت دارد و بیش از هشت متر در عمق زمین فرو رفته است. به طور کلی ۴۰ تن خاک از زیر زمین به سطح زمین توسط مورچگان حمل شده است که برابر خاک مورد نیاز ساخت دیوار چین است.

کد مطلب: 54
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۰-۰۵-۰۹ ۱۸:۵۱:۴۷
كارخوبي نيست چه خراب كردن خانه انسان يا خراب كردن لانه حيوان حسين گيلاني
mehrdad
۱۳۹۰-۰۵-۰۶ ۰۸:۴۵:۰۳
shayad khodavand khaste be vasileye mojoodi besyar koochektar az oo befahmanad ke ghabl az an ke ensanha hata royaye shahr neshinira dar sar beparvaranad ; khodavand bozorg in ghodrat va erade ra be moorcheha dade ta ma be azamate haghiri ke be an mibalim ra faramoosh karde va be asle khish bazgardim
علي
۱۳۹۰-۰۵-۰۱ ۱۸:۴۹:۱۱
اين است قدرت خداي متعال
خيلي جالب بود
۱۳۹۰-۰۴-۳۰ ۰۰:۳۶:۲۳
خسته نباشيد خيلي جالب وعبرت اموز بود
۱۳۹۰-۰۴-۲۸ ۱۹:۴۹:۴۸
ممنون جالب بود
نجفی
۱۳۹۰-۰۴-۲۸ ۱۰:۴۷:۰۳
هرچه تلاش کردم نتوانستم کلیپ را ببینم مشکل از چیست؟
۱۳۹۰-۰۴-۲۶ ۱۸:۲۷:۴۰
جالب بود ولی از سیاست روز انتظار است فیلم وتصویر سیاسی داشته باشد