داخلی گوناگون خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۴
 
 
تحليل اخبار روز
تحليل اخبار روز
 
یک مقام مسئول وزارت بازرگانی نیز تایید می‌کند که فروش گوشت با عنوان گوشت مخلوط که شامل گوشت بز و گوشت گوسفند بی‌کیفیت باشد اشکالی ندارد اما اگر گوشت بز را که مخلوط با گوشت گوسفند است بخواهند مجزا با عنوان گوشت گوسفند عرضه کنند یا گوشت بز را به جای گوشت گوسفند بفروشند تخلف است.
مدیرکل دفتر تامین و توزیع وزارت بازرگانی درادامه ...
نکند هنوز منتظرید ادامه اظهارات فلسفی و
دشمن شکن مدیرکل دفتر تامین و توزیع وزارت بازرگانی را در این ستون باز چاپ کنیم؟ نخیر! جای این سخنان گرانقدر اینجا نیست.ما خیلی همت کنیم همین چند سطر حکمت و فلسفه را تحلیل کنیم خودش خیلی است.
یک- فروش گوشت گوسفندی که در زمان حیات مانند بز سرش را تکان می دهد بلامانع است
دو- فروش گوشت بز به کسی که سرش را مثل گوسفند تکان می دهد اشکالی ندارد.
سه- فروش گوشت بز به جای گوشت گوسفند اشکال دارد اما فروش گوشت خر و گربه و امثال آن نه تنها اشکال ندارد بلکه ثواب هم دارد.
چهار- گوشت بز بدک نیست به شرط اینکه مجزا باشد و به شکل گوسفندوار به فروش نرسد.
مقام های مسئول وزارت بازرگانی آنقدر به شهروندان اهمیت می دهند كه حتی در روزهای تعطیل هم در راستای تفکیک جنسیتی، بزها و گوسفندها را از هم جدا می کنند.
در همین راستا برادر عباس قبادی-رییس سازمان بازرگانی استان تهران گفته: اگر بخواهند به جای گوشت گوسفندی، گوشت بز را عرضه کنند، این تخلف است. مثلا شما به قصاب می‌گویید گوشت می‌خواهم یک گوشتی به شما می‌دهد که ممکن است گوشت بز هم باشد اما زمانی كه شما می‌گویید من گوشت گوسفندی می‌خواهم اگر گوشت بز بدهد تخلف می شود.
ملاحظه می فرمایید؟ این برادر عباس قبادی با آن مقام مسئول وزارت بازرگانی توفیر دارد اما از آنجا که تمامی مقامات خدوم به سلامتی مردم فکر می کنند فلذا شبیه یکدیگر حرف زده اند و به خاطر همین تحلیل‌های ننجون هم شبیه همان تحلیل های قبلی است.
الف: کاسه کوزه ای را که می شود سر یک قصاب یک لا قبا شکست چرا باید سر مسئولان سازمان بازرگانی و دستگاه های ناظر بر واردات گوشت بشکنیم؟
ب:اصولا گوشت بز بلاتشبیه مثل چیزهای استکباری است فلذا مخلوطش ایراد ندارد اما اگر به صورت خالص عرضه شود آن وقت از مصادیق براندازی است و اشکال دارد.
در پایان این ستون فرمایش یکی دیگر از مسولان ارشد وزارت بازرگانی را عینا به نقل از خبرآنلاین تقدیم حضورتان می کنیم.اگر این بیانات را روی کاغذ بجوشانید و جوشانده اش را قبل از ناهار و بعد از شام بخورید هیچوقت مریض نمی شوید.باور نمی کنید؟ امتحانش مجانی است.
یدالله صادقی گفت: به نام بره نمی‌دهند، وگرنه بز هم چیزی از گوسفند است. بز هم که گوسفند است و غیر از گوسفند که نیست. مثلا گوشت وارداتی به چند نوع ران، قلوه‌گاه و مورد دیگر تقسیم‌بندی‌ می‌شود که اگر بخواهید آن را به تفکیک خرید کنید طبیعتا قیمت آن گران‌تر است و یکسری از آن هم ارزان‌تر است. وقتی همه این‌ها را که در یک پکیج با یک قیمت واحد عرضه می‌کنند،‌ آن وقت ارزان‌تر است.
کد مطلب: 67435
 
Share/Save/Bookmark