میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۳
 
 
صیاد؟ شناور چینی؟ شیب؟ بام؟
در خبرها آمده بود کشتی‌های صیادی "چین" وارد آب‌های کشور "هونولولو" شده‌اند و همینطور برای خودشان ماهی می‌گیرند...

در خبرها آمده بود کشتی‌های صیادی "چین" وارد آب‌های کشور "هونولولو" شده‌اند و همینطور برای خودشان ماهی می‌گیرند. در همین راستا با معاون سازمان دریانوردی هونولولو مصاحبه‌ای انجام داده‌ایم که از نظرتان می‌گذرد.
حقیقت دارد کشتی‌های صیادی چینی وارد آب‌های شما شده‌اند و میلیون‌ها قطعه ماهی صید کرده‌اند؟
بنده این خبر را به شدت تکذیب می‌کنم. اولا این کشتی‌ها در اجاره "دولت تدبیر و امیدواری" هونولولو هستند و ثانیا خودمان از آنها خواهش کردیم که ماهی بگیرند و ثالثا میلیون‌ها قطعه هم نیست و طفلکی‌ها اندازه قوت روزانه ماهی می‌گیرند. ولی در خبرها آمده که تا عمق دویست متری می‌روند زیر آب و با تجهیزات مدرن روزانه میلیون‌ها قطعه ماهی صید می‌کنند.
حرف شما درست است اما منافاتی با حرف بنده ندارد. به هر حال چین یک میلیارد و خرده‌ای جمعیت دارد و قوت روزانه آنها با قوت روزانه ما خیلی فرق دارد.
چرا چنین اجازه‌ای به چینی‌ها داده‌اید؟
چین کشور دوست و برادر ماست. رفیق ماست.جیگر ماست. عشق ماست. از تمام دنیا فقط همین چین برای ما مانده و شما قصد دارید با جوسازی رابطه ما را بهم بزنید.
پس تکلیف رزق و روزی صیادان خودتان چه می‌شود؟
صیادان ما کوفت بخورند. درد بخورند. زهرمار بخورند. صیادان ما دیگر خیلی پررو شده‌اند. دیروز یکی از صیادان خودمان را دیدم که با یک قلاب ماهیگیری داشت دریا را غارت می‌کرد. ما برنامه داریم که با این غارتگران برخورد کنیم.

کد مطلب: 105759
 
Share/Save/Bookmark