میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۳۷
 
 
پایان جنگ رویانیان و مانوئل چه خواهد شد؟
پایان جنگ رویانیان و مانوئل چه خواهد شد؟
 

سرمربی پرتغالی سرخپوشان اعلام کرد که با فسخ قرارداد با باشگاه پرسپولیس مخالف است و این خبر به معنای اعلام ادامه همکاری از سوی خوزه است. در این صورت باشگاه پرسپولیس فقط دو راه پیش پای خود دارد. یا اینکه با مربی پرتغالی تا پایان فصل ادامه دهد که احتمالش بسیار ضعیف است و یا کل رقم قرارداد دو و نیم میلیون دلاری خوزه را بدهد و وی را راهی کشورش کند.
به گزارش سایت فردا، ناكامي‌هايي كه در نيمه نخست فصل بر پرسپوليس گذشت، شروعي بود براي يك تغيير تازه كه اگر چه هنوز به سرانجام نرسيده اما تا اينجاي كار، پر از شايعه و دردسر بوده است. از انتخاب جانشين خوزه گرفته تا راندن خود او از فوتبال ايران كه انگار از بركناري اين مربي سخت‌تر است. با اين‌همه، رویانیان هيچ شانسي را براي بازگشت او نگذاشته و مي‌گويد كه همه اختيارهاي فني را به گل محمدی سپرده و آخر فصل هم از خود او جواب مي‌خواهد. اما رفتن مانوئل خوزه به معنای پرداخت هزینه ای گزاف به این مربی پرتغالی است.
از سوی دیگر سرمربی پرتغالی سرخپوشان اعلام کرد که با فسخ قرارداد با باشگاه پرسپولیس مخالف است و این خبر به معنای اعلام ادامه همکاری از سوی خوزه است. در این صورت باشگاه پرسپولیس فقط دو راه پیش پای خود دارد. یا اینکه با مربی پرتغالی تا پایان فصل ادامه دهد که احتمالش بسیار ضعیف است و یا کل رقم قرارداد دو و نیم میلیون دلاری خوزه را بدهد و وی را راهی کشورش کند.

۲۳۵ میلیون برای هر مسابقه!
در این بین با يك حساب سرانگشتي مي توان گفت كه كادر فني ناموفق پرسپوليس به طور متوسط براي هر مسابقه‌اي كه روي نيمكت نشستند، بيش از ۲۳۵ ميليون تومان دريافت كردند. اگر حساب و كتاب را به شكل دقيق‌تر انجام دهيم، بايد گفت به طور متوسط سه مرد پرتغالي از هر بازي بيش از ۲۵۰ ميليون به جيب زدند تا در نهايت پرسپوليس پرمهره و كهكشاني را بحران‌زده در رتبه دوازدهم جدول تحويل بدهند و بروند!
اين خارجي‌ها در يك نيم‌فصل درست مانند سرمربي خارجي قبلي يعني دنيزلي در يك نيم فصل تيم را دوازدهم تحويل دادند و رفتند. اگر دلارهايي كه پرسپوليس در مجموع دو نيم‌فصل براي سرمربي‌هاي تركيه‌اي و پرتغالي هزينه كرد و نتيجه نگرفت را به شكل دقيق محاسبه كنيم، متوجه مي‌شويم چه ميزان دلار بي‌خود و بي‌جهت از كشور خارج شد و دستاوردي پشت آنها نبود.

در نشست سه نفره چه گذشت؟
تنها نکته ای که رویانیان قبل از رو در رو شدن با اعضای کمیته فنی تصورش را نداشت، تن دادن به مسئله ورود پروین در مسائل فنی بود و در همنشيني با اعضاي كميته فني بود كه به ناچار به آن تن در داد. اتفاقي كه با ابراز تمايل شخص پروين براي حضور در تمرين‌ها، مي‌رفت كه دردسرساز شود و يحيي هم مدعي شد كه به هيچ‌كس حتي علي پروين، اجازه دخالت در كارش را نخواهد داد.
از سوی دیگر از پلاکاردهای نصب شده از سوی هواداران باشگاه پرسپولیس در ورزشگاه درفشی فر به راحتی می شد به این نکته دست یافت که نظر طرفداران پرسپولیس درباره بازگشت پروین چیست.
از سوی دیگر همين بگومگوهاي غيردوستانه پروین و گل محمدی، مديرعامل را مجاب كرد که طرفین را دور یک میز نشانده و میان آنها تعامل ایجاد کند. اين اتفاق هم چهارشنبه شب هفته گذشته رخ داد و رويانيان، پروين و يحيي براي بيش از دو ساعت به گفت‌وگو نشستند. ابتدا رويانيان از انتظاراتش گفت و بعد يحيي كه حمايت مديرعامل را هم با خود داشت از اختيارهاي به حق خود صحبت کرد. در آخر هم قرار شد يحيي گل‌محمدي با همان اختيار تامي كه طلب كرده بود درباره دستيارانش و بازيكنانش و ديگر مسائل فني پرسپوليس تصميم بگيرد و علي پروين هم در عين متمركز بودنش روي تيم، نظراتش را تنها در قالب مشورت و از كانال كميته فني كه مديرعامل هم روي آن نظارت خواهد داشت به گوش كادر فني برساند.

کد مطلب: 78929
 
Share/Save/Bookmark