میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۱۱
 
 
باور كنيم يا باز هم...
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: از مسئولان اقتصادی بخواهید، من همه راه‌ها را رفته‌ام، پرسپولیس آماده است که...

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: از مسئولان اقتصادی بخواهید، من همه راه‌ها را رفته‌ام، پرسپولیس آماده است که به بخش خصوصی واگذار شود. از آقای وزیر اقتصاد و آقای وزیر محترم ورزش خواهش می‌کنم، اجازه دهید که امسال پرسپولیس واگذار شود.همه کارها را کردیم و از اول امسال هم می‌توانستیم خصوصی‌سازی کنیم.
معاون حقوقی، امور مجلس و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: حداقل ۳۰ درصد سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا پایان سال جاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود و تا پایان سال ۹۲ این دو باشگاه به طور کامل به بخش خصوصی واگذار خواهند شد.
یک مقام مسئول از بررسی اساسنامه دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در هیئت واگذاری خبر داد و گفت: واقعیت این است واگذاری سهام این دو باشگاه از مدت ها قبل مطرح بوده ولی این اقدام به نظر مکتوب وزیر ورزش و ارسال آن به مراجعی چون وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی بستگی دارد. در صورت دریافت نظر مساعد و مثبت وزیر ورزش به عنوان متولی اصلی ورزش، هيئت واگذاری می تواند در مورد زمان و نحوه واگذاری و فروش خرد یا بلوک این دو باشگاه تصمیم‌گیری کند. دراین میان قیمت گذاری سهام این دو باشگاه کاری ندارد.
*****
بيش از ۳ سال از روزي كه رئيس جمهور دستور واگذاري دو باشگاه پرطرفدار ايران به بخش خصوصي (همان مردم) را داد مي گذرد. منظورم همان ۲۶ ارديبهشت است كه اين خبر روي خروجي خبرگزاري ها قرار گرفت.
همان روز گزارش يك صفحه ورزشي روزنامه به همين موضوع اختصاص پيدا كرد و اتفاقا مطلبي را هم بنده نگاشتم. در ابتداي مطلب آمده بود:
"روز گذشته خبرگزاري دولتي ايرنا خبري را در بالاي صفحه ورزشي و حتي سياسي خود قرار داد كه در صورت وقوع مي تواند يك اتفاق خوب براي ورزش كشورمان باشد. متن خبر حكايت از تصميم چندباره براي واگذاري دو باشگاه مردمي استقلال و پرسپوليس به طرفداران دو تيم داشت."
از آن زمان بيش از ۳ سال گذشته و كمتر از يك سال ديگر عمر دو دوره رياست جمهوري آقاي احمدي‌نژاد هم به پايان مي‌رسد، اما همچنان وعده هايي مبني بر خصوصي‌سازي دو باشگاه به گوش مي‌رسد.
وعده هايي كه شبيه وعيد‌هاي قبلي است و تقريبا باز هم دل هواداران را شاد نمي‌كند.
به هرحال علي رغم زيان ده بودن اين دو باشگاه و علي رغم حاشيه هاي فراوانش بعيد به نظر مي‌رسد كه مسئولان دولتي (حال هر دولتي باشد) بتوانند از اين دو تيم دل بكنند و قيد تيمداري را بزنند.
به هرحال پتانسيل و نيروي مردمي كه پشت سر اين دو تيم حضور دارد، باعث مي‌شود كه هيچكس دلش نخواهد اين دو تيم را از دست بدهد، حتي اگر هرساله بر هزينه هاي ميلياردي‌شان اضافه شود.
اگر قرار بر تحقيق بيشتر در اين خصوص باشد، كافي است عبارت "خصوصي‌سازي استقلال و پرسپوليس" را در يكي از موتورهاي جست‌وجوگر تايپ كنيد تا متوجه ميزان اظهارنظرهاي مختلف در اين زمينه شويد. اظهاراتي كه تا امروز جنبه عملي و كاربردي نداشته و فقط براي ثبت بر صفحات رسانه ها و شايد مطرح شدن نام برخي‌ها عنوان شده است.

کد مطلب: 75229
, مولف : مهدي رجبي
 
Share/Save/Bookmark