میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۲
 
 
امامی کاشانی در نماز جمعه تهران:
مساله بنزین نباید تبدیل به یک بحران اقتصادی شود

امام جمعه موقت تهران گفت: مساله بنزین یک تصمیمی است که دولت و مجلس با مشورت فرهیختگان حوزه اقتصاد گرفتند ولی باید به اجرای این تصمیم توجه داشت تا تبدیل به یک بحران نشود.
آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با بیان اینکه سالروز ولادت پیامبر اسلامی(ص) و امام جعفر صادق علیه السلام است، اظهار کرد: پیامبر اعظم مقتدایی معصوم بود. پیامبر اکرم قبل از اینکه حاکم اسلامی و پیامبر باشد تجلی همه اسماء الهی بود و تمام وجود مبارکش نور و اخلاق حسنه بود.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: در جامعه ما قلب‌ها و گفتارها و دل‌ها چگونه است؟ ما باید شبیه پیامبر باشیم. متاسفانه تهمت، دروغ، آبرو بردن، کنجکاوی از عیب‌ها، در جامعه ما رواج دارد.
وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: مسئله بنزین آنطور که برای بنده نقل کردند تصمیمی است که دولت و مجلس با مشورت فرهیختگان و دست اندرکاران حوزه اقتصادی گرفتند و اتخاذ کردند ولی باید به ساز و کار اجرای این تصمیم توجه کرد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: کسی که میوه می‌فروشد و کسی که کالا و جنس می‌فروشد، باید بداند که گرانی بنزین نباید موجب افزایش قیمت کالاها و میوه شود و در قیمت همه کالاها اثر بگذارد، باید انصاف وجود داشته باشد. وی تاکید کرد: باید در اجرای این تصمیم دقت کرد. افراد نباید به دنبال این باشند که حال که بنزین گران شد، همه چیز گران شود و بحران بوجود بیاید.
آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به هفته وحدت گفت: پیامبر اسلام در حدیثی می فرمایند؛ اگر مسلمانان از یکدیگر کینه نداشته باشند و با هم صمیمی باشند دشمن بر آنها مسلط نخواهد شد.
وی اظهار داشت: به فرمایش رهبر عزیز انقلاب در جمع مهمانان مجمع تقریب، دشمنان کار نظامی نمی‌کنند بلکه در مراکز تصمیم گیری نفوذ کرده و کار خود را پیش می‌برد، این سلاح برنده‌تر است. آیت‌الله امامی کاشانی ادامه داد: دشمن به سراغ حاکمان برخی کشورهای اسلامی و عربی می‌رود و با آنها صحبت می‌کند، دشمن مخالف اسلام است، برای آنها سنی و شیعه مطرح نیست. آنها با خدا می‌جنگند، کشور یمن را اینگونه بمباران می‌کنند و مردم فلسطین را به شهادت می‌رسانند. امام جمعه موقت تهران گفت: پیامبر اسلام می‌فرماید جهان اسلام نباید نسبت به یکدیگر کینه داشته باشند و باید با یکدیگر صمیمی باشند، پیامبر اکرم می خواهند که دلها با هم صمیمی باشند، اگر در برخی اعتقادات اشتراک وجود ندارد، مهم این است که صمیمیت بین مسلمانان باشد. آیت الله امامی کاشانی افزود: یکی از نقشه های دشمنان نظام این است که بگویند جمهوری اسلامی معتقد است یهودیان نباید وجود داشته باشند، این در حالی است که در جمهوری اسلامی چنین اعتقادی وجود ندارد، آیات زیادی در قرآن در مورد یهودیان وجود دارد. امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: مسئله دیگری که بین شیعیان و اهل سنت وجود دارد مسئله حضرت مهدی علیه السلام است. در حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده است که فرمودند روزگاری خواهد رسید که مشکلات، اضطراب‌ها و گرفتاری ها آنقدر زیاد می شود که امت اسلام را به سختی می‌اندازد. آن زمان است که جهان اسلام به فریاد خواهد رسید و فرزند من حضرت مهدی علیه السلام را فریاد خواهد کرد و او همه عالم را خواهد گرفت. بهترین انسانها کسانی هستند که وقتی حجت خدا غایب است به آن حضرت اعتقاد داشته باشند و امید داشته باشند و فرج را بخواهند بنابراین دنیا، دنیای استکبار و تسلط دشمنان است ولی آینده روشن است. جهان اسلام باید به این آینده نگاه کند و زمینه ظهور حضرت را فراهم نمایند.

کد مطلب: 111590
 
Share/Save/Bookmark