میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۱
 
 
جنایت سعودی در مرکز درمانی حجه
جنایت سعودی در مرکز درمانی حجه
 

در ادامه جنایات ضد بشری متحدان آمریکا، جنگنده‌های رژیم سعودی در حمله‌ای وحشیانه ضمن نادیده گرفتن قوانین حقوق بشر، یک مرکز درمانی در استان حجه یمن را بمباران کردند.
طبق اعلام رسانه‌های یمنی، این مرکز درمانی که توسط سعودیها هدف قرار گرفت در منطقه «مستبا» واقع شده است.
از سوی دیگر، جنگنده‌های رژیم سعودی از شب گذشته تاکنون طی چند نوبت مناطق مختلف استان الحدیده را نیز بمباران کرده‌اند. در واکنش به جنایات سعودی، نیروهای مقاومت یمن طی یک عملیات بی‌سابقه کنترل تعدادی از روستاهای جنوب عربستان را به دست گرفته و ۳ هواپیمایی جاسوسی این کشور را ساقط کردند. نیروهای مسلح یمن با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور موفق شدند طی یک عملیات منحصر به فرد کنترل تعدادی از روستاها و مواضع عربستان را در منطقه جیزان واقع در جنوب این کشور به دست بگیرند.
در این بیانیه آمده است: پیروزی بزرگ نیروهای یمنی در جنوب عربستان و به دست گرفتن کنترل چند روستا و برج‌های مراقبت در جیزان نتیجه یک عملیات نظامی گسترده بود. در ادامه این بیانیه تاکید شده است: نیروهای یمنی موفق شدند کنترل برج‌های ام بی‌سی و الرقعه و روستای قنبوره و القیمه واقع در خاک عربستان را به دست گرفته و تعدادی از تجهیزات نظامی نظامیان سعودی را منهدم کنند. نیروهای یمنی همچنین موفق شدند کنترل روستاهای الضبیره و العمدان را به دست گرفته و در ادامه عملیات خود ۳ فروند هواپیمای جاسوسی عربستان را در جیزان ساقط کنند.
این عملیات بی‌سابقه و گسترده همزمان با سالگرد جنایت حمله ائتلاف متجاوز سعودی به یک سالن بزرگ در یمن و کشته شدن صدها یمنی صورت گرفت. محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن گفت: کشورهای متجاوز مانع حل مشکل سقوط ارزش ریال (پول ملی یمن) از طریق راه‌حل ارائه شده، هستند.
الحوثی افزود: راه‌حل ارائه شده شامل درخواست سازمان‌های بین المللی درخصوص انتقال مبالغ اختصاص داده شده به یمن به بانک مرکزی این کشور به جای دیگر بانک‌هاست. وی تاکید کرد که مانع‌تراشی دشمن این است که مانع ارسال درآمدهای مالی یمن به بانک مرکزی در صنعا شده و خواستار واریز پول به شعبه آن در عدن هستند.
الحوثی تصریح کرد که کشورهای متجاوز (عربستان و امارات) جنگ اقتصادی علیه یمن را آغاز کرده‌اند و آتش‌بس اقتصادی را که ولد الشیخ (نماینده سابق سازمان ملل در یمن) پیشنهاد داده بود، نپذیرفتند و با درخواست انتقال پول به عدن مانع حل مشکل سقوط ریال شدند. وی ادامه داد: کشورهای متجاوز مدعی کمک ۱۱.۱۸ میلیارد دلاری به یمن هستند، این پول کجاست، در کدام بانک، چه کسی آن را به سرقت برده، چرا مانند دوران قبل از انتقال بانک مرکزی به عدن ، ثبات ارزش ریال یمن را حفظ نمی‌کنند. کمیته عالی اقتصادی یمن در نشست فوق‌العاده دیروز خود به ریاست مهدی المشاط رئیس شورای سیاسی این کشور، آخرین تحولات اقتصادی و جنگ اقتصادی دشمن علیه یمن را بررسی کرد.
المشاط، اقدام مزدوران عربستانی طرفدار دولت مستعفی و فراری یمن به چاپ غیرقانونی پول را که منجر به تشدید بحران انسانی و افزایش قیمت‌ها و سقوط ارزش ریال یمن شده، محکوم کرد.

کد مطلب: 106361
 
Share/Save/Bookmark