میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۴۲
 
 
اين خبر واقعي است پرسپولیس برد!
اين خبر واقعي است پرسپولیس برد!
 

شاگردان مانوئل خوزه در دهمین نبرد خود در رقابت‌های لیگ دوازدهم در ورزشگاه خالی از تماشاگر توانستند با تک گل مهدی مهدوی کیا نخستین پیروزی داخل خانه و دومین پیروزی خود در دفتر رقابت‌های لیگ دوازدهم را جشن بگیرند تا پس از هشت هفته ناکامی طعم شیرین پیروزی را تجربه کنند،پیروزی برابر آلومینیوم هرمزگان سرخپوشان میلیاردر را از قعر جدول جدا کرد تا آنها پس از چند هفته قعر نشینی روی پله سیزدهم جدول قرار گیرند،هرچند که هنوز تیم فوتبال پرسپولیس نقاط ضعف بسیار زیادی را در ترکیب خود احساس می‌کند.

شرح بازی:
پرسپولیس بعد از شکست در فولادشهر، بی هیچ تغییری نسبت به بازی قبلی به زمین آمده بود. مانوئل ژوزه باز هم نیلسون را به گردان ترجیح داده بود، در خط دفاعی با سه مدافع تیمش را ارنج کرده بود و ماهینی و معدنچی هم پیستون های راست و چپ این تیم بودند.
در خط میانی نقی زاده جوان و مهدوی کیا دو هافبک دفاعی بودند که کمی جلوتر از آن ها محمد نوری بازی می کرد. جواد کاظمیان و هادی نوروزی هم دو مهاجمی بودند که در ترکیب اصلی قرار گرفته بودند تا باز هم دو مهاجم ملی پوش پرسپولیس، محمد قاضی و کریم انصاری فرد روی نیمکت باشند. در واقع تنها تغییر مهم پرسپولیس، ورود انصاری فرد به جمع ۱۸ نفر اصلی بود و باز هم خبری از علی کریمی نبود. بیست دقیقه ابتدایی بازی، یکی از کسل کننده ترین شروع های ممکن برای یک بازی فوتبال بود. در این دقایق توپ اغلب در یک سوم میانی لگد می خورد و بعد از دو سه پاس صحیح و یک اشتباه، نوبت حریف بود که همین کار را تکرار کند. در نیمه اول کاظمیان که از سوی ماهینی حمایت می شد، یکی دو بار در گوشه زمین صاحب توپ شد اما سانترهای او هم موقعیتی خلق نکرد. در تیم آلومینیوم هم اکبر میثاقیان تیمش را به استفاده از فضای خالی پشت ماهینی ترغیب می کرد، یعنی جایی که ناصحی باتجربه در آنجا حاضر بود. بعد از گل، پرسپولیس با یک شوت و آلومینيوم با یک ضربه سر خطرهای نصفه نیمه ای به وجود آوردند اما باز هم بیشتر دقایق بازی در یک سوم میانی دنبال می شد. یکی از نکات گفتنی نیمه اول، تعویض زودهنگام معدنچی و ورود قاضی به زمین بود که نشان می داد مربی پرتغالی پرسپولیس ابداً از بازی پیستون چپ خود راضی نیست.
در نیمه دوم، پرسپولیس روی حرکات جواد کاظمیان و تحرک قاضی، وضعیت بهتری در هنگام حمله پیدا کرد و یکی دو بار موقعیت آن را داشت که نتیجه را دو برابر کند. اما در این تیم، محمد نوری همان هافبک سردرگم و پراشتباه بازی های گذشته بود. شاگردان اکبر میثاقیان هم که اصرار زیادی به حرکات ناصحی داشتند، در حمله آنقدر پرتعداد نبودند که خط دفاعی قرمزها را وادار به اشتباه کنند. در دقایق پایانی آلومینیوم با ارسال های بلند و اوت های دستی روی دروازه میزبان فشار آورد که پرسپولیسی ها با تجمع در یک سوم دفاعی، توپ ها را دفع کردند.
شرح گل: پرسپولیس ۱-۰: پرسپولیس در جناح چپ و از نزدیکی نقطه کرنر صاحب ضربه ایستگاهی شد. در حالی که انتظار می رفت مهدوی کیا این توپ را روی دروازه سانتر کند، کاپیتان پرسپولیس دروازه را نشانه گرفت و با اشتباه روشنگر، گل قرمزها رقم خورد.

کد مطلب: 77146
 
Share/Save/Bookmark