میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
مصاحبه ظریف با سی.بی.اس:
آغازکننده جنگ در منطقه، پایان‌دهنده آن نخواهد بود

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با شبکه سی.بی.اس. خطاب به آمریکا هشدار داد اگر جنگی را در منطقه آغاز کند، پایان‌بخش آن واشنگتن نخواهد بود.
مارگارت برنان مجری سی.بی.اس در این مصاحبه از ظریف پرسید: آیا مطمئن هستید که می‌توانید از وقوع یک جنگ جلوگیری کنید؟ ظریف نیز پاسخ داد: نه، من مطمئن نیستم که می‌توانیم از وقوع جنگ جلوگیری کنیم اما مطمئنم هر کسی که این جنگ را شروع کند، پایان دهنده آن نخواهد بود.
وی در پاسخ به سوال برنان برای توضیح بیشتر درباره این جمله خود، تصریح کرد: یعنی این جنگ محدود نخواهد بود. مجری سی.بی.اس سپس از ظریف پرسید آیا صدور روادید برای او جهت حضور در نیویورک را علی‌رغم تحریم بودن، نشانه‌ای از تمایل آمریکا جهت مذاکره می‌داند و او نیز گفت: «نه ضرورتا! زیرا ایالات متحده مجبور است به عنوان میزبان مقر سازمان ملل برای هیأت‌های کشورهای عضو روادید صادر کند».
ظریف در پاسخ به این سوال که ایران، ارسال تجهیزات و نیروی نظامی از سوی آمریکا به عربستان سعودی را چگونه تفسیر می‌کند، تاکید کرد: «به نظر من اینگونه خودنمایی‌ها فایده‌ای ندارد. به نظرم، چیزی که [به بهتر شدن اوضاع] کمک می‌کند، پایان دادن به جنگ یمن است». برنان که گویا از جمله ظریف جاخورده بود، پرسید: به نظر شما این خودنمایی است؟! و ظریف نیز پاسخ داد: به نظر من خودنمایی است.

کد مطلب: 110889
 
Share/Save/Bookmark