میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۳ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۳:۰۴
 
 
فوتسال استقلال در گردوغبار فوتبال گم ‌شده
با صعود پيروزي به رقابتهای لیگ برتر فوتسال باشگاههای کشور این امیدواری بوجود آمد که فصل آینده این رقابتها جذابیت ویژه ای برای علاقمندان داشته باشد اما غیبت رقیب همیشگی قرمزها که ظاهرا قرار هم نیست بزودی برگردد، این امیدها را کم رنگ کرده است.
بازگشت پيروزي به لیگ برتر فوتسال اتفاقی خجسته برای فوتسال کشور است و می تواند گرمابخش مسابقات لیگ در فصل آینده باشد. حضور دوباره پيروزي در لیگ برتر فوتسال به همان اندازه که مایه خوشحالی جامعه فوتسال شد، تاسف علاقمندان و پیشکسوتان باشگاه استقلال را به دنبال داشت. البته نه به خاطر صعود تیم رقیب بلکه از خلاء تیم محبوب خود در لیگی که هنوز هم عنوان پرافتخارترین تیم را در آن یدک می کشد.استقلال که لیگ برتر فصل 85 را با مشکلات مالی بسیار پشت سرگذاشت در فصل 86 به دلیل نقض قانون و ارسال نکردن به موقع مدارک فرصت حضور در بین لیگ برتری‌های فوتسال را از دست داد و حضورش در این عرصه پایان یافت. تیم فوتسال استقلال هم مانند تیم های کشتی، والیبال و... این باشگاه زیر سایه فوتبال ماند و فراموش شد، فراموش برای همیشه.
آبی‌پوشان که سال‌های پایانی دهه 70 و آغاز دهه 80 با حضور ستاره‌هايی چون محمدرضاحیدریان، امیر و وحید شمسایی، رضا ناصری، سیامک داداشی، کاظم محمدی، عزیز ملازم و ... در فوتسال ایران آقایی می‌کردند، امروز جایی در لیگ دسته اول فوتسال هم ندارند و شاهد درخشش برخی از این بازیکنان در تیم‌های دیگر به ویژه تیم رقیب هستند.وحید شمسایی، بهترین بازیکن فوتسال آسیا که خود روزی عضو تیم فوتسال استقلال بوده است، در خصوص غیبت این تیم در لیگ برتر فوتسال گفت: " صددرصد جای استقلال در لیگ برتر فوتسال خالی است. امروز حضور پيروزي رونق بخش لیگ برتر فوتسال شده است و اگر استقلال هم بیاید، تنور فوتسال ما گرم‌تر می‌شود. فوتسال ایران نیاز به این تیم‌های باریشه و قدمت دارد و باید زمینه حضور آنها در مسابقات لیگ فراهم شود".
ستاره فوتسال ایران در ادامه بازی در تیم استقلال را از افتخارات خود خواند و گفت: "زمانی که برای بازی در تیم استقلال انتخاب شدم، برایم حضور در این تیم مهمتر از مبلغ قرارداد بود و پولی که از استقلال قرار بود، بگیرم در اولویت بعدی قرار داشت". شمسایی به استقلال آمد و نزدیک سه سال در این تیم بود. او به دو قهرمانی و یک نایب قهرمانی با این تیم رسید. درخشید و برای خود اسم و رسم پیدا کرد. مانند خیلی های دیگر که استقلال آنها را به فوتسال کشور معرفی کرد. تعدادشان کم نیست، محمد هاشم زاده، جواد اصغری مقدم و ... امروز خلاء استقلال در لیگ احساس می شود. استقلالی که بازیکن ساز باشد و همچون گذشته اسکلت اصلی تیم ملی را بسازد.
پرافتخارترین بازیکن فوتسال ایران در این خصوص گفت: "قطعا آمدن استقلال شرایط لیگ را بهتر می کند و رقابت را جدی تر. من همین جا از آقای آشتیانی مدیرعامل باشگاه استقلال خواهش می کنم به فوتسال استقلال هم مانند زمان آقای فتح الله زاده بها بدهند و این تیم را راه اندازی کنند".بدون شک حضور استقلال چراغ فوتسال را روشن‌تر و بازیهای لیگ را گرم‌تر می کند. اما باید دید آیا این باشگاه شرایط حضور دوباره در سطح اول فوتسال کشور را دارد؟ آیا مدیران باشگاه استقلال تمایلی به حضور در این عرصه دارند؟ آیا برای آنها "فوتسال" هم به اندازه "فوتبال" اهمیت دارد و سئوالاتی از این دست که بهترین پاسخگو برای آنها امیررضا واعظی آشتیانی، مدیرعامل باشگاه استقلال است.
امیررضا آشتیانی پاسخی داد که مشخص می کند، فعلا در برنامه های او و باشگاه استقلال جایی برای فوتسال گنجانده نشده است. او به مهر گفت: " در حال حاضر برنامه‌ای برای تشکیل و راه اندازی تیم فوتسال استقلال نداریم و فصل آینده در این بخش فعالیت نخواهیم کرد".مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص دلایل عدم فعالیت در این رشته ورزشی فوتسال نیز گفت: از آنجائیکه بودجه لازم برای راه اندازی تیم فوتسال را نداریم، در این بخش وارد نمی شویم، چرا که باید با برنامه و سرمایه گذاری مناسب در این بخش فعالیت کنیم".
اینکه باشگاه استقلال نمی خواهد بدون برنامه و سرمایه در فوتسال فعال باشد، بدون شک بهتر از فعالیت چشم بسته و بی هدف در این عرصه است. ظاهرا باشگاه استقلال صرفا به دنبال حضور در لیگ برتر نیست و می‌خواهد همچون یک مدعی در این وادی وارد شود.با این شرایط این فصل هم استقلال را در لیگ برتر و دسته اول فوتسال نخواهیم دید و منتظر می مانیم تا روزی که بودجه فراهم شود و شرایط مهیا که آبی پوشان را در فوتسال ایران ببینیم.
کد مطلب: 40768
 
Share/Save/Bookmark