میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۲
 
 
استمرار بحران کرونای انگلیسی برای اروپا
پنها‌ن‌کاری انگلیس مرز فرانسه را به آشوب کشید

در حالی پنهان‌کاری انگلیس در اعلام کرونای جدید بحران‌های بسیاری را برای مردم این کشور و سایر کشورها به همراه داشته است که در ادامه پیامدهای این پنهان‌کاری هزاران راننده‌ کامیونی که در سه روز گذشته به دلیل بسته شدن مرز بین انگلیس و فرانسه بیرون شهر مرزی دوو گرفتار و سرگردان شده‌اند، امروز چهارشنبه با ماموران پلیس دست به گریبان شدند.
بیش از دو هزار و ۸۰۰ کامیون باری از یکشنبه گذشته بیرون شهر دُوِر در اتوبان ام ۲۰ پشت مرزهای فرانسه صف کشیده‌اند. فرانسه در پی شناسایی گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس مرزهای خود را به روی مسافران از این کشور بست.گِرَنت شَپس وزیر حمل و نقل انگلیس در توییتی نوشت: "پیشرفت خوبی داشتیم و در مورد مرزها با دولت فرانسه به توافق رسیدیم." با این حال وزیر حمل و نقل فرانسه تاکید کرده تمام مسافرانی که از انگلیس برای ورود به این کشور دلیل موجهی دارند باید ۷۲ ساعت قبل از سفر تست کرونا انجام دهند.این بدین معناست که تمام رانندگان باید در روزهای آینده تست کرونا انجام دهند تا مجوز خروج از انگلیس را دریافت کنند. اینکه این عملیات چگونه انجام خواهد شد و دقیقا چقدر طول خواهد کشید هنوز مشخص نیست.سایر کشورهای اروپایی نیز پس از شناسایی گونه جدید و جهش یافته ویروس کرونا که گفته می‌شود ۷۰ درصد از نوع قبل سریع‌تر منتشر می‌شود مرزهای خود را به روی انگلیس بسته‌اند.در حالی که مقام‌های رسمی انگلیس گفته‌اند که مواد غذایی کافی در فروشگاه‌ها وجود دارد ولی گروه‌های صنعتی نسبت به کمبود برخی مواد غذایی تازه از هفته آینده هشدار می‌دهند.این در شرایطی است که برخی فروشگاه های بزرگ زنجیره‌ای بریتانیا نسبت به کمبود میوه و سیبزیجات طی روزهای آینده هشدار داده‌اند. سوپرمارکت های بریتانیا به خاطر محدودیت های کرونایی با رشد فزاینده تقاضای کریسمس روبرو شده‌اند. در حالی که نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونای انگلیسی در اروپا در حال افزایش است رویترز از عبور تعداد قربانیان ویروس کرونا در اروپا از ۵۰۰ هزار نفر خبر داد.حدود ۳۰ درصد از قربانیان ویروس کرونا در جهان از اروپا هستند و شمار قربانیان این ویروس در اروپا طی ماه‌های اخیر افزایش داشته اشت.از زمانی که اولین قربانی ویروس کرونا در فرانسه در ماه فوریه گذشته گزارش شد تا زمانی که تعداد قربانیان ویروس کرونا در اروپا به ۲۵۰ هزار نفر برسد تقریبا ۸ ماه به طول انجامید اما تنها ۶۰ روز زمان نیاز بود تا قربانیان ویروس کرونا در اروپا از ۲۵۰ هزار نفر به ۵۰۰ هزار نفر برسد.تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر جهان به حدود ۷۷ میلیون و پانصد هزار نفر رسیده و تعداد قربانیان این ویروس نیز از یک میلیون و ۷۱۰ هزار نفر فراتر رفته است.
در این میان رئیس‌جمهور اوکراین از سفر رسمی همتای فرانسوی‌اش به کی‌یف پس از کاهش شیوع ویروس کرونا خبر داد. دفتر ریاست جمهوری اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه قصد دارد به محض کاهش شیوع ویروس کرونا، یک دیدار رسمی از اوکراین انجام دهد.دفتر ریاست جمهوری اوکراین با اشاره به گفتگوی تلفنی ولودمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین با همتای فرانسوی خود اعلام کرد امانوئل مکرون قصد خود را برای سفر رسمی به اوکراین پس از کاهش شیوع ویروس کرونا تایید کرد.
از سوی دیگر «آنتونی فائوچی» عضو ارشد کارگروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا از مردم آمریکا خواست اینطور فرض کنند که ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی وارد ایالات متحده شده است.رئیس موسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در مصاحبه با برنامه «صبح بخیر آمریکا» شبکه «ای‌بی‌سی» اعلام کرد، «قطعا محتمل» است که نسخه جهش یافته ویروس کرونا وارد آمریکا شده باشد.
آنتونی فائوچی تصریح کرد: «وقتی شما این حجم از شیوع و گسترش را در یک جا شبیه به بریتانیا را دارید، واقعا باید اینطور فرض کنید که همین حالا در همین جا (ایالات متحده آمریکا) هم وجود دارد. البته این (نسخه جهش یافته از کرونا) کرونای غالب نیست اما من تعجب نخواهم کرد اگر همین حالا اینجا باشد».

کد مطلب: 116586
 
Share/Save/Bookmark