میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۰۷
 
 
هفته اول از دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد
دوئل انتقامی پرسپولیس- ثامن در سبزوار
دوئل انتقامی پرسپولیس- ثامن در سبزوار
 

هفته اول از دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد امروز با برگزاری ۴ دیدار در شهرهای سبزوار، تنکابن و ساری پیگیری می شود.
هفته اول از دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد در حالی امروز با برگزاری ۴ دیدار در شهرهای سبزوار، تنکابن و ساری پیگیری می شود که به نظر می رسد نتایج این هفته تا حدود زیادی معادلات تیم های صعود کننده به مرحله پایانی را مشخص خواهد کرد.

پرسپولیس در اندیشه انتقام
مهم ترین و حساس ترین دیدار این هفته در گروه اول برگزار می شود جایی که تیم ثامن الحجج (ع) در سبزوار میزبان پرسپولیس جویبار است. شاگردان غلامرضا محمدی که در دور رفت در خانه مغلوب شاگردان محسن کاوه، قهرمان فصل قبل، شده بودند در اندیشه جبران این نتیجه و انتقام شکست دور رفت مقابل حریف قدرتمند خود هستند. پرسپولیسی ها که نسبت به دور رفت «اوپان سات» کشتی گیر صاحب عنوان روس را در وزن ۶۰ کیلو به خدمت گرفته اند به دنبال تغییر معادلات دور رفت هستند تا با برتری مقابل حریف اصلی خود در مرحله گروهی، شانس خود را برای صعود به مرحله پایانی به عنوان تیم نخست افزایش دهند.
غلامرضا محمدی، سرمربی سابق تیم ملی که بعد از خداحافظی از تیم ملی در هر دو رویارویی که با محسن کاوه داشته، شکست خورده است به دنبال جبران این نتایج است. این دیدار تا حدود زیادی تکلیف صدرنشین این گروه را مشخص خواهد کرد و تیم پیروز نه تنها صعودش را به مرحله پایانی قطعی خواهد کرد؛ حتی این شانس را دارد تا با سرگروهی گام به مرحله بعد بگذارد.
هر دو تیم با تمام قوا در میدان حاضر خواهند شد و به نظر می رسد با توجه به قدرت دو تیم تکلیف تیم برنده در دیدار پایانی و سنگین وزن مشخص خواهد شد، جایی که کمیل قاسمی از پرسپولیس به مصاف فردین معصومی از ثامن خواهد رفت. معصومی که در دور رفت مغلوب حریف نامدار و جوان خود شده بود، انگیزه زیادی برای پیروزی در این دیدار دارد چراکه با برتری مقابل قاسمی می تواند بار دیگر خود را به عنوان مدعی پوشیدن دوبنده سنگین وزن تیم ملی مطرح کند. 

جدال مرگ و زندگی در تنکابن
در دیگر دیدار این گروه سایپای شمال در تنکابن میزبان صدرای زیرآب است. صدرایی ها که در دور رفت در خانه مقابل سایپا به پیروزی رسیده بودند کار سختی در خانه سایپا خواهند داشت. شاگردان حاج کناری به خوبی می دانند که اگر می خواهند کورسوی امیدی برای صعود به مرحله پایانی داشته باشند نباید امتیاز این دیدار را به راحتی از دست بدهند. می توان گفت تیم بازنده در این مسابقه عملاً شانسی برای صعود به مرحله پایانی نخواهد داشت و در ۲ هفته پایانی باید تنها نظاره گر رقابت سایر تیم‌ها باشد، اما تیم برنده می تواند با امید به لغزش پرسپولیس و ثامن شانس صعود به مرحله پایانی را برای خود متصور باشد، هر چند که با توجه به قدرت حریفان شاید کار سختی به نظر برسد. باید دید که کدامیک از این دو تیم در این جدال مرگ و زندگی پیروز خواهد شد.

کار راحت فولادی ها مقابل گاز
در گروه دوم این رقابت ها فولاد ماهان سپاهان میهمان گاز مازندران است. با توجه به نتایج دور رفت که به پیروزی ۵ بر ۲ نماینده اصفهان همراه بود به نظر نمی رسد ماهانی ها کار سختی برای پیروزی در این دیدار داشته باشند و شانس پیروزی آنها روی کاغذ محتمل تر از حریف به نظر می رسد. از طرفی گاز در دیدارهایی که برگزار کرده است به هیچ تیمی نه نگفته است و با اقتدار در تمام مسابقات شکست خورده است. با توجه به ضعف تیم حریف، به نظر می رسد امیر توکلیان به نفرات اصلی خود در این دیدار استراحت دهد تا برای مسابقه سرنوشت ساز هفته آینده مقابل داماش بابل با قدرت بیشتری روی تشک حاضر شوند.

شاگردان محمدیان شگفتی ساز می شوند؟
در دیگر دیدار این گروه داماش در ساری میهمان تیم شهدای این شهر است. داماشی ها که در تمام مسابقات خود تا به اینجا به پیروزی رسیده اند با یک دیدار کمتر نسبت به فولاد در رده دوم جدول رده بندی گروه دوم قرار دارند. به نظر می رسد بابلی ها هم برای دیدار حساس هفته آینده به نفرات اصلی و ملی پوش خود در این مسابقه استراحت بدهند تا با قدرت بیشتری در هفته آینده مقابل فولاد به میدان بروند.
از طرفی شاگردان عسگری محمدیان که تا به اینجای لیگ کشتی های قابل قبولی هم گرفته اند و فراتر از حد انتظار ظاهر شده اند به خوبی می دانند که شاید با شکست در این دیدار عملاً شانسی برای حضور در مرحله پایانی نداشته باشند و باید هر چه در چنته دارند روی تشک رو کنند. باید به نظاره نشست که نتیجه قابل پیش بینی در این دیدار رقم می‌خورد یا اینکه شاگردان محمدیان شگفتی ساز می شوند.
برنامه رقابت‌های این هفته به شرح زیر است:
- گروه اول:
موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) سبزوار - پرسپولیس جویبار (میزبان: سبزوار)
سایپای شمال (تنکابن) - صدرای زیرآب (میزبان: سالن امام رضا (ع) تنکابن)
- گروه دوم:
شهدای ساری - داماش بابل (میزبان: ساری)
گاز مازندران - فولاد ماهان سپاهان (میزبان: ساری - رستم کلا)

کد مطلب: 78848
 
Share/Save/Bookmark